Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля щуки на стример
( 0 Votes )
Написав Ганс Айбер і Вольфганг Шульте Переглядів - 2145   
Середа, 12 жовтня 2016 11:28

Ловля щуки на стример

Щука часом поводиться непередбачувано. Її не влаштовують звичні приманки: блешні, твістер, живець і т.п. Не впадайте у відчай. Спробуйте спокусити цю всюдисущу розбійницю на більш делікатну приманку - пухнастий стример, який рідко якого хижака залишить байдужим. Про техніку і тактику ловлі на цю приманку розповідають Ганс Айбер і Вольфганг Шульте.

 

Уявіть собі таку картину. Велика зубаста хижачка в очікуванні здобичі причаїлася в гущі водоростей на краю поля латаття. До сих пір вона не звертала ніякої уваги на традиційні спінінгові приманки, що підкидали їй мало не під самий ніс. Цілком ймовірно, від фатального кидка її утримував сумно набутий досвід. Але ось щука помітила щось незвичайне: поруч з нею, за півметра від поверхні води, з'явилося "щось", дуже схоже на рибку з спокусливими рухами і ясно нагадує хижакові про присутність живої істоти. Розохочена хижачка робить блискавичний кидок, а потім, після хвилюючого єдиноборства, впевнено доставляється на берег. Великодосвідчена щука, довжиною близько метра, довгі роки не дозволяла провести себе ні на які інші приманки, на цей раз попалася на правильно піднесений стример.

 

-----

Як відомо щуку найкраще ловити восени. Якщо ж Ви не належете до прихильників осінньої риболовлі, або Вас лякає прохолодна, сира погода то Ви завжди можете відпочити і отримати заряд енергії в сонячній Іспанії. Деталі за посиланням - www.nakanikuly.ua/countries/ispaniya/kosta-dorada

-----

 

Зауважимо відразу, що ловля популярних в Європі хижих риб на штучну мушку в останні роки стає все більш популярною. Зокрема, багато мисливців за щукою, які раніше віддавали перевагу ловити її спінінгом або на живця, зараз успішно освоюють захоплюючий вид нахлисту - ловля щуки на стример. Повільна проводка цієї приманки в поєднанні з яскравим строкатим забарвленням пір'я і шерстинок роблять її чарівно привабливою для самої вибагливої щуки. Стример має і ще одна перевагу: для хижака він не тільки спокусливий, але і "новий"! 

 

ЛОВЛЯ ЩУКИ НА СТРИМЕР З БЕРЕГА

 

Перш ніж почати ловлю, корисно для початку ретельно обстежити прибережну зону. Відомо, що часто щуки стоять зовсім близько до краю нависаючого берега. Лише після того, як ви переконалися в тому, що не обійшли своєю увагою жодну з можливих засідок хижака, можна входити у воду і починати робити закидання.

 

Найкраще дотримуватися такої тактики: від коротких закидів поступово переходити до більш довгих під прямим і косим кутом до берега. У момент, коли стример торкнеться поверхні води, слід зробити пару кроків паралельно береговій лінії і вже потім почати підбір шнура на котушку. Чергові два кроки після кожного закидання гарантують вам досить щільне (від метра до півметра) обстеження ділянки водойми. При цьому легкими посмикуваннями і потяжками довжиною 30 - 50 см ви акуратно здійснюєте проводку стримера. Всякий раз між підтягуваннями шнура робимо коротку паузу.


Вільно розташовані на мушці яскраве пір'я і шерстинки починають грати і пульсувати, як тільки приманка виявляється в воді. Якщо ж стример обвантажити свинцевою голівкою, то при найменшій зупинці він моментально починає занурюватися на дно, а потім при підборі шнура знову спрямовується нагору. Таким чином створюється певна подоба рухів підраненої або ослабшої рибки, що спонукає хижака до негайної атаки. В процесі проводки намагайтеся якомога довше тримати приманку в воді, підводячи її буквально до ніг. Щука, як правило, практично не реагує на рибалку, який стояв у воді, але у неї є звичка - переслідувати іноді стример до кінця, перш ніж його схопити.


У тому випадку, якщо ви помітили, що мушку переслідує хижак, постарайтеся уникнути поширеної серед новачків помилки - ні в якому разі не уповільнюйте рух стримера. Переслідувана жертва, як правило, навпаки постаралася б прискорити свій рух і піти від небезпеки. Саме прискорення проводки в подібній ситуації найбільш доречне.

 

ЛОВЛЯ ЩУКИ НА СТРИМЕР З ЧОВНА

На великих водоймах з віддаленими від берега водними заростями, а також там, де ловля з берега і взабродку викликає певні складнощі, без легкого зручного човна ніяк не обійтися. Він дасть вам ряд переваг як в пошуках стоянок щук, так і в виважуванні великих екземплярів.

 

Удвох найкраще ловити з повільно дрейфуючого човна, сидячи один проти одного. Закиди слід робити паралельно по відношенню до лінії кіля, уздовж берега. Залежно від дальності закидання (від 10 до 20 м) з кожного боку, можна оперативно обстежити прибережну смугу шириною від 35 до 40 м. При цьому рука з вудилищем завжди повинна знаходитися на стороні, протилежній від сусіда. Тим самим до мінімуму знижується небезпека від стримера, що летить у повітрі.

 

ОСОБЛИВОСТІ КЛЮВАННЯ І ВИВАЖУВАННЯ

Клювання навіть великої хижачки нагадує часом щось схоже на повільний і запеклий опір. Тому при найменших ознаках опору слід зробити різку підсічку. Деякі підсічені з човна щуки мають звичку нібито проявляти апатію. Вони дозволяють спокійно підводити себе майже до самого човна. Однак, опинившись в безпосередній близькості від нього, раптом збираються з силами, моментально скидають з себе меланхолію, і водна гладь починає скипати бурунами.

 

Не втрачайте самовладання, якщо приборкувати норовливого хижака доведеться поруч з вашим човном. У важку хвилину вам завжди зможе прийти на допомогу товариш.


Буває і так, що хижак після підсікання встигає стрімко піти в хащі або коряжник. В цьому випадку спроби звільнити його в безпосередній близькості від човна завжди більш результативні, ніж смикання шнура здалеку! Бажано, щоб ваш партнер спокійно, але обережно підвів човен до місця, де застрягла щука, а ви в цей час підмотували шнур на котушку. Потім, опустивши руку уздовж шнура вниз, спробуйте вивести хижака з водних заростей. Якщо це вам вдасться зробити, то щука може моментально прослизнути під дном човна. У такій ситуації не залишається нічого іншого, як швидко опустити кінець вудилища в воду, щоб врятувати шнур від зіткнення з залізом, що облягає кіль вашого човна.


Відомо, що чимала кількість хижаків зривається з гачка в самий останній момент виважування - витягування їх у човен або на берег. Однією з причин є застосування занадто малого або ж занадто слабкого підсака.


Для виважування щуки необхідні круглий міцний підсак з широкою горловиною і досить глибокою сіткою. Крім того, рибу слід витягати з води лише тоді, коли вона дійсно виснажена боротьбою. Найчастіше при ловлі саме з човна до поверхні води спливають ще активні хижаки і тут треба вміло розпорядитися підсаком. Адже будь-яка спроба "зачерпнути" невтомлену рибу, як правило, означає програти з рахунком 1: 0 на користь "противника". Лише після того, як хижак досить виснажений, слід обережно підвести під нього підсак і швидко підхопити ним рибу.

 

СНАСТЬ

Для успішної ловлі щук нахлистом необхідно мати міцну, добре збалансовану снасть, оскільки щоразу слід розраховувати на піймання сильного хижака. Крім того, нерідко доводиться досить далеко закидати важкий стример. Для наших цілей найбільше підійде нахлистове вудилище довжиною 2,7 - 3,0 м з шнуром 8 - 9 класів. Котушка повинна вільно "підбирати" провисаючий шнур і мати надійне гальмо.


Залежно від глибини ловлі застосовуються плаваючі або потопаючі шнури. Деякі рибалки віддають перевагу шнурам з потопаючою передньою частиною, вважаючи їх найбільш універсальними для різних умов ловлі. Шнур зі зміщеною вперед вагою краще вистрілюється, дозволяє звести до мінімуму кількість неточних закидів.


Підлісок з мононитки діаметром не менше 0,4 мм при використанні потопаючих шнурів повинен бути довжиною близько 80 см. До нього приєднується в обов'язковому порядку сталевий багатожильний повідець довжиною до 30 см, до якого кріпиться стример. Іноді в оснащенні використовується карабін, що дозволяє швидко здійснювати заміну стримера. Слід, однак, пам'ятати, що використання карабінчика при слабкому клюванні може насторожити хижака.

Ганс Айбер і Вольфганг Шульте

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com