Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як правильно одягатись на полювання?
( 1 Vote )
Написав Николай Бородийчук Переглядів - 3410   
Четвер, 16 березня 2017 10:19

ПолюванняНаступила весна, на вулиці тепліє, для мисливців починається новий сезон. Однак при підготовці до полювання мало хто приділяє значну увагу одягу. В результаті, ні здобутих трофеїв, ні яскравого відпочинку, ні комфорту в ході всього процесу. Щоб уникнути цього, достатньо дотримуватись певних порад. Про це далі.

 

В даній статті визначені рекомендації при виборі одягу саме для теплої пори року: весни/літа/осені. Зимовий одяг вартий окремої статті.


костюм для полюванняВибір костюму

 

Для початку поговоримо про весну/осінь, так як ці сезони схожі, погодні умови практично одинакові.

 

Ідеальним варіантом буде американський костюм із бавовняної тканини з синтетичним утеплювачем, який не пропускає вологу, дуже комфортний і оснащений мембраною Gore-Tex. Цей одяг справді вартий уваги, він універсальний, підходить в різних умовах, однак висока ціна робить його малодоступним.

 

Що стосується більш дешевих варіантів, є костюми із бавовняної тканини вітчизняних виробників або костюми із шерсті. Вони дозволять вам залишатись в теплі і комфорті при невеликій ціні.

 

Зверніть увагу, американський варіант краще підійде для малорухомого полювання. В результаті активного руху ви спітнієте, тіло залишиться мокрим, що спричинить як мінімум дискомфорт, а найгіршим результатом може стати простуда. При більш активному русі краще обирати варіанти без елементів синтетики.

 

Якщо плануєте саме піше полювання (постійно в русі), звертайте увагу на такі аспекти одягу

  • міцність тканини;
  • м'ягкість;
  • товщина;
  • крій.

 

Так як ви будете багато рухатись в складних умовах, по болоті, чіпляючи гілки дерев і т.д., одяг повинен бути міцним і витримувати сильні навантаження, щоб не порватись. В той час тканина має бути легкою. В іншому випадку, вам буде некомфортно.


Тканина повинна бути м'якою, це надасть додаткового комфорту та зручності при пересуванні.


Товщину потрібно обирати в залежності від погодних умов та умов полювання. До прикладу, чим холодніше, тим костюм повинен бути товстішим. Також варто обрати більш товстий варіант, якщо полювання проходитиме в умовах, де мисливець може пошкодити своє тіло (чагарники, густі ліси, гори тощо). В такому випадку товстий костюм виконуватиме і функцію захисту від ушкоджень. Якщо будете полювати на рівнинах при теплій погоді, обирайте тонкий костюм.


Що стосується крою, в ідеалі він має надавати повну свободу рухів. Звертайте на це велику увагу при виборі костюму, адже в ході процесу полювання ви точно згадаєте про те, що краще було б детальніше підійти до вибору, аніж терпіти те, що не можете нормально прицілитись, бо одяг сковує рухи. Він має бути вільним.


Великий мінус тканині, якщо її властивості змінюються від сирості або морозу (а весною зміни погоди досить ймовірні). Тобто звертайте увагу на те, щоб в різних умовах властивості тканини залишались однаковими, лише так ви зможете досягти універсальності, адже вдень може бути температура +10, а вночі приморозки.

полювання
Незалежно від виду полювання, одяг не повинен шелестіти, шуміти, блистіти і т.д. Це демаскує мисливця і може відлякати звіра. Взагалі, що стосується камуфляжу, обов'язковий він чи ні, існують різні думки. Знову ж таки, в різних ситуаціях по різному. До прикладу, камуфляж практично жодного позитивного результату не надасть, якщо ви полюєте на зайця. Швидше за все, він буде бачити вас на фоні синього неба (за винятком випадків, якщо знаходиться на значній відстані від вас), а отже силует явно буде помітним і жоден колір не врятує. Більше того, для зайця головне, щоб ви не рухались, тоді він зможе підійти до вас впритул, навіть якщо ви будете одягнуті в яскравий одяг. Однак в певних випадках камуфляж є необхідним. Тут варто підходити до вибору в залежності від конкретних умов полювання, виду здобичі тощо. В той же час, досвідчені мисливці рекомендують колір хакі, як універсальний аналог, він і зручний, і добре маскує в більшості випадків, і виглядає краще, аніж звичний всім "дубок". Більше того, після прання він не втрачає колір, не набуває блиску, на відміну від того ж "дубка", і не стає демаскуючим.


Це все, що стосується осені/весни. Літо, в свою чергу, має певні особливості. До прикладу, шерсть однозначно необхідно виключити із списку можливих варіантів тканини. Як тільки температура стане вище 18-20 градусів, ви будете повністю мокрими. Це викличе великий дискомфорт. Хороший варіант вельвет або бавовна. Якщо ліс кишить інцифалітними кліщами, варто використовувати спеціальний костюм проти цих паразитів.


Якщо є ймовірність дощу, використовуйте верхній одяг із сукна. Якщо воно оброблене вологовідштовхуючою речовиною, ви зможете протягом 4-6 годин перебувати під дощем і залишитесь сухими. Більше того, такий одяг швидко сохне. В ідеалі, можете обрати більш прогресивні та якісні аналоги сукна - синтетичні тканини фліс і полартек. Одяг легкий, комфортний і приємний для тіла. Значною перевагою перед натуральними тканинами є те, що верхній одяг із синтетики не продувається, в той же час пропускає повітря до тіла та виводить вологу назовні. Однак будьте обережні біля вогню, адже такий матеріал швидко загоряється.


Також рекомендовано в якості додаткового захисту від дощу (особливо якщо не обрали одяг із сукна) використовувати плащі-дощовики із поліетилену. Однак ходити в ньому більше 3-5 годин підряд не можна, адже він не пропускає повітря.

Взуття


Універсальної поради дати неможливо. Все теж залежить від умов, в яких будете полювати.


Якщо ви пересуваєтесь переважно по болотистій місцевості, де є безліч калюж, невеликих потоків води і т.д. (що часто буває весною та восени), однозначно обирайте взуття із високим берцем. Це захистить вас від промокання. Якщо ви навіть пройдете по воді, вона стече по взутті, а не потрапить всередину, як це можливо при напівчоботах з низьким берцем. Однак для того, аби ноги були сухими, взуття повинно бути гідрофобним, тобто відштовхувати вологу. Що стосується водонепроникності, це ідеальна властивість для полювання в даних умовах, однак справжню водонепроникність на 90-100% надають лише дорогі та середньої вартості варіанти, до прикладу, одним із таких є чоботи Original S.W.A.T. Classic 9 (Койот). Дешеві чоботи не дадуть вам такого ефекту. Що стосується підошви, обирайте посилену, адже прийдеться перетинати досить складні болотисті ділянки.

взуття для полювання


Якщо полювання здійснюється по сухих рівнинах та в теплу погоду, обирайте або легкі чоботи, або напівчоботи з низьким чи середнім берцем. Підійде м'ягка підошва, адже пересування відбуватиметься переважно по твердій поверхні. Обирайте міцні берци чи чоботи, які прослужать кілька сезонів, не порвуться після кількох метрі складної ділянки.


Якщо місцевість гориста, підошва має бути міцною та товстою, щоб захистити ступні від пошкоджень. Також варто обирати варіанти із металевими вставками на носках та п'ятках - це також додатковий захист. Щодо інших параметрів, обирайте відповідно до погодних умов, які описані вище.


Матеріал в усіх випадках однозначно - шкіра (може бути в різних варіаціях - наприклад, замша, нубук).


Звертайте увагу, щоб взуття було комфортним і зручним. Воно не повинно давити, бути замалим, приносити дискомфорт в будь-якому вигляді. Якщо ви купуєте його для більш холодного періоду, до прикладу, для початку весни, де можливі приморозки, обирайте варіант на розмір більший. Це дозволить одягнути додаткові шкарпетки.


Зверніть увагу, що деякі українські (або закордонні, однак значно дешевші) аналоги дорогих варіантів не поступаються в якості всесвітньо відомим брендам. В деяких випадках таке взуття може бути навіть кращим. Велика вартість відомих виробників зумовлена різними факторами (мито, транспортування, затрати на маркетинг, випробування і т.д.). Тому звертайте уваги саме на властивості, а не назву бренду.

Рукавички


Якщо ще не сильно потепліло, рекомендую одягати рукавички. Ввечері може значно похолодати, а отже є ймовірність того, що ви змерзнете в руки, що може стати перешкодою влучному попаданню.Головний убір


Тут варто підходити індивідуально, в залежності від погоди. Якщо будуть приморозки, одягайте шапку. Якщо яскраво світить сонце, обирайте кепку або інший головний убір з кашкетом. Він захистить від осліплення, коли будете прицілюватись проти сонця. Якщо йде до дощу, рекомендовано обирати верхній одяг із капюшоном.

полювання


На жаль, всю необхідну інформацію надати в одній невеликій статті неможливо, тому прошу пробачення за ті аспекти, які не вдалось висвітлити. Намагався розповісти про найбільш важливі та базові моменти. Далі керуйтесь власним досвідом та відчуттями або звертайтесь в магазин військового одягу та туристичних товарів - Штабной, який працює з доставкою по всій Україні. Працівники зможуть допомогти у виборі ідеального одягу та запропонують хороші варіанти одягу, взуття та інших елементів обмундирування для мисливців.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com