Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості успішної зимової ловлі щуки на жерлиці
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 1968   
Понеділок, 16 січня 2017 19:03

Щука на жерлицю?Мабуть, немає більш популярного і в той же час ефективного способу ловлі щуки з льоду, ніж жерлична риболовля. Досить налаштувати снасть, насадити живця, опустити його під лід - і залишається тільки чекати клювань. Правда, при ловлі на одній і тій же водоймі комусь вдається витягнути десяток хвостів за риболовлю, а хтось задовольняється двома-трьома щучками.


Як правильно поставити жерлиці


Для установки жерлиці потрібно вибирати класичні перспективні для ловлі точки:

  • руслові бровки;
  • ями і підводні височини;
  • коряжники;
  • кордони очеретяних заростей.


Деякі новачки думають, що живця досить опустити під лід, і щука сама обов'язково знайде його, проте це не так. При ловлі на мілководдях живця дійсно можна розташувати як біля дна, так і прямо під льодом. Але у всіх інших ситуаціях довжина відпустки жилки має велике значення для успіху риболовлі. Підбирати її треба з таким розрахунком, щоб живець перебував в придонному шарі, але не на самому дні, а в 5-10 см над грунтом. Саме в цьому випадку можна розраховувати на максимальний улов.


Щоб підібрати правильну довжину відпустки жилки, спочатку треба відпустити на дно оснащення без живця так, щоб грузило впало на грунт, і вибрати слабину. Після цього необхідно зробити кілька обертів котушкою, щоб спочатку вибрати жилку, розташовану між грузилом і гачком, а потім - ті самі додаткові 5-10 см. Щоб визначити, скільки обертів потрібно зробити, варто попередньо провести вдома виміри з лінійкою.


Також важливо правильно підібрати кількість жилки, яку щука зможе вільно змотати після клювання. При ловлі в коряжнику або біля стіни очерету буде достатньо кількох метрів, а в разі, якщо рибалка відбувається на чистому дні, жилку можна не фіксувати - хижачка не забере більше 12-15 метрів.

Підсікання


Після того, як жерлиця виставлена, залишається тільки не пропустити клювання, щоб вчасно зробити підсічку. Багато, рибалок помітивши червоний прапорець, мчать до жерлиці, що є духу, але в більшості випадків це не найкраще рішення. Справа в тому, що щука прекрасно чує кроки рибалки, а значить, вона може злякатися і виплюнути живця. Тому краще не поспішати і дати їй спокійно заглотнути приманку.


Визначити кращий момент дуже непросто, але прийнято вважати, що підсікати потрібно після того, як щука перестала змотувати жилку. Виняток становить ловля в коряжниках і біля заростей очерету, коли підсічку потрібно робити якомога раніше, щоб не дати хижачці заплутати снасть.


При правильному підході ловля щуки на жерлиці буде дуже здобутливою протягом всієї зими і на будь-яких водоймах. Така рибалка напевно принесе безліч позитивних емоцій і незабутніх вражень.

via email

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com