Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля головня навесні
( 1 Vote )
Написав Administrator Переглядів - 2099   
П'ятниця, 15 березня 2019 11:22

Ловля головня навесніКращий час для ловлі головня - теплі літні місяці, коли цей представник сімейства коропових активно годується, харчуючись комахами, що падають у воду, різноманітною донною живністю і мальком. Однак необов'язково чекати літа, щоб половити цю красиву і сильну рибу - вже навесні можна розраховувати на непогані улови.


ВИБІР ЧАСУ ЛОВЛІ

Починати сезон ловлі головня можна після завершення весняної повені, коли вода очищається від каламуті, а температура її помітно підвищується. Така весняна рибалка починається в більшості регіонів наприкінці квітня або на початку травня.

Як правило, нерест головня за часом збігається з цвітінням черемхи. На відміну від багатьох інших риб, під час нересту головень активно годувється. У преднерестовий період і безпосередньо під час ікрометання головень годується протягом всього дня, але краще клювання буває вранці та ввечері.

ДЕ ШУКАТИ ГОЛОВНЯ ВЕСНОЮ

У преднерестовий період зграї головня можна знайти:

  • на ділянках з твердим дном і середньою течією, глибиною переважно від 1,5 до 3 м, особливу увагу варто звернути на ями вище і нижче перекатів;
  • на самих перекатах, де головень годується в основному вранці;


Шукати рибу ранньою весною треба біля дна або впівводи. Коли повітря прогрівається сильніше і вилітають комахи, він також починає годуватися біля поверхні. Нереститься головень біля перекатів з кам'янистим дном, в ямах і коряжниках. Після ікрометання він переміщається до звичайних місць своїх літніх стоянок:
перекатів;
кордонів прямої і зворотньої течії;
підводних грядок;
сваїв мостів;
струмків і річок, що впадають у водойм.

ВИБІР СНАСІТ І ПРИМАНОК

Як розподіють на сайті lykistreli.ru, і ми з ними повністю погоджуємось, найкращі результати навесні приносить ловля на донні снасті. Для такої риболовлі можна використовувати як фідери, так і переобладнані під донки спінінги. Головень віддає перевагу ділянкам з хорошою течією, а навесні, коли рівень річок піднімається, вода біжить швидше. У цей час необхідно використовувати важкі грузила і годівниці, які не будуть волочитися по дну.

Хороші результати приносить і ловля на поплавкову вудку, особливо ближче до літа, коли риба часто шукає корм в верхніх шарах води.

В якості насадки можна використовувати:

  • хробака;
  • хруща;
  • гнойового жука;
  • м'ясо перлівниця;
  • ракову шийку;
  • малька.


Також не завадить мати в арсеналі і приманки рослинного походження - тісто, хліб і хлопець зерна. Завдяки можливості чергувати насадки можна вибрати саме ту, яка краще працює на конкретній водоймі в конкретний день, і шанси на успішну риболовлю в такому випадку різко зростають.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com