Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Підгодівля з довготривалою дією
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 3468   
Четвер, 29 вересня 2016 19:18

ПрикормкаІснують десятки, а то і сотні варіантів підгодовування. Майже кожен поважаючий себе любитель риболовлі має свої власні рецепти, інші користуються напрацюваннями більш досвідчених колег. Однак не всі з існуючих рецептів однаково ефективні. Автори рідко говорять про основне завдання підгодовувань: як можна довше утримувати рибу в місці ловks. Що для цього потрібно і як це зробити?


Склад підгодовування


Будь-яке підгодовування складається як мінімум з двох компонентів. Перший - грунт, який утримує підгодовування на місці ловлі і є його основою. Другий інгредієнт - наповнювач, частинки якого залучають рибу. На течії використовується ще й скріплюча речовина, яка не дає воді швидко розмити підгодовування, тим самим збільшуючи час його дії. Четвертий елемент, який часто додають в прикормку створює шлейф каламуті для кращого залучення риби.


У тихій воді потрібне використання розпушуючих елементів.


Грамотне поєднання всіх елементів і точний підбір пропорцій дозволяють підгодовуванню працювати довше і продуктивніше. Розглянемо основні інгредієнти докладніше.


Грунт


Для грунту використовують найчастіше глину різної щільності. На течії частіше користуються щільною глиною, яка схильна до повільного розмиввання. У стоячій воді використовують більш м'яку глину. Також часом для кращого розмивання в щільну глину замішують деяку частину крупнозернистого піску.


Наповнювач


В якості апетитного наповнювача використовують різні добавки: комбікорм, магазинні склади (унікорм і подібні йому суміші, спеціально виготовлені для певного виду риб), різні каші (пшоняну, перлову, геркулесову, пшеничну), елементи тваринних насадок (рубаних черв'яків, опариша, дрібного і великого мотиля).


Скріплювач

 

Щоб не дуже щільна суміш була більш крутою і розмивалася повільніше, в підгодовування додають борошно: пшеничне, кукурудзяне, а також мелений геркулес. Такі борошняні добавки вирішують ще одну важливу задачу: вони відповідають за появу мутної хмари, що залучає рибу.


Замість борошна можна використовувати сухе молоко і яєчний порошок. При деяких видах ловлі рибалки обходяться без подібних елементів або додають їх в невеликій кількості.


Ловля на швидкій і середній течіїї


Як вже було сказано, підбір правильної прикормки багато в чому залежить від течяії у водоймі. При швидкій і середній течії розмив підгодовування відбувається досить інтенсивно, тому в якості грунту використовується чиста глина. Наповнювач додається в обмеженій кількості, а от що скріплюючого елемента потрібно більше.

Дуже важлива форма прикормочних грудок. Не варто робити їх круглими щоб уникнути скочування підгодівлі. Краще надати їм більш плоску форму або зліпити у вигляді кубика. Щоб збільшити термін роботи прикормки, робіть кубики більшими.


Ловля на слабкій течії


В цьому випадку найкраща форма прикормочних грудок - куляста. Вони повинні бути менші за розміром, ніж грудки для підгодовування на течії. Наприклад, з велике куряче яйце.


У глину можна додати більше наповнювача і трохи скріплюючих і таких що створюють каламуть інгредієнтів. Для кращого розмиву належить додати в прикормочну суміш і трохи піску. Як розпушувач використовуйте панірувальні сухарі, сухий геркулес і товчене смажене насіння соняшнику.

Прикормка


Ловля у тихій воді


Суміш для ловлі в таких місцях передбачає мінімальне використання глини і більшу кількість наповнюючих елементів. Зовсім без глини обійтися, звичайно, не вийде. Без неї наповнювач може відлякати рибу. Замішуйте обидва інгредієнта в співвідношенні 1:1, і не забудьте додати розпушуючі елементи.


Щільність повинна бути не надто велика, щоб куля через 15-30 хвилин перетворилася в гірочку з глинистої основи і інших елементів.


На мулистому дні


Окремо варто поговорити про підгодовування в мулистих місцях. Прикормка, замішана з глиною, в таких місцях зазвичай швидко йде в мул, тому тут вона практично марна.


Вихід один: готуйте підгодовування з мінімальною кількістю грунту, намагаючись використовувати наповнювачі, що не відлякають рибу яскравим кольором (пшоно, наприклад) на сіро-чорному тлі мулистої поверхні.


Добре підійдуть макуха, висівки, товченеі насіння з добавками тваринних компонентів. Можна використовувати нарізаного хробака, шматочки опариша. Можлива і добавка мотиля, але його краще розчавити: це дасть дуже ароматний для риби запах, до того ж такий мотиль не буде зариватися в мул.


В якості грунту використовують пісок. Добавка певної кількості сполучних і елементів що створюють каламуть теж не завадить. Консистенція такої прикормки не повинна бути занадто щільною. Завдання полягає в тому, щоб елементи прикормки знаходилися на поверхні мулу, але не йшли в нього.


Одним з хитромудрих і надійних способів утримання навіть досить щільної прикормки на поверхні мулу є зміцнення прикормочного кому увіткненими в нього стеблами сухої трави. В цьому випадку грудка прикормки нагадує морського їжака з довгими голками. Билини довжиною 10-15 см, що пронизують грудку, не дають ій провалитися в мул. До того ж якщо взяти билини від торішніх трав, то вони не будуть помітні на тлі дна і не насторожать підводних мешканців.

Lusik

-----

Любите рыбалку или активный отдых на природе?  Тогда термокружка Старбакс станет для Вас отличным спутником. Удобная, компактная, надежная и долго сохраняет температуру напитка. К тому такая кружка пригодится и в офисе, и в дома, и в путешествии.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com