Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
10 порад нахлистовику-початківцю від майстра інструктора Оле Норда
( 2 Votes )
Написав Ole Nord Переглядів - 2833   
Середа, 23 листопада 2016 09:42

Нахлист для початківця

З безлічі сучасних активних видів риболовлі ви для себе вибрали нахлист - ловлю на штучну мушку. Вам подобається краса цієї риболовлі, ви заворожено дивитесь на пов'язаних мушок і на виконання закидування. Нахлист - гармонійний вид взаємодії з природою. Прагнення до гармонії з навколишнім середовищем - одна з основних ознак нахлисту. Два шляхи в нахлисті йдуть пліч-о-пліч і вам вирішувати чи йти по обом відразу або триматися якогось одного. Це нахлистовий закид і в'язання мушок. Обидва ці шляхи доповнюють один одного і дозволяють максимально широко використовувати всі сучасні досягнення, доступні нахлистовику. Я хотів би поділитися п'ятьма порадами в кожному з шляхів, для тих, хто тільки починає пізнавати нахлист.


Поради по нахлистовим снастям і закидам:

 

  1. Завжди і всюди, де ви будете ловити рибу на мушку або тільки вчиться закидам на газоні, - пам'ятайте про техніку безпеки. Окуляри і щільна кепка з козирком повинні стати вашим неодмінним атрибутом. Також ви повинні пам'ятати, що вітер повинен дути від вас до вудилища, а не навпаки. Якщо вітер дме справа, а кидати лівої не вмієте - кидайте правою але «від протилежного плеча».
  2. Вашим найпершим шнуром повинен бути плаваючий. А мушка для освоєння азів нахлисту - суха. Довжина монофільного підліску з повідцем повинні бути приблизно рівні довжині вудлища. Якщо як підлісок використовуєте полілідер - оптимальна його довжина для сухої мушки - 8 футів. З сухих мушок для ловлі в якості початкової раджу використовувати жука або коника з пінки, а в якості об'єкта для ловлі - головня.
  3. З найперших рибалок привчіть себе, дбайливо ставиться до шнура. Періодично промивайте його в слабкому розчині теплої води і засобі для миття посуду. Після просушування обов'язково нанесіть на шнур мастило або гель для догляду за шнуром. Купити їх можна в будь-якому нахлистовому магазині. На зиму, якщо не збираєтеся займатися екстремальним зимовим нахлистом - змотайте шнури з котушок, змастіть і повісьте їх до весни «на гвоздик» у вигляді широкої бухти.
  4. Не поспішайте купувати дороге імените вудилище. З приходом усвідомлення різних видів нахлистової риболовлі ви зможете собі вибрати прекрасний інструмент, а поки обмежтеся п'ятим-шостим класом і 9 футами довжиною. Для вас зараз дуже важливим пунктом є наявність довічної гарантії на вудилище в разі поломки. Обов'язково поцікавтеся у продавця про цей момент і про ціну і терміни поставки гарантійного коліна від вудилища в ваш регіон.
  5. Купуючи нахлистову котушку (якщо ви не стали купувати готовий нахлистовий набір) намагайтеся вибирати модель, яка має на увазі наявність запасних шпуль. Досить швидко у вас з'явиться другий, третій, п'ятий шнур. Не варто для кожного купувати окрему котушку, якщо тільки шнур не знаходиться на 3-4 класи вище. Досить буде запасної шпулі, яка коштує приблизно третину-половину вартості котушки. Досить популярними моделями стали так звані касетні котушки. Роль запасної шпулі виконує пластикова касета-шпуля, вартість якої неймовірно низька, а користь величезна. Зазвичай така котушка відразу йде в комплекті з 3-4 запасними касетами, що неймовірно зручно!

Нахлист для початківця

 

Поради щодо в'язання

 

  1. Мушки потрібно в'язати самостійно. Посидючість тут ні до чого, навіть і не намагайтеся скаржитися! Процес цей дуже захоплюючий, освітній і творчий. Ви самі формуєте свій флайбокс. Ви почнете вдосконалити самі уловисті моделі, будете додавати різні рухливі або провокуючі елементи - ваші мушки будуть саме ваші і спіймана на них риба важить набагато більше, ніж відмітка на вагах або лінійці.
  2. Не просіть продавця в нахлистовому магазині продати вам «найпотрібніший і найкорисніший матеріал в кращих кольорах». У кожного нахлистовика свій погляд на в'язання мушок і їх застосування. Хтось в'яже тільки лососеві мушки, а хтось тільки «сухарики». Спробуйте вчинити так - виберіть 2-3 мушки, випишіть їх легенду і за цими матеріалами вирушайте в магазин. В іншому випадку ви накупите цілу купу вкрай рідко застосовуваних матеріалів і не будете знати, що з цим матеріалом робити. Як один із зручних варіантів - купити набори матеріалів для в'язання мушок, призначені для початківців, які випускаються декількома фірмами.
  3. Обов'язково знайдіть або скачайте книгу покійного Михайла Шишкіна «Нахлистова Мушка». Це настільна Біблія в'язальника. Все, я повторюю - ВСІ сучасні нахлистовики-в'язальники вчилися по цій книги. Вона вам дасть дуже багато! Іншою досить корисною книгою для початківців є «Енциклопедія нахлисту», Мілана Курноцик, на превеликий жаль не скрізь коректно перекладена з чехословацького мови. З відеоматеріалів заслуговують на увагу диски Романа Мозера з і ряд навчальних фільмів Ігоря Тяпкіна.
  4. Визначте для себе своє «законне місце» для в'язання мушок. Обладнайте його хорошим освітленням, щоб не мучити свої очі. Подумайте заздалегідь про те, що поруч має бути місце для комп'ютера, бо спочатку досить часто доведеться звертатися за порадами до інтернету.
  5. Вивчайте ентомологію. Намагайтеся розуміти рибу і її харчові переваги - ведіть рибальський щоденник, в якому крім місця риболовлі і результату потрібно описувати комах, побачених на поверхні - їх колір, форму. Фотографуйте комах і їх водних личинок - зимовими вечорами перед вами буде високоінформативне джерело підказок, що ж саме потрібно в'язати для ваших улюблених річок.

Нахлист для початківця


І наостанок головне прохання. Любіть і поважайте природу! Намагайтеся відпускати спійману рибу, не скупіться на водоймі. Для зручності відпускання - в'яжіть мушок на безбородих гачках - вони на порядок менше травмують рибу. Дотримуйтесь рибальських правил вашого регіону, а також правил нахлистовою етики! І дуже скоро у вас будуть фотографії з бажаними трофеями !!!

 

Ole Nord
майстер інструктор по нахлисту MCI IFFF

-----


Хотите иметь оригинальные и качественные фотографии в своем фотоальбоме? Может Вам нужна професиональная фотосессия? По этим и подобным вопросам обращайтесь на страницу  go-go.ua/super-star/photoset - здесь работают мастера своего дела. Больший опыт работы и наличие всех необходимых инструментов позволяют получить отличный результат в кратчайшие сроки. Вам будет что показать! 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com