Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Чистка і зберігання рушниці
( 1 Vote )
Написав Administrator Переглядів - 12443   
Понеділок, 17 вересня 2018 11:38

Чищення і зберігання зброїТермін служби рушниці залежить від догляду за зброєю і своєчасної профілактики. Збереження рушниці в ідеальному порядку вимагає знання її так званих "ворогів", від яких зброю необхідно оберігати.


Іржа - це найнебезпечніший ворог. Вона з'являється через вогкість, так як вода часто присутня в повітрі завжди і тому скрізь може призводити до корозії.


Один раз з'явившись іржа починає постійно роз'їдати метал. А оскільки вона і є метал, тільки окислений, то, видаляючи іржу, ви тим самим видаляєте частинки металу і на очищеному місці залишаються нерівності.


А на такій вже поїженій поверхні легше накопичується різна грязь, найчастіше сира, що призводить до повторного виникнення осередків іржі. Отже вкрай важливо не давати ні найменшої можливості, щоб вона завелася.


Також для рушниці дуже небезпечний пил, що складається з досить дрібних частинок різних матеріалів і піщинок, які знаходяться в повітрі. Все це потрапляє в механізми замків і затворів, сідає на стволи і осьові болти колодок, осідає на тканинах, щітках, і інших всіляких матеріалах для очищення рушниць.


Оскільки деякі з зазначених вище частинок, наприклад піщинки з кварцу, дуже тверді, то навіть змішані з жирними мастилами вони в процесі відкривання і закривання рушниці, при взаємодії різних частин механізму, а також під час чищення забрудненим матеріалом хоч і потроху, але дряпають сталеву поверхню.


А пошкоджена поверхня піддається всіляким забрудненням набагато легше, що, в свою чергу, призводить до появи все тієї ж іржі.

Тому в першу чергу рушницю слід оберігати як від пилу, так і від всілякого бруду.


Добре відполірована поверхня з металу набагато краще чинить опір дії вологои, ніж подряпана або шорстка.

Позолота, що застосовується в деяких дорогих високосортних замках, а також вороніння різних відтінків теж відмінно зберігають метал, хоча, насправді, вороніння - це лише тонкий шар промасленого і заполірованого окису металу.

Нікелювання, яке широко застосовується для ковзанів і жіночої стрілецької зброї, незручне для зовнішніх частин рушниці, оскільки білий яскравий блиск полірованого нікелю демаскує мисливця.

Чудовим захистом як від пилу, так і від вогкості, навіть в дуже сирому приміщенні, служить добротний футляр або ящик, який щільно закривається.

Якщо дозволяють умови, то вичещену і змащену рушницю потрібно зберігати саме в хорошому футлярі або ящику, попередньо вдягнувши на приклад з колодкою і стволи із цівкою чохли з сукна або замші, або ж обернувши в кілька шарів добре промасленим папером.

Найбільш загальнодоступним і всебічним способом запобігання металу від впливу вогкості, яка призводить до появи іржі є мастило, а саме покриття сухої і чистої поверхні металу шаром будь-якої жирної речовини, яка не допустить контакту металу з крапельками і парами води.

Мастило застосовується з трьома різними цілями: для запобігання від іржі, для зменшення тертя частин механізму, які рухаються, і для полегшення чищення металу після стрілянини від шкідливих залишків.

Вимоги до основних рис мастил також трохи різні.

Для запобігання від іржі мастило повинно бути досить липким, щоб добре триматися на металі незважаючи на теплу погоду. Якщо ж воно занадто рідке, то через якийсь проміжок часу стече на нижні деталі рушниці і відкриє доступ вогкості до верхніх.

На довершення всього, гарне змащення не повинне містити в собі ні кислот, ні лугів, тобто, як кажуть хіміки, мати нейтральну реакцію.

Мастило для зменшення тертя також не повинне містити речовини, що окислюють метал, повинно бути клейким і не густіти від впливу повітря (як, наприклад, густіє, жир нерпи і багато рослинних масел). Воно також не повинно сильно густіти під впливом морозу. Таке мастило повинно бути більш текучим, ніж допустимо для профілактичного мастила.

Нарешті, мастила для чищення і короткочасного (кілька днів) змащування повинні бути також досить рідкими, але слаболужними, щоб знешкоджувати кислотний пороховий нагар.

Для цього типу мастил не зайвою виявиться відмінна здатність зв'язувати воду, створюючи при цьому емульсію, а саме: однорідну на вигляд, білувату масу, яка насправді складається з крихітних жирових крапельок з тоненькою водяною оболонкою.

Недорогим мастильним засобом "на всі випадки життя" служить натуральний, приготований із залишків нафти, вазелін, до того ж не білий, уже знебарвлений і очищений кислотами, а жовтий, неочищений.

Для промазування замків, переважно в холодну пору, його можна розбавляти вазеліновим або іншим відповідним маслом, а найкраще брати просто, кістяне, вазелінове або веретенне масло - одним словом, все, що використовують для змазування швейних машин і точних механізмів.

Всі поздовжньо-рухомі затвори і кручені пружини в морозну погоду настільки послаблюються загуснувшим мастильним матеріалом, що вічно дають осічки.

 

У занадто сильно холодну погоду і плоско-пружинні замки можуть бути послаблені надмірним мастилом. У подібних випадках мастило необхідно видалити, а його залишки слід змити бензином або гасом. Гас також може служити і легким мастилом.

 

Для того, щоб змащувати стволи і інші частини рушниці (виключаючи шарніри, затвори, і замки) в якості попереджувальних заходів, крім вазеліну, придатне і очищене, несолоне, оскільки сіль дуже гігроскопічна, бараняче або яловиче сало.

 

Дуже гарний також бджолиний або гірський віск. Якщо його трохи розчинити в бензині або скипидарі, то його легко можна нанести тонким шаром.

 

І на металі, і на дереві віск тримається краще, ніж вазелін, отже при використанні рушниці в сирих погодних умовах, під час водяного полювання, тощо мастило з воску набагато краще. Однак для змащування тертьових деталей віск не підходить.

 

Також для змазування металу не підходять різні рослинні масла, однак для запобігання від вогкості дерево ложі можна натирати лляним.

 

Використовуючи масла для збереження прикладу, не варто забувати і про те, що у сильно просоченого маслом дерева ложі міцність на злам дещо знижується. Крім того, в разі ремонту клей бере промаслене дерево значно слабкіше, ніж сухе.

 

-----

Хотите построить еффективную систему отопления? Обратите внимание на пластинчастые теплообменники. Их малые габариты при большой мощности и высокий коэфициент теплопередачи обеспачат необходимую экономичность и функционарование системы отопления.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com