Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля головня на Сбіруліно
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 2276   
Неділя, 30 квітня 2017 08:21

Ловля головня на сбіруліноСпосіб ловлі на сбіруліно, быльше выдомий як ловля на бомбарду прийшов до нас з Італії і спочатку був призначений для ловлы форелі в чистій озерній воді на дрібні штучні приманки.


Але снасть виявилася настільки зручною, що сьогодні її використовують для ловлі практично будь-якого хижака на штучні приманки. Причому сфера застосування істотно розширилася. За допомогою бомбарди ловлять уже не тільки на озерах, а й на великих і малих річках.


Принцип ловлі простий. Обережна риба часто тримається на великій відстані від берега. Як би рибалка не намагався замаскуватися, риба, коли він підіходить, відходить. Дістати її дрібною приманкою можна тільки застосувавши нахлистове вудилище, яке вимагає простору за спиною рибалки, вдалого вітру і певних навичок, які приходять тільки з роками.


Власне сбіруліно (бомбарда) являється більш важким поплавком з кілем, але без антени, який:

  • 1. Допомагає зробити дальній кидок дрібної, легкої приманки;
  • 2. Утримує приманку на певній глибині.


Бомбарди розрізняються вагою і забарвленням (бувають темними і прозорими).


Оснащення для ловлі головня на сбіруліно (бомбарду)


Для ловлі за допомогою бомбарди розроблено спеціальне вудилище. Зовні воно нагадує класичне телескопічне вудилище з кільцями. Відрізняється від нього м'якою вершинкою, через яку добре передається клювання. На вудилищі обов'язково вказується тестове навантаження.


Але у випадках, коли закидати приманку особливо далеко не обов'язково, а рівень майстерності рибалки дозволяє йому з легкістю закидати оснащення з довгим повідком, можна використовувати для цих цілей звичний спінінг.


Котушка зазвичай використовується безінерційна, з регулюванням фрикційного гальма, з довгою шпулею. Жилку краще використовувати нейлонову з повідцем з флюорокарбону. Товщину основної жилки й повідця краще підбирати, виходячи з конкретних умов ловлі (кольору води, освітленості і т.д.). Вважається, що повідок повинен бути довгим (від 1,5 до 2 метрів), але рибалки свідчать, що попадається головень і на більш короткі повідці (близько 60 см).

Приманки для ловлі головня і їх проводка


Приманки можна використовувати, як спінінгові, так і нахлистові. Головне, щоб вони були невеликими. Підійдуть і силіконові (твістери, віброхвости, черв'яки). Можна використовувати різні види мушок. Та й таку наживку, як хрущ і його личинка ніхто не відміняв.


Найбільш вдалою приманкою для лолі головня вважається штучний жук.


Ця приманка є найбільш уловистою для ловлі головня з поверхні. Її використовують, як для ловлі в стоячій воді, так і на перекатах. Під час ловлі на великій річці найкраще використовувати рівномірну проводку під кутом до течії, або сплавляти приманку по поверхні, періодично підсмикуючи приманку кінчиком вудилища.


На великій річці бомбарда грає швидше роль потяжувача при закиданні приманки. Візуально спостерігати клювання при далекому закиданні майже ніколи не вдається. Сигналізатором клювання служить вершинка вудилища.


Під час ловлі на невеликій річці потрібно визначити для себе ділянку з нависаючими над водою кущами. Потім потрібно робити закид приманки до протилежного берега вище кущів за течією і вести приманку за течією до можливого укриття головня.


У невеликій річці клювання головня можна спостерігати візуально. Сигналізатор клювання - власне бомбарда.


Але взагалі потрібно бути готовим, що головень часто бере приманку відразу ж, після падіння її в воду. Підсікання потрібне різке, але не дуже розмашисте. Головень - риба сильна і першим же ривком спробує обірвати повідець. У цьому випадку допомагає безінерційна котушка з регульованим фрикційним гальмом.


Головень - риба полохлива, уважна і сильна, помилок практично не прощає. А його клювання, зазвичай, дуже різке і чітке, ні на що не подібне, напевно саме тому, ловля головня на штучні приманки і є такою популярною. Спробуйте, і Вам обов'язково сподобається...

via email

-----

Собираясь в путешествие или на отдых, мы надеемся на заряд  энергии, драйва и позитива. Но для того что бы все получилось нужно подготовиться. Так, при поездке в Доминикану, если Вы там еще не были, будет полезно узнать что посмотреть в Доминикане. В статье найдете все самое интересное, что можно там увидеть или узнать, а также получите множество советов.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com