Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості зимової риболовлі на великі мормишки
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 2042   
Понеділок, 23 січня 2017 10:29

Мормишки різних розмірівПрактично у кожного зимового рибалки є в арсеналі великі мормишки. Хоча їх частіше купують просто для асортименту, а толку від них нуль. Але є певний сенс і в ловлі на великі мормишки. І останній лід - це дуже вдалий час для ловлі на мормишки великого розміру.


Негласний закон зимових рибалок говорить, чим гірше клювання, тим меншою повинна бути приманка. Але якщо міркувати логічно, якою б маленькою не була блешня вона завжди буде більше будь-якої мормишки. І не дивлячись на це, на блешню, риба продовжує клювати навіть в глуху зиму. Звідси питання: чому рибалки рідко використовуються великі мормишки?


Спочатку слід уточнити, що великими звуться мормишки, що мають стандартну форму: крапелька, дробина, банан та інші. До цього не мають ніякого відношення наступні види мормишок: чортики, відьми та інші «страшилки», які апріорі більші класичних. Якщо конкретизувати, то великі мормишки мають розмір тіла (діаметр) від 4 - 10 мм, а деякі моделі, що мають витягнуту форму ( «банан» або всілякі різновиди «мурашки»), можуть мати довжину тіла 2-3 см.


Швидше за все, кожен рибалка ловив на мормишки великого розміру, але, не дасть збрехати, що на маленькі завжди ловиться краще. Навіть в інтернеті складно знайти інформацію про ловлю на великі мормишки. Але, перелопативши купу інформації, можна сказати наступне: великі мормишки - приманки далеко не універсальні, і ловити на них можна в абсолютно конкретних умовах.


За першого і по останньому льоду. У цей час риба максимально активна, і на розмір приманок вона мало звертає увагу.


Коли ловля риби здійснюється на течії або на великій глибині. Причому під час ловлі на течії, жилку, краще оснастити двома мормишками, щоб невелика «робоча» мормишка швидше опускалася на необхідну глибину і утримувалася під лункою, а не зносилася в сторону.


Між мормишками має бути відстань приблизно 40-50 см. Хто ловив подібним чином, може підтвердити, що час від часу виходило витягувати по дві рибки. Велика мормишка при ловлі на течії повинна бути плескатої форми, щоб менше пручалася водному потоку.


Крім цього, можна на мормишки насадити різні наживки або як варіант: на велику мормишку наживити відразу кілька опаришів, або великого хробака, щоб вона була зорієнтована саме на ловлю великої риби.


Також великі мормишки використовуються для ловлі виключно великої риби. Мормишка великого розміру швидше досягає дна, розполохує дріб'язок, а своїми потужними коливаннями і стуком по дну приваблює великих риб. Великими мормишками слід періодично постукувати по дну. По дну стукають будь-якими великими приманками: балансирами, блешнями, «балдою», тому потрібно робити так само з великими мормишками.


Швидше за все, розмір мормишки також має значення. У зимовий час на багатьох водоймах можна спостерігати жуків-плавунців, що присмокталися до риби, які нагадують зовні великі мормишки. Напевно, ними харчуються великі окуні, тому розмір великої мормишки їх не повинен відлякувати.


Великі мормишки гарні для ловлі ляща, так стверджують деякі рибалки. Вони привертають рибу мерехтінням в воді, своїми коливаннями і стуком по дну, або нагадують лящеві малька або якусь велику комаху.


За аналогією з блешнями і балансирами великими мормишками добре виконувати розвідку. Важка мормишка легше опускається в лунку, з легкістю пробиває майже будь-яку шугу в лунці. Ловити на великі мормишки добре при лютих морозах, коли лунка замерзає прямо на очах. І навіть якщо риба не ловиться, то по "тичках" рибалка визначить, чи є під лункою риба, і якщо потрібно перейде до ловлі на блешні дрібніші.


Для ловлі на великі мормишки потрібна більш товста жилка. Прив'язують великі мормишки найчастіше двома варіантами: волосінь пропускають крізь отвір в тільце блешні і після цього в'яжеться вузол навколо цівки на гачку. У другій ситуації більшість великих мормишок мають вушко, за яке кріпиться жилка. Якщо на мормишці є вушко, то можна кріпити волосінь за допомогою мініатюрного карабіна, який дає можливість змінювати їх, це дуже зручно.


Гра великої мормишки теж відрізняється від гри стандартної. Грати великими мормишками слід досить в повільному темпі, але з найбільшою амплітудою. Грати ними потрібно практично біля самого дна або прямо на дні.


Ще одне важливе доповнення: будь-який балансир або блешня у воді наслідують малька, а мормишка, який би розмір вона не мала - навряд чи зможе імітувати малька.

Lusik

-----

Ищите женскую обувь?  Рекомендуем посетить страницу интернет-магазина mebo.com.ua/catalog/jenskaya-obuv. Здесь Вы найдете большой ассортимент обуви на любой вкус и кошелек. А быстрая доставка и отличное обслуживание магазина mebo.com.ua оставят только самые приятные впечатления.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com