Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля ляща навесні
( 0 Votes )
Написав Lusik Переглядів - 3567   
Середа, 27 березня 2019 12:01

Ловля лящаЛовля ляща навесні вкрай результативна і цікава, як тільки сходить сніг, рибалки потроху стягуються на водойми для пошуку цієї прекрасної і смачної риби. Настільки сильне клювання обумовлене початком нересту, перед яким лящ активно відгодовується. Для того, що б не приїжджати з порожніми руками, необхідно ознайомитися з нашими рекомендаціями для початківців. Після прочитання ви уникнете багатьох помилок і підвищите свої шанси на улов.

 

Час нересту і весняна ловля


Ловлю починають як тільки з водойм зійде лід. Відмітною рисою є те, що лящ в ці моменти годується постійно, не роблячи в цьому перерв як деякі інші види. Поступово, з наступом потепління, клювання посилюється, досягаючи максимуму (вода в цей момент 12-14 градусів).

Після цього починається підготовка до нерестового періоду (вода близько 15 градусів), клювання буває непередбачуваним. У момент, коли температура води стає 16 градусів - починається нерест. Клювання сходить нанівець і так триває протягом 4-7 днів, в залежності від погоди.

У разі хороших і стабільних погодних умов, без похолодань, досить максимум 1 тижня. Якщо ж природа включає капризи, значить процес може трохи затягнутися до тих пір, поки температура води знову не підніметься як мінімум до 16 градусів.Як ікромет пройде лящ знову повертається до берега, переходячи в наступну фазу відгодівлі. Даний проміжок часу називається після нерестовий, триває він протягом тижня. Після тижня він відходить від берега в пошуках ям, а знайшовши підходяще місце залишається там на протязі всього літа.


Пристанище ляща в перебігу дня

 

Покладаючись на інформацію вище вже можна уявити карту пересувань риби і намітити собі потенційно уловисті точки. Тепер залишається розібратися, де швидше за все буде знаходитися риба в залежності від часу доби.

 

Для того, що б не прив'язуватися до дати або якогось конкретного часу, запам'ятайте, що все залежить від температури води, яка з року в рік може змінюватися в залежності від погоди. Але незмінним залишається те, при якій приблизною температурі води починається нерест і жор (градуси написані вище).

 

 • Чим прохолодніше - тим далі від берега тримається лящ і навпаки: чим тепліше тим ближче його варто шукати.
 • Вранці при ясній погоді почати пошуки варто з прибережної зони, обловлюючи ділянки глибиною 1.5-2 метра. Вода в цих місцях починає прогріватися насамперед, тому це найкращі місця для ловлі.
 • Вдень пошукайте мілини, де так само тепло, так як на глибині вода ще прохолодна. Поблизу берега ляща майже немає, так як це досить обережна риба, вона тримається осторонь.
 • Увечері пошуки варто починати з прибережної території, де є хоч якась рослинність. Нагадаємо, що наближається нерест, і риба підбирає місця для ікрометання.
 • Вночі обережний лящ знову мігрує на мілину для пошуку їжі. Рибалками помічено, що під час повного місяця і відсутності хмар клювання поліпшується. Швидше за все це пов'язано з тим, що при місячному світлі йому простіше розглянути і знайти корм на дні, тому і клювати може набагато краще. Чим більше особина, тим обережніше вона себе веде незалежно від часу дня або ночі, тому зараз найсприятливіший час зловити трофей.

 

Методі ловлі ляща навесні

Методи не відрізняються кардинально від літнього або весняного періоду, залишаючись незмінними. Лящ ходить зграєю і годується з дна, тому і способи будуть підбиратися відповідні. Від того, який із них ви виберете буде залежати метод оснащення і підхід, але сказати, що якийсь з них набагато краще - складно. Вибір залежить від досвіду або умов ловлі.

На поплавкову вудку

Коли питання стосується поплавкової ловлі, то в ньому виграє довге вудилище, 6-7 метровий бланк буде в самий раз. Більш універсальним є 5 м вудка.

Оснащення вудилища:

 

 • Основна волосінь 0,20-0,25 мм.
 • Повідець діаметром 0,12-0,15 мм. Матеріал моноліска або флюорокарбон.
 • Котушка може бути як інерційна, так і безінерційна, перший варіант кращий, так як це не фідерне вудилище і далеких закидів не буде.
 • Гачки використовуються в розмірах від 8-14, в рідкісних випадках в'яжуть щось побільше, до №6.
 • Дистанція підбирається досвідченим шляхом, але надто близькі закидання робити теж не варто.

 

На фідер

Фідер є найпоширенішим методом весняної ловлі ляща, так як дозволяє проводити дальній кидок і ловити з дна. Використовується на течії і в стоячій воді. З квітня до жовтня місяця можна не замислюючись застосовувати даний спосіб, так як на протязі всього цього часу він не втрачає актуальності.


Оснастивши вудилище маркерним вантажем знайдіть перспективні місця - це будуть мілини на віддалі від берега, де температура води буде вище в порівнянні з ямами. Після робиться 5-6 закидів підгодовування (повні годівниці) для створення кормової плями.

 

Це дозволить приманити до точки ловлі рибу на запах, а так же утримати на одному місці. Для того, що б це була фідерна ловля, а не донка, закидання необхідно робити точно в одне місце. Для цього, відразу ж після знайденого місця ставте на котушку гумку, закріплюючи за кліпсу котушки, а так же знайдіть орієнтир на протилежному березі.

 

Далі завівши фідер за спину націлюйтесь в орієнтир, роблячи закид. Гумка на котушці не дасть вимотати зайву волосінь, тому ви покладете годівницю точно в ціль. Перекидати снасть необхідно максимум кожні 10 хвилин, перевіряючи наживку і набиваючи годівницю новою порцією підгодовування. Якщо клювання немає тривалий час, значить необхідно поекспериментувати з насадками.

 

На донку
 

Донка це спрощений варіант фідерного вудилища. При її використанні дуже часто немає навіть вудилища - вся снасть в'яжеться до дерев'яного бруска. Існує маса монтажів, частина з них з використанням годівниці, частина без неї. Основна волосінь досить товста (0.25-0.30 мм) - її діаметр не має вирішального значення.

 

Набагато важливіше довжина і діаметр повідків. Чим вередливішими є клювання і чим сильніша течія - тим довше в'яжеться повідець. Радимо починати з повідків від 0.5 м, поступово збільшуючи довжину при відсутності клювання. Теж саме стосується і фідера, де умови для розміру снастей не відрізняється.

 

Розмір гачка так само не відрізняється від ловлі на поплавчанку. Місце бажано попередньо підгодувати, для залучення ляща. Як наживку використовуйте хробака, мотиля, опариша, бутерброд (суміщення декількох типів наживок). 

 

Прикормка

 

У якості підгодовування рибалки використовують "хто на що здатний", але існують незмінні інгредієнти, які використовуються усіма і не тільки навесні. Це може бути як покупнbq готовий варіант, так і зроблений самостійно.

 

Один з варіантів рецепту:

 

 • Ванільний цукор
 • Соняшникова олія
 • Перлова і пшенична каші

 

 Це ще не фінішний варіант. Далі, купивши базову, готову прикормку перемішуємо всі інгредієнти. Рецепт вважається одним з кращих для весняної ловлі, відмінно принаджує не тільки ляща, а й краснопірку, густеру, плотву.

 

Другий рецепт:

 

 • Висівки пшеничні (1 частина)
 • Вівсяні пластівці (додавайте потроху для надання потрібної в'язкості)
 • Панірувальні сухарі (3 частини)
 • Печиво (1 частина)
 • Кукурудза, попередньо подрібнена (1 частина)
 • Насіння соняшнику, смажені (1 частина)

 

Панірувальні сухарі дають корисний ефект: при попаданні в воду вони створюють хмару каламуті. Саме ця муть або пил у вигляді хмари привертає рибу. А додавши в підгодовування нарізаного хробака або мотиля ви надовго затримайте ляща в місці ловлі.

 

Не забувайте про кілька важливих принципів:

 

 • Не перегодовуйте рибу. Не варто закидати годівницю дуже часто або дуже багато з великими фракціями. Наївшись лящ просто покине місце.
 • Те, що ви будете застосовувати в якості наживки, обов'язково має бути присутнім в підгодовуванні. Для її виділення використовуйте діпи (аромат шоколаду, тутті-фрутті, ваніль).

 

На ароматизаторах і діпах варто зупинитися детальніше. Спершу намагайтеся не використовувати ніяких запахів, цілком, весняний лящ ще насторожено ставиться до різких запахів. Тільки в разі тривалих пауз в клюванні слід щось змінити в наживки. Тут і приходять на допомогу діпи - балончики з розпилювачем і з різними запахами, що дають можливість виділити наживку серед решти їжі на дні.

 

Смачні та солодкі запахи будуть в самий раз:

 

 • вишня
 • ваніль
 • карамель
 • шоколад
 • кориця
 • полуниця

 

Все з них використовуються і в літній період, в тих же умовах, тому обов'язково візьміть собі 3-4 діпа. Але пам'ятайте, що використовувати їх варто обережно. Досить 1-2 рази пшикнути на наживку, що-б вона почала працювати по новому.

 

Які наживки застосовуються

 

Одним з вирішальних факторів при виборі наживки навесні є температура води. Перед нерестом і після нього лящ відгодовується і для цих цілей краще всього підходить жива насадка:

 

 • мотиль
 • черв'як
 • опариш
 • волохокрилець (личинка)
 • личинка бабки

 

Ближче до травня, при достатньому прогріванні води можна потроху переходити на рослинні і інші приманки:

 

 • кукурудза
 • перловка
 • манка
 • тісто
 • бойл
 • пінопласт

  

Не обов'язково використовувати на гачку 1 тип наживки. Бутерброд (використання відразу декількох типів) дає відмінний результат. Якщо немає клювання на пучок черв'яків або пару опаришів спробуйте поєднати їх: використовувати хробака з опаришем, або мотиля з перловкою.

 

Всі типи наживок, перерахованих вище - живих і рослинних, використовуються не тільки навесні, а цілий рік. Коли лящ вибагливий, слід проводити досліди з насадкою або підгодовуванням. Не забувайте в разі тривалої відсутності клювання спробувати діп - він може врятувати ситуацію.

 

Lusik

---

Хотите хорошо отдохнуть но нет времени на долгие поездки сборы? Есть отличный загородный комплекс под Киевом. Здесь все условия для отличного времяпровождения. Детали на сайте.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com