Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як зберігати хробаків протягом тривалого періоду?
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 4981   
Четвер, 05 січня 2017 07:34

ХробакиЛовля на хробака призводить до гарних результатів, і рибалка у зимовий період тут не виключення. Навіть мотиль часом не дає такого улову. Досить часто знайомі рибалки задають питання: Як протягом тривалого часу зберегти хробака для риболовлі? Чи можна розвести хробаків для риболовлі у себе в дома?


Черв'яків зберегти можна в будь-якій зручній ємності з дренажем. Зробити таку ємність легко, взявши будь-який фанерний або дерев'яний ящик, можна також використовувати наприклад пластиковий або металевий таз. Свердлимо в дні нашої ємності кілька отворів діаметром від 3 до 6 мм (для звичайного пластикового таза розмірами 35 * 25 * 20 см таких отворів можна виконати близько 10).

 

Ємність для збереження хробаків готова!


Тепер залишається скласти субстрат для зберігається хробака, тут починаються відмінності для різних груп черв'яків.

 

-----

Збираєтесь до Грузії? Потрібен автомобіль? Сервіс оренди автомобілів hire-auto.biz забезпечить Вам авто що відповідатиме Вашим потребам. А великий автопарк, гнучкий підхід і ліберальні ціни Вас неодмінно здивують.

-----


Гнойові черви можуть бути легко збережені в будь-якому субстраті, що включає в себе інгредієнти: перетлілий гній, побутові відходи, солома, сіно, старі тирса, папір та інше.


Зауважу, що хробаком будуть перероблені будь-які відходи рослинного походження, каші, молочні продукти - в малих кількостях, відходи тваринного походження (м'ясо, риба) хробакові згодовувати не можна. Тепер давайте спробуємо створити такий субстрат з наявних у будинку побутових відходів і старого листового опаду.


Беремо 1 частину побутових відходів, подрібнюємо і змішуємо з 1 частиною (за обсягом) листового опаду (замість старого листя можна використовувати стару тирсу листяних дерев, подрібнене сіно чи солому). В отриману суміш треба додати розкислювач - карбонат кальцію (можна використовувати кормову крейду, подрібнену шкаралупу яєць і ін.) З розрахунку склянку розкислювача на 10 кг. субстрату. Після змішування суміш поливаємо водою (якщо використовується вода з водопроводу, то воду в обов'язковому порядку треба відстояти не менше доби), даємо стекти надлишкам води, і субстрат готовий. Якщо робиться невеликий обсяг субстрату то хробака можна заселяти відразу після стікання надлишків вологи, якщо обсяг субстрату був приготований великий (більше 7-10 літрів), то субстрату треба дати 5-7 днів відстоятися з щоденним перемішуванням і поливом.


Для того щоб зберегти ґрунтових і норних черв'яків (в нашому випадку це садовий черв'як і кожушок). Досить приготувати субстрат що складається з 30% листового опаду, і 70% звичайної землі (при цьому земля повинна бути глинистою т.зв. суглинок яка не містить піску).


До речі! Вологість приготованого субстрату повинна бути близько 70%.


Як визначити вологість? Беремо в долоню невеликий клубок субстрату і стискаємо його, якщо між стиснутих пальців проявились краплі вологи, значить, субстрат оптимально вологий, якщо вода капає то це говорить що субстрат занадто вологий і треба дати йому підсохнути.


Після того як ми приготували субстрат, можна заселяти хробака в новий будинок, при цьому важливо пам'ятати що будь-яка зміна середовища проживання це стрес не тільки для людини але і для хробака! Тому в приготованому субстраті робимо невелике заглиблення і засипаємо черв'яків з старим субстратом в поглиблення. Черви поступово будуть звикати до нового субстрату і в перебігу 2-7 днів покинуть старий субстрат перейшовши в новий. Після певної кількості часу починаємо підживлення хробака, при цьому головна умова для збереження хробака це те, що черв'яків важливо не перегодувати, тобто черв'як повинен з'їдати весь корм яким ви його годуєте.


Отже, чим годувати? Годувати можна подрібненими побутовими відходами розсипаючи їх тонким, рівним шаром поверх субстрату, при цьому не забуваючи час від часу поливати водою і додавати розкислювач.


При дотриманні вищеописаних умов зберігатися черви можуть досить довго, при цьому через 2-3 місяці популяція гнойового хробака в ємності істотно збільшиться і її доведеться або переселяти в нові ємності, або проріджувати, вибираючи старого хробака.


Декілька порад:


Для того щоб при годуванні хробака побутовими відходами у Вас в ємності не заводилися садові мушки, корм присипайте зверху субстратом.


Для того щоб субстрат не злежувався, раз в 2-3 тижні прорихлюйте його, це дасть додатковий приплив повітря потрібний для розвитку і зростання черв'яків.


Після вибірки хробака на риболовлю з субстрату, помістіть хробака в стару вологу тирсу на день-два і черв'як стане пружним і щільним.


За тиждень до риболовлі, поливайте субстрат водою з завареним кропом, це додасть хробакові додатковий аромат так важливий для ловлі.


Для того щоб хробаки не розбігалися з ємності в якій вони перебувають, змастіть її краї вологим милом (хробаки не люблять луги і за цю перепону не заповзуть).Сподіваюся, що ця стаття допоможе Вам не тільки зберегти хробака до наступної риболовлі, а й до наступної весни. 

Lusik

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com