Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Львівське УТМР: час змін
( 0 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 5283   
Четвер, 16 березня 2017 12:24

В’ячеслав Василенко,голова Львівського УТМР

Як відомо, часи змінюються, а ми разом з ними, і дуже хочеться, щоб на ліпше. Нещодавно відбулися зміни й  в одній з найстаріших ловецьких організацій Галичини – Львівській міській  УТМР. Мисливсько-рибальський колектив обрав своїм новим головою молодого фахівця - В’ячеслава Василенка, який вже протягом тривалого час працював тут на посаді мисливствознавця. На прохання редакції порталу «Ловецтво України» він погодився коротко розповісти чим нині живе товариство:

 

- Позаминулого місяця відбулася чергова звітно-виборча конференція нашої організації, - розповів п. В’ячеслав. – 37 делегатам від 18 низових колективів  мною було представлено звіт про пророблену роботу, оскільки наш багаторічний керівник - Володимир Дуда, на жаль, не зміг бути присутнім через  хворобу.

 

Найперше треба зазначити, що кількість членів організації стабілізувалася на 1200. Старі, звісно ж, потрохи нас покидають, молодь приходить, а от кістяк залишається той  самий і це вселяє впевненість  у завтрашньому дні.

 

За звітній період нам вдалося значною мірою відновитися в праві оренди більшості своїх угідь. З колишніх 42 тис. га повернули 35 500 га, а отже ще є над чим працювати.

 

Згадуючи  сезон, що минув, зазначимо, що качви було менше через висихання багатьох водойм спекотливої погоди, хоча ще на відкриття все було гаразд.  Потім довелося чекати вже на проліт північної і тому подовжили полювання на качву ще й на грудень. (Цьогоріч зробимо так само). А от зайця у нас побільшало і з дозволених до відстрілу 205,   вполювали - 195, при загальній кількості вуханів -1550.

-----

Собираетесь на охоту на гуся? Обязательно возьмите з собой манок на белолобого гуся Duck Expert. Естественный, привлекательный звук манка приманет птицу даже с большого растояния, и Вы обязательно вернетесь с трофеем. Попоробуйте - результат гарантирован. 

-----

Побільшало й дика (до 48 голів): при ліміті в 9 кабанів, добули – 4. (При чому більшість вже після Нового року, коли турбування звіра сільгоспроботами зменшилося.)

 

Косулю ще не стріляли, хоча по обліку її у нас вже 138 голів.

 

Загалом же можна сказати, що, як на наші приміські угіддя, кількість копитних вже майже оптимальна.

 

Нещодавно наші єгеря змогли  вислідити й затримати такого собі п. Дениса (мешканця Винник) з петлями і задушеною куницею в рюкзаку. Хочеться вірити, що екоінспекція покарає його згідно з чинним законодавством багатотисячним штрафом.

 

Нині наступає важливий період нересту. Створено оперативну групу з 6 чоловік, які в посиленому режимі пильнуватимуть наші водойми. Нагадаємо,  що минулоріч в цей  час нашим єгерям вдалося зняти більше кілометра браконьєрський сіток на озері Глинна Наварія. Найближчими днями плануємо провести чергове зариблення цієї водойми товстолобом, а трохи згодом обладнати берегову лінію зручними містками для риболовлі. Тож ловити буде що і можна лише порадити нашим рибалкам не їхати сюди в ті дні, коли насосна станція опускає рівень води, адже тиск падає і риба просто не клює.

 

Днями розповсюдимо по селах агітплакати із закликами не палити сухостій. На жаль, селяни часто нехтують природоохоронним законодавством і перший виводок зайців ми втрачаємо. По варварські дехто поводить себе на полях використовуючи надсучасну потужну сільгосптехніку. Про встановлення на неї відлякуючих  пристроїв та просування завжди від центра поля ніхто з механізаторів через своє екологічне безкультур’я й чути не хоче.

 

Разом з місцевою сільською громадою збираємося все ж переконати обласну раду виділити з екологічного фонду 200 тис. гривень на відновлення зруйнованої бобрами дамби та прочищення русла річки Полтви в районі Сухоріччя. Нині там нечистоти частково розливаються по місцях гніздівель качви і сінокосів селян.

 

Питання ловів бобра поки що залишається відкритим, як і полювання куріпки. Остання потребує прискіпливішого дотримання методики підрахунку, що покаже її істину чисельність.

 

Гадається, що сезон полювання пернатих почнемо трохи раніше (принаймні для власників лягавих), адже чекаючи до другої  суботи серпня ми фактично втрачаємо місцеву популяцію перепілки, яка  майже вся вже відлітає у вирій. Раніше почнемо полювати й голуба, чисельності якого вдосталь.

 

Задля підвищення культури полювання ширше заохочуватимемо наших мисливців утримувати породистих собак.

 

В планах також провести влітку змагання зі стендової стрільби між низовими колективами.

 

Річні внески членів товариства з об’єктивних причин трохи зросли і становлять для мисливців – 400 грн., а для рибалок – 200 грн.

 

Користуючись нагодою, хочеться побажати членам товариства таких же безпечних ловів і  в цьому сезоні

  

На фото:   голова Львівської організації УТМР  В’ячеслав ВАСИЛЕНКО.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com