Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Особливості полювання на хутрових i парнокопитих сезону 2017-2018
( 43 Votes )
Написав Микола Заверуха Переглядів - 2898   
Четвер, 09 листопада 2017 09:39

Полювання на хутрових

4 листопада розпочася сезон полювання на хутрових i парнокопитих диких тварин. Ми вирiшили нагадати мисливцям основнi правила.  

 

- Сезон полювання на парнокопитих триватиме до кiнця грудня, - каже Вiталiй Красов, головний мисливствознавець управлiння лiсового та мисливського господарства. - Проте деякi господарства, якi мають значний лiмiт полювання, можуть продовжити аж до 31 сiчня 2018 року включно. До цього часу можна вiдстрiлювати всiх хутрових звiрiв.

 

- У якi днi дозволене полювання?  

 

- Iндивiдуальне полювання на парнокопитих можна проводити в усi днi тижня, а колективне - тiльки в суботу та недiлю. Вистежувати зайця-русака, лисицю, єнотоподiбну собаку, вовка можна також лише у вихiднi.  

 

- Скiльки дичини має право вiдстрiляти мисливець за день?

 

- Полювання на диких парнокопитих тварин проводять за лiцензiями, згiдно iз затвердженими Мiнiстерством охорони навколишнього природного середовища України лiмiтами для кожної областi. На зайця-русака, єнотоподiбного собаку, лисицю та iнших хутрових полювання ведуть за вiдстрiльними картками, що видають користувачi мисливських угiдь. За день можнавполювати лише одного зайця та одного дикого кроля. Норми вiдстрiлу єнотоподiбної собаки та лисицi не лiмiтованi.  

 

- Якi особливостi цьогорiчного сезону?  

 

- У зв'язку iз загостренням епiзоотичної ситуацiї в Українi з африканською чумою свиней користувачi угiдь мають право реалiзовувати мисливцям продукти полювання на диких кабанiв лише пiсля проведення дослiдження в лабораторiях ветеринарної медицини. Тушки повиннi зберiгатися на складах до надходження результатiв усiх аналiзiв. У разi виявлення вiрусу їх мають негайно утилiзувати i вжити заходiв з недопущення поширення небезпечної iнфекцiї.  

 

- Яка вiдповiдальнiсть за порушення правил полювання та браконьєрство?  

 

- Мисливцям варто пам'ятати, що пiд час полювання обов'язково потрiбно мати всi належнi документи та пред'являти їх на вимогу осiб, уповноважених здiйснювати контроль у галузi мисливського господарства та полювання. Якщо мисливець порушив правила, але дичину при цьому не застрелив, доведеться сплатити вiд 102 до 1020 гривень штрафу.   За браконьєрство сума штрафу коливається вiд 1020 до 2040 гривень, також можуть позбавити права полювання на три роки чи конфiскувати зброю. Крiм того, доведеться вiдшкодувати збитки за кожну застрелену тварину. За застреленого без лiцензiї лося треба буде заплатити 80 тисяч, оленя плямистого - 50 тисяч, кабана - 40 тисяч, косулю - 32 тисячi гривень. Серед хутрових звiрiв найдорожче обiйдеться бобер. Незаконне полювання на нього коштуватиме 10 тисяч гривень. За борсука та зайця потрiбно заплатити по вiсiм тисяч, куницю - шiсть тисяч i за лисицю - тисячу гривень.   За iстотну шкоду, яка перевищує 250 тисяч гривень, настає кримiнальна вiдповiдальнiсть. До кримiналу притягнуть також за полювання на територiї заповiдного фонду та на червонокнижних тварин.  

 

Микола ЗАВЕРУХА, газета Експрес

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com