Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Як зловити свого першого сома?
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 1172   
Понеділок, 03 вересня 2018 11:42

ловля сомаХто не любить усамітнитися на природі в теплі літні дні, сидячи тихенько біля берега річки, спостерігати за плаваючим поплавцем по хвилях і з трепетом вивуджувати спійману рибку. У статті мова піде про хитрощі риболовлі на таку рибу, як сом.


Основні особливості сімейства сомів

Сом - це прісноводна риба, яка не має луски, в більшості випадків великих розмірів, від 5 кілограм і більше, в довжину ж соми можуть сягати півтора метри. Залежно від ареалу проживання змінюється і забарвлення сомів, варіюється від чорно-зеленого до жовто-зеленого і світліших відтінків. Розвіємо міфи про ловлю сомів і розповімо про хитрощі.

 

-----

Кожному мисливцю, риболову, чи любителю відпочинку на природі необхідно мати хороший, відповідний ніж. Придбати такий можна на сайті aquamania.ua. Тут Вас чекає широкий асортимент усіляких ножів, професійна консультація, лояльна цінова політика та доставка у бідь-який куточок країни.

-----


Їжа

Багато не досвідчених рибалок вважають, що соми харчуються падаллю - це міф! Сом риба хижа, полює на мальків, раків і комах. Як наживку для більш молодих особин можна використовувати мальків, равликів, невеликі шматки м'яса, а також підійдуть великі комахи і гусениці. Для представників великих розмірів нажива повинна відповідати габаритам особини. До такої насадки можна віднести будь-яку середніх розмірів, але найбільший успіх принесе вам оселедець! Оселедець зі своїм специфічним запахом швидше приманить до вас бажаного сома, адже вони погано бачать і орієнтуються в пошуках їжі на нюх. Це основні критерії про наживку для сома.

Снасті

До вибору снастей поставтеся з особливою пристрастю, адже від них буде залежати, отримаєте свій трофей, чи він так і залишиться борознити води річок і озер. Основним вашим інструментом при ловлі, звичайно ж є вудка. Так як сом риба не маленька, то і вудка повинна бути надміцна, щоб витримати гіганта. Для ловлі сома оптимальним варіантом буде вудка з штекерним вудилищем. Котушку беремо потужну, вид на ваш розсуд, бажано щоб увійшло не менш 200 метрів волосіні діаметром від 0.5 до 0.7. Важливо правильно підібрати і гачок. Головна умова - яка наживка, такий і гачок, а також спеціальні кевларові повідці. Запорука успіху полягає в вашій готовності до зустрічі з рибою.

Місце

І так сом у виборі місця проживання досить мінливий, і може змінювати свій притулок через пору року, доби і навіть погодні умови. Варто ознайомитися з деякими з них, вам це послужить величезну службу. Головною умовою, якою має володіти місце для упіймання сома це наявність поруч глибоководних ям, корчів і заростей.

Почнемо з весни, коли соми вибираються з зимувальних ям погрітися на сонечку. У цю пору року великий шанс піймати сома в невеликих струмочках, біля берега, де вода вже прогрілася. Але самий пік активності сомів доводиться на літо. Вони вибираються з глибоких ям погрітися, в цей час на поверхні води можна зустріти особин різних розмірів. Восени у риб починається жор, і передбачити їх розташування складно. У зимову пору ловля сома практично зводиться до нуля. Вони йдуть на дно і практично не пересуваються.

Підведемо підсумок. Для ловлі даного виду риб потрібно грунтовно підготуватися до всього. Продумати все до самих дрібниць, і вирішити яких розмірів особин ви збираєтеся ловити. Наживка повинна відповідати передбачуваному улову, так само як і вудилище, повідок і котушка, щоб не опинитися в неприємній ситуації. Найкращий час для ловлі річкових гігантів приходить на літо, а місце - затишне, щоб можна було усамітнитися в тиші і темряві. Користуючись цими порадами, Вас чекає успіх у ловлі цієї непростої і норовливої риби. Всім яскравих вражень і вдалого улову річкових гігантів.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com