Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Перехідний період
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 1218   
Понеділок, 12 вересня 2016 08:15

Перехідний періодСерпень - перехідний місяць від літньої до осінньої риболовлі. здавалося б, літо ще в самому розпалі, але поведінка підводних мешканців вже після закінчення першої декади останнього місяця літа починає поступово змінюватися ...

 

Рибалці в серпні треба звернути увагу на загальні закономірності, які стосуються більшості риб наших широт. У серпні частенько риба харчується протягом усього дня з більш інтенсивним кльовом вранці і ввечері.

 

Ранкове клювання потихеньку зміщується за часом. Якщо в червні-липні воно починається прямо зі сходом сонця, а то і до нього, то тепер в перший-другий світанкові години клювання найчастіше мляве, а часом його взагалі немає. І мирна, і хижа риба довше спить і виходить на годівлю, коли сонячний диск вже стоїть над горизонтом. Пов'язано це, мабуть, з тим, що вода в серпні за ніч остигає сильніше, ніж в липні, збільшується час її нагрівання, тай і кисню, що впливає на поведінку риби, холодна вода містить менше.

 

Закінчується клювання у більшості риб, включаючи хижаків, теж не як у липні з настанням темряви, а дещо раніше. Годині о дев'ятій вечора основне клювання припиняється, і лише типові нічні жителі - лящі - можуть продовжити харчуватися і в повній темряві. Причому клювання їх до півночі слабшає, щоб розгорітися з новою силою ще до світанку близько 4-ї години ранку. Звичайно, багато в чому поведінка цієї риби залежить і від особливостей водойми, і, звичайно, від погоди.

 

Менш схильні в кінці літа до пізніх вилазок такі любителі нічних бенкетів, як карась і короп. Ймовірно, це пов'язано з охолодженням води ночами. У другій половині серпня при «класичних» 22-24° С вдень і 14-16° С вночі карась, короп і лин виходять на харчування не з 5-6 ранку, а годині о 8-9 або навіть пізніше.

 

Традиційно в серпні риби починають поступово готуватися до зимових негараздів. Майже всі мешканці водойм посилено харчуються і нарощують жирок, щоб взимку відчувати себе комфортно.

 

Перш ми з друзями дивувалися: звідки в серпні в водоймі, в якій влітку брала тільки дрібнота, раптом з'являється пристойна і навіть велика риба. А відповідь, мені здається, проста: в серпні велика риба, що мляво харчувалася протягом літніх спекотних тижнів, тепер масово виходить на відгодівлю. А рибалці здається, що вона звідкись з'явилася. Насправді «крупняк» і жив, і годувався в цих місцях, просто вів себе стримано в плані харчування.

 

Три серпневих тижні і половина вересня при сприятливій теплій (нехай навіть і похмурій) погоді дозволяють рибалці насолодитися усіма принадами цього періоду. Плотва, лящ, густера, язь, головень (який буде, на відміну від інших коропових, активний до самого льодоставу), а так само лин (тільки в серпні), короп і карась в цей час радують любителів риболовлі не тільки розмірами, але і відмінним клюванням.

 

Вся хижа риба, починаючи з другої декади серпня, теж прагне «накопичити» жирку. Добре майже до самого льодоставу ловиться щука, притому знову ж найбільша. Щосили розбійничає, «розбираючись» зі зграями малька, окунь. Одна проблема, в більшості випадків  дістати до "котлів" з берега не вдасться, тут не обійтись без гумового човна. Якщо Ви ще придбали то зверніть увагу на дані моделі - http://cd-market.ua/172-naduvnye-lodki/. А якщо маєте, то обов'язково проведіть профілактику.

 

Не проґавте і осінній жор судака, колеги! Він починається з пониженням температури води в водоймах до позначки 10°С. За часом це приблизно початок жовтня. Клювання ікластого йде близько місяця і завершується в першій декаді листопада.

 

Жерех з похолоданням води починає збиратися в групи і полює колективно. Ареал полювання збігається з літніми житлами риби. Лише при ще більшому похолоданні жерех залишає улюблені стоянки і йде ближче до глибин, полюючи тепер вже не зверху, а в пів води.

 

Що стосується головня, то спінінгом його ловля найбільш продуктивна в самому кінці літа і приблизно до третьої декади вересня. У цю пору головень в місцях з глибиною 2.5-3,5 метра активно бере на воблери і блешні. Пізніше, до кінця вересня, ця риба збивається у великі зграї і йде на глибину, де ловити його можна тільки донкою.

 

У серпні, поки ще тепло, можна з успіхом половити і велику плотву, яка в цей час починає активно харчуватися напередодні зимових холодів. Живе і годується ця риба практично завжди на кордоні водоростей і чистої води. Плотва в цей час дуже ненажерлива, так що може клювати навіть вдень, але не в спеку.

 

Кращі насадки - мотиль, волохокрилець, дрібний ручейник. Раджу брати з собою сачок з дуже дрібною сіткою, яким перед ловлею є сенс витягти донне сміття біля берега. Перебравши його, ви напевно виявите в ньому різних представників водної фауни, що населяють дану водойму, яких місцева риба із задоволенням вживає в їжу.

 

Пізніше з похолоданням плотва з меж водоростей піде в ями біля обривистих берегів, концентруючись там, де зворотна течія розмиває глинистий грунт. Тут ви можете продовжити ловити червонооких красунь на ту ж снасть. Тільки не шукайте рибу в основних струменях потоку, а пробуйте ловити там, де течія помітно вщухає і стає слабкою.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com