Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості налаштування снасті для ловлі ляща з льоду
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 1724   
Четвер, 05 січня 2017 08:00

Ловля ляща з льодуВажлива умова успіху ловлі ляща - делікатність і акуратність снасті. Існує і протилежна точка зору, яка передбачає використання міцних і товстих жилок для підстраховки, однак улови при такому підході зазвичай скромніші.


ВИБІР СНАСТІ


Вибір котушки і удильника залежить в першу чергу від особистих уподобань. Тут немає ніяких строгих правил, головне - щоб снасть була надійною і зручною у використанні. Величину рукоятки потрібно підбирати, орієнтуючись на розмір власної долоні - тоді ловля буде проходити з максимальним комфортом.


Кивок для ловлі ляща потрібно вибирати прискіпливіше - довжиною 10-12 см. Оскільки ця риба з високим тілом, яка підбирає корм з дна і в більшості випадків клює «на підйом», цей елемент снасті повинен компенсувати вагу приманки. Завдяки довгому кивку ймовірність, що лящ не відчує опору мормишки і не викине її з рота до підсічки, буде максимальною.

 

-----

Планируете посетить столицу Украины? Возможно Вам понабится автомобиль. Предлагаем Вам воспользоваться услугой проката авто на сайте car-sharing.dp.ua. Быстрое оформление, большой автопарк, доступные цены и хорошее обслуживание непременно Вас удовлетворят.

-----


Це правило потрібно мати на увазі в першу чергу при підборі снасті для ловлі на приманку з підсадками мотиля або інших живих організмів. Для ловлі на безнасадочні мормишки можна використовувати і більш короткі кивки.


Якщо ви збираєтеся ловити на поплавкову вудку, підбирайте вагу тягарця таким чином, щоб вона перевищувала вантажопідйомність поплавка. В результаті в робочому положенні він буде притоплений, але при цьому його видно в лунці. Насадка і частина тягарця при цьому виявляться на дні. У такому випадку ймовірність, що риба відчує опір в момент клювання, також зведена до мінімуму.


ДІАМЕТР ЖИЛКИ


Найважливішим параметром снасті при ловлі ляща, мабуть, є товщина волосіні. Вибираючи її, потрібно орієнтуватися на передбачуваний розмір трофеїв:

  • для ловлі риби вагою до півкілограма підійде жилка діаметром 0,1 мм;
  • для полювання за лящем вагою від півкілограма до кілограма - 0,11-0,12 мм;
  • якщо очікуються лящі вагою в кілограм і вище, підійдуть волосіні товщиною 0,14-0,16 мм.


Багато рибалок порахують, що необхідно використовувати більш міцні волосіні, однак насправді при правильній техніці виважування впоратися з рибою при використанні таких оснасток не складе великих труднощів. При цьому рибалка принесе максимальну кількість трофеїв і доставить масу задоволення. Чим товщі використовувана волосінь, тим менш природно буде виглядати приманка в момент занурення, а чим більше лящ, тим більшу обережність він проявляє.


Досвідчені рибалки, які вважають за краще полювати за трофеями солідного розміру, добре знають, наскільки важливі делікатність снасті і її тонке налаштування. Чим більше пресинг на водоймі, де ви ловите, тим більша увагу потрібно приділяти цьому питанню.

Lusik

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com