Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля щуки у старому руслі
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 1556   
Неділя, 25 вересня 2016 10:29

Ловля щуки в страиціЯкщо уздовж берегів річки, на якій ви рибалите, є не з'єднанi з основним водоймищем стариці або затоплені ще в розлив западини, ярки, в яких до початку осені збереглася вода, то вам, можна сказати, пощастило! Як правило, в таких «закутках» є риба - щука або окунь. Причому, риба, яка зайшла в розлив, але так і не зуміла вибратися до осені, зазвичай вельми агресивна. Весною і влітку хижакам цілком вистачає для їжі білої риби, яка разом з ними "застрягла" у відрізаній від основного русла стариці. Але під осінь хижак майже повністю винищує всю рибу в стариці, попутно поїдаючи і місцевого карася, а також власних дрібніших побратимів. Від безвиході і голоду щуки навіть починають харчуватися п'явками і жуками-плавунцями ...


У цей момент будь-яка підкинута сюди біла риба на гачках жерлиці привертає зголоднілих щук. Перевіряти потрібно навіть самі невеликі ставки і ямки, там можуть знаходитися виснажені голодом щурята до 300 грам. Але їх, звичайно, краще випустити у відкриту водойму: все одно для їжі вони малопридатні, а взимку в старицях вони стовідсотково загинуть.


Інша справа щуки й окуні, які прожили літо в великих старицях. Ця риба, як правило, більша, ніж їх однолітки-близнюки з відкритого водоймища. Часом різниця у вазі доходить до 1/3 при практично однаковій довжині риб.


Справа в тому, що в старих руслах великого розміру полювання за здобиччю для хижаків легше. Що називається, "менше доводиться бігати". Якщо в річці щука часто ганяється за здобиччю, то в стоячій воді вона найчастіше стоїть, ховаючись серед водоростей і чекаючи на здобич.


Під осінь кількість "білі" навіть у великих озерах теж відчутно зменшується, тому інтерес до будь-яких живців місцева щука проявляє так само жадібно. На рибалці використовують весь арсенал для щучого полювання: як блешні і воблери, якщо дозволяє чистота водойми, так і живцеву риболовлю, не погано щука реагує також і на силіконові приманки.


Риболовля на штучні приманки вимагає менше підготовки (не треба добувати живця) і більш мобільна (за час, витрачений на установку жерлиць, можна обійти кілька стариць з воблером або блешнею). Але в той же час використання живця зазвичай дає більше шансів на упіймання хижака, а ось штучні приманки можуть виявитися незатребуваними.


Живця краще використовувати дрібного, щоб хижачка відразу захопила його в пащу. Чіпляти його краще під спинний плавник подвійним або потрійним гачком № 8 по вітчизняній класифікації. Потрібен, звичайно, і тонкий металевий повідець.


Як живців використовуйте невеликих карасиків або дрібну плотву, а також щук-одноліток, що з'явилися з ікри в цій же водоймі. Спіймати плотву або карасиків можна малявочником, опустивши його неподалік від краю водоростей і підкинувши в сітку підгодовування. А щурят і карасиків ловіть великим підсаком, завівши його на максимальну від себе відстань до водойми, а потім витягуючи його до берега, як невід.


Обловивши численні стариці річки, можна сміливо переходити до ловлі на основному руслі. На річках з зарослими берегами найзручніше буде ловити з човна. Ну, а якщо Ви не любитель осінньої ловлі риби, то це хороший час для відпочинку в Карпатах. Де і як краще це зробити Ви дізнаєтесь на сторінці vedmedycya.com.ua, а ми зазначимо, що саме восени найтихіше, найкрасивіше і найдешевше.

Lusik

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com