Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля щуки на кружки
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 1735   
Вівторок, 18 жовтня 2016 09:57

Ловля щуки на кружкиЛовля щуки на кружки є однією з найактивніших серед видів живцевої риболовлі з човна. Рибалці з кружками доводиться багато рухатися, тому що ці плавучі жерлиці запускаються зграйкою приблизно з п'яти штук на гладь водосховища або озера. Втім, і в затоках річок також цілком успішно ловлять кружками. Але на просторах водосховищ і озер можливий ширший і вільний шлях для подорожі кружків з найрізноманітніших місць і глибин. У цьому полягає один з плюсів застосування кружків. Але по ходу руху цих снастей можуть зустрітися мілини і ділянки трави, за які будуть чіплятися гачки. Це можна віднести до числа недоліків. Тому рибалка повинен чітко уявляти собі маршрут руху і рельєф дна у напрямку цього маршруту. Особливо багато доводиться рухатися за кружками в ранок зі свіжим вітерцем. Іноді доводиться пропливати за кружками весь маршрут, який, буває, займає не один кілометр. А потім заново повертати їх на вихідну позицію і знову давати старт ...

 

У тихий ранок на гладі великої водойми кружки майже не рухаються. Лише погойдуються від рухів жвавих і вертких живців. Раптом посеред плеса біліє пляма ... Це - "перевертиш"! Тобто кружок, насторожений червоною стороною догори, перекинувся від сильного ривка щуки. Тоді потрібно дати якийсь час для того, щоб хижак заковтнув живця. Краще не поспішати, а почекати, дивлячись на те, як кружок швидко обертається навколо своєї осі. Це під ривками сильної рибини скидається з жилка або шнур, намотаний на виїмку ребра кружка по його окружності. Але треба бути поруч зі снастю. Коли кружок починає вже рухатися в сторону і пірнати під воду, то потрібно терміново плисти і робити підсічку. Зрозуміло, що щука вже на гачку, але й підсікання не завадить для надійного виважування рибини.

 

Оснащення кружка не представляє нічого складного. Звичайний стандартний штирьовий кружок забезпечується м'якою жилкою або капроновим шнуром довжиною не менше 6-8 метрів, намотаним на ребро з виїмкою. Краще застосовувати шнур, так як навіть м'яка жилка норовить зісковзнути з ребра за рахунок своєї пружності. А щоб шнур не відлякував хижака, треба на кінці його прив'язати підлісок з жилки. Далі - все як на жерлиці. На кінці жилки кріпиться застібка з вертлюжком, куди пристібається металевий повідець, краще тонкий з повідкового матеріалу. Він більш гнучкий, ніж сталеві або ніхромові повідці. А значить, для хижака виглядає більш природно. На повідку кріпиться трійник або двійник. Здається цілком достатньо трійника № 8 або більшого двійника.


Ловля щуки на кружки влітку безпосередньо залежить від наявності живця. Найбільш привабливі для щуки живці - це рибки, які живуть в даній водоймі і є природним кормом для хижака. Зазвичай це плітки і верхівки. Але влітку верхівка як живець дуже слабка, хоча і дуже приваблива для хижака. Найкраще використовувати плотву. Ну, а по живучості жодна рибка не перевершить карася, нехай і самого дрібного карасика. Іноді в спеку тільки карасики і здатні служити живцями. Насаджувати живця можна просто - під спинний плавник. Для більшої надійності зачіпають живця одночасно і за губу, ставлячи на кінці повідця одинарний гачок, а трохи вище - трійник.

Ловля щуки на кружки

Кружок встановлюється на воді наступним чином. Жилка з кужка, спираючись на зарубку в ребрі, заводиться в шліц верхнього кінця штиря, а потім опускається в зарубку на ребрі з іншого боку кружка. Попередньо відмірюється потрібна глибина. Чіпляється живець і кружок відправляється в плавання. Верхня частина кружка в настороженому вигляді зазвичай червона. При перевертанні кружок біліє на воді.


Є місця, де установка звичайних кружків неможлива. Це густо зарослі травою ділянки водойми, що якраз, як зазвичай буває, багаті щукою. Як то кажуть бачить око та зуб кортить ... Але тут цілком успішно можуть бути застосовані кружки на якорі, тобто встановлені стаціонарно. Зазвичай їх ставлять як жерлиці в віконцях і прогалинах серед водної рослинності. До тіла кружка кріпиться шнур з якорем - вантажем або каменем, так, щоб шнур не заважав жилці сходити з кружка. Але найкраще зробити для таких місць аналог зимової жерлиці. На кружок ставиться котушка і прапорець, а жилка пропускається через пропил в центральному отворі в кружка. Щоб живець не захльостувався за якірний шнур, кружок потрібно віддалити від нього, прикріпивши прут з чагарника довжиною близько півтора метри. На прут кріпиться шнур, і тепер кружок обертається навколо своєї осі на шнурі, закріпленому у вигляді букви Г, де нижня частина букви - якір, а горизонтальна верхня - прут зі шнуром.

Ловля щуки на кружки влітку і восени цікава і здобутлива, особливо в жор щуки.

Lusik

-----

Каждому из нас нужен отдых. Охотники, рыболовы, туристы предпочитают отдыхать управляясь в своем любимом хобби. Если Вы не принадлежите к ним, или же не сезон, то рекомендуем Вам обратить внимание на отдых в Грузии. Хорошие условия, бесподобные пейзажи, доступная цена и оригинальная кухня сделают свое дело и  неотменно принесут массу положительных эмоций.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com