Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Вчені зафіксували нову модель поведінки диких качок
( 0 Votes )
Написав BBC Переглядів - 3658   
П'ятниця, 07 липня 2017 12:21

Дикі качки поїдають інших птахів

Вчені вперше побачили, як крижні атакують і пожирають інших птахів. Жертвами нападів стали трясогузка і горихвістка. На думку дослідників, мова може йти про нову модель поведінки диких качок.


Досить незвичайну картину побачили вчені з Кембриджу. Зоологові Сільвіу Петровану вдалося зняти напад диких крижнів на мігруючих птахів. Про незвичну поведінку тварин розповідає BBC, а детально результати дослідження вчені виклали в журналі Waterbirds.


Атаки зазнали два пташеняти трясогузки і горихвістки. На першого напала доросла самка: вона наздогнала пташеня, схопила його дзьобом, опустила під воду і проковтнула. Горихвістку атакував молодий селезень. Пташеня сіло на воду, а коли зрозуміло, що поруч небезпека, почало кричати і втікати. Але крижні виявилися спритнішими і зловили невдалу птицю. В кінцевому підсумку вчені втратили горихвістку з уваги: або вона потонула, або її з'їли.

Дикі качки атакують і пожирають інших птахів


Сільвіу Петрован і його колеги не знайшли згадок про поїдання інших птахів крижнями. Більш того, ці тварини абсолютно не пристосовані для полювання на відносно велику здобич. Вони мають «невинні» плоскі дзьоби і травну систему, придатну для перетравлення пір'я і кісток. Крижні іноді розбавляють свій рослинний раціон і полюють на дрібних безхребетних, комах, молюсків, дрібну рибу, ракоподібних, пуголовків і навіть жаб. Але ось напад на інших птахів став для вчених справжнім відкриттям.


Крижень - птах із сімейства качиних. Це найвідоміша і широко поширена дика качка. Самці досягають в довжину приблизно 62 см, а самки - 57 см. Маса птиці - до 2 кг. Для крижнів характерний яскраво виражений статевий диморфізм: самці, зокрема, мають набагато більш яскравий окрас.


Вчені не можуть однозначно сказати, чому качки почали вести себе подібним чином. Дослідники вважають, що це може бути новою моделлю поведінки пернатих. Якщо бути точніше, крижні таким чином, можливо, шукають нові джерела білка.

BBC

-----

Задумались на покупкою і втсановленням бойлера? Компанія "Кліматсервіс" радо допоможе Вам у цьому. Вже багато років основна діяльність компанії це продаж, установка, ремонт та сервіс бойлерів. Великий досвід, індивідуальний підхід до кожного клієнта та ліберальні ціни неодмінно Вам сподобаються.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com