Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Вибір карпового вудилища
( 0 Votes )
Написав carpeman Переглядів - 1952   
Вівторок, 24 квітня 2018 16:58

Карпові вудилищаНезалежно від загальної суми виділених грошових коштів на покупку карпового спорядження, особливу увагу потрібно приділити вибору вудилищ. Чому, на мою думку, найважливішим є вудилище? Тому, що без впевненого і точного закидання, навряд чи Ви зможете розраховувати на якийсь результат. Адже навіть, якщо у Вас буде найефективніша насадка й підгодовування, її якимось способом потрібно доставити в точку ловлі. Другим по важливості елементом спорядження сучасного карп’ятника вважаю котушку, все решта другорядне. Але про це іншим разом, вернемося до того з чого почали.

 

Подивившись який широкий асортимент карпових вудилищ в магазині “Рибалка”, зробити це можна на сайті, стає зрозуміло що підібрати те що потрібно для новачка може стати не простою задачею. Спробуємо допомогти, як це зробити правильно.

 

Отже, основними критеріями при виборі карпового вудилища є кілька факторів.

 

Довжина вудилища

 

Якщо ваш зріст не перевищує 175 см, то оптимальним вибором буде 12-футове вудилище, або в переведенні на більш зрозумілі нам міри - 360 см. Для рибалок зростом вище середнього краще обрати вудилища в 390 см (13 ft). Правильний підбір довжини вудилища дозволяє здійснювати більш точний закид снасті, та й при виважуванні риби буде менше проблем.

 

Лад (стрій) вудилища

 

При перевірці працездатності вудилища необхідно зібрати його і потрясти на витягнутих руках.

 

Якщо бланк буде вібрувати весь - від переднього хвата руки до кінчика, - це вудилище повільного параболічного ладу, рибалки називають такі - “лапшою”. Такі вудилища дозволяють добре відчувати рибу при виважуванні, краще амортизують ривки і згладжують помилки карп’ятників. А їх недолік - точність і дальність закидання

 

Якщо вібрує тільки верхня частина бланка, це - вудилище швидкого ладу. Основна сфера його застосування - далекі кидки, з можливим використанням прикормки в ПВА матеріалі ( «цукерки», бойл на стрінгах, пакети). Але через його відносну жорсткість виникають проблеми при виважуванні коропа в прибережній зоні. Вудилище не встигає гасити хаотичні ривки риби, і все навантаження лягає на жилку, гальмо котушки і вправність рибалки.

 

Самим прийнятним вибором для початківця карп’ятника я вважаю вудилища середньошвидкого ладу. Бланк при коливаннях вібрує рівномірно, від стику до вершини. Цей клас вудилищ найбільш універсальний і затребуваний рибалками, оскільки здатний доставляти оснащення на значну дистанцію, за його допомогою можна ловити коропа у важких місцях (коряжник, мул, зарості водоростей і т.д.), а також, таке вудилище дозволяє карп’ятнику досить впевнено виважувати рибу як на далеких, так і на ближніх дистанціях.

 

Тест вудилища

 

Кожен виробник бланків вказує основні параметри вудилища на його нижній секції. Наприклад, позначення 3 lb (1 lb ~ 454 грами) характеризує величину вантажу, який необхідно підвісити до вершинкі вудилища  для того, щоб вона прогнулася під прямим кутом по відношенню до вудилища (3 х 454 г = ~ 1362 г). Вага закидаємого вудилищем вантажу визначається за формулою: 1362:16 = 85,1гр. На карпових грузилах вага вказується в oz (1 унція ~ 28 г). Ділимо 85,1 на 28. Підсумок: 3 oz. Вага грузила практично дорівнює заявленій виробником цифрі 3 lb - величиною вагового тесту вудилища. Оптимальним значенням для вашого вибору буде маркування 3,5 lb. Таке вудилище дозволяє виконувати хороші закидання на будь-яких водоймах та впевнено виважувати рибу, зберігаючи при цьому достатній запас міцності.

 

Додаткові моменти

 

Хват вудилища в положенні кидка повинен відповідати довжині ваших рук. При недотриманні цієї вимоги можливе обмеження дальності кидка.

 

В обраному вудилищі обов'язково перевірте роботу замка катушкотримача, штекерного з'єднання, а також наявність відколів і подряпин на бланку.

 

Вибираючи вудилища, не робіть покупку в першому-ліпшому магазині. В даний час пропозиція помітно більша за попит, і для підвищення рівня продажів магазини змушені влаштовувати розпродажі і застосовувати гнучкі системи знижок і бонусів, то ж перевірка ціни у кількох магазинах може допомогти зекономити чималенький відсоток бюджету.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com