Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Де ловити щуку в жовтні?
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 4354   
Четвер, 29 вересня 2016 19:50

Ловля щуки у жовтніУ жовтні щука ще досить активна. З урахуванням того, що клювання багатьох мешканців річок і озер до цього часу стає млявим (короп, карась, язь, підуст та ін.), Ловля щуки поряд з минем виявляється чи не єдиною втіхою для багатьох рибалок.

 

Обловлювані глибини

 

На мілких місцях до 1,5 метри плямисту хижачку ви вже практично не зустрінете. Так як там їй, за відсутності дрібної риби, що перемістилась на більш глибокі місця, і нема чого робити.

 

Мінімальні глибини, де в цей час тримається хижак, як раз і починаються з 1,5 метрів і більш.

 

Втім, на занадто велику глибину більше 5 метрів щука теж не йде. Найбільш вірогідним є її перебування в діапазоні від 1,5 до 3,5 метрів.

 

В озерах і водосховищах розкид глибин може бути більш серйозним. Тут в першу чергу необхідно знати, де в цей час в даній водоймі тримається дрібна риба. Зазвичай це глибини, які були вказані вище, але бувають і виключення.

 

Поблизу водної рослинності

 

Визначити це дослідним шляхом восени можливостей практично немає через слабке клювання дрібної риби. Тому єдиний варіант: пошукати бровки або ділянки з нерівним дном на цих глибинах, а також області з коряжником, тільки не суцільним, а більш розрідженим.

 

Для дрібноти, яка пішла з літніх мілководних місць, де ростуть водорості і прибережна водна рослинність, природні укриття (той же коряжник або вибоїни на дні) по осені стають постійним місцем розташування. Тут і корм, і притулок, що рятують від ненажерливого хижака, який розташовується тут же неподалік і активно полює. Основна здобич щуки в цей час: підлящик, плотва і густера.

Де ловити щуку?

Острівця очерету

 

Окрема розмова про озерні і водосховищні підводні височини, яких визначають за зростаючими серед чистих просторів води колоніями очерету і водоростей. Тут, в силу різних причин, дрібнота може знайти в будь-який час року. Навіть взимку вона приходить сюди, тому що серед заростей навіть вмерзлих в лід очерету доступ кисню в воду кращий. За дрібнотою, природно, підтягується і хижак.

 

Половити тут є сенс і восени, роблячи закидання не біля самих заростей, а навпаки, поставивши човен до очерету, щоб закидати в протилежну сторону на глибину. В цьому випадку всі бровки будуть обловлені, оскільки при будь-якому закиді від острівця на глибину приманка при русі до вас так чи інакше пройде через перепади глибин, де в цей час і чекає на здобич щука.

 

У великих водоймах цікаві з точки зору рибалки виходи із заток, які утворені затопленими коряжистими ярами, місця впадання річок і дрібніших приток, ділянки неподалік від дамб, де є струмінь води. Сюди приходить багато дрібної риби, а за нею підтягуються і хижаки.

 

Пошук в річці

 

Але все-таки більшість наших любителів риболовлі воліють ловити щуку в річках. І це, мабуть, правильно, оскільки у великих водоймах без відповідного досвіду знайти її в цей період - задачка все-таки не з простих.

 

У річках знайти хижачку по осені можна, просто виключивши з об'єктів риболовлі мілководні затоки, неглибокі плесові простори, зарослі водоростями берегові зони з глибиною менше 1,5 метри. У глибоких ямах щука теж поки не тримається, вважаючи за краще глибини від 1,5 до 3 метрів на виходах і входах в вири, а також глибини біля підмитих берегів і коряжника та ділянки за річковими острівцями...

 

Головне - враховувати при пошуку, що хижачки не тримаються на струмені, вважаючи за краще другорядні потоки з уповільненою течією. З досвіду ловлі помічено, що місць зовсім без течії щука уникає. Хоча б слабкий струмінь води обов'язково повинен бути присутнім в обловлюємому місці.

 

Не пропускайте місця за водними спорудами - мостами і дамбами, що мають скидання води. Дрібнота, а, відповідно, і хижак. Включаючи щуку, окуня, судака, жереха і головня, тримаються тут завжди. Присутність корчів можна визначити за зовнішніми ознаками: зміна швидкості і напрямку течії, буруни, створювані підводними перешкодами.

 

Відповідні приманки

 

Ловити в річках краще на блешні, воблери з великим заглибленням, джигові снасті. Оскільки вода в більшості річок в цей час достатньо прозора, то занадто яскраві кольори приманок краще виключити і використовувати, наприклад, блешні під «мідь» або «латунь», а також сріблясті приманки, якщо рибалите в похмурі дні.

 

Цікава ловля і на живця. Можна використовувати джигголівку або ж «рибку-поролонку». Ці приманки дозволяють рибалці більш ретельно, в порівнянні з блешнями, обловити вири. Ловлять як з човна, так і з берега, але ловля з човна перспективніша, оскільки дозволяє обловити глибини і западини по всій площі.

 

Установка стаціонарних жерлиць по осені не завжди виправдана. Краще все-таки не чекати рибу і не покладатися на випадок, а шукати її за допомогою спінінга і штучних приманок.

Lusik

-----

Каждый охотник знает о важной роли маскировки. Проводя аналогию, такая же масикровка может понадобиться и при пользовании интернетом. Как это сделать? Один из вариантов - использовать прокси-сервер. Настройка в Firefox, как и в любом другом браузере достаточно проста. Детальнее на сайте proxyelite.info.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com