Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Ловля річного забіяки
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 2054   
Понеділок, 27 травня 2019 15:16

Ловля окуняСкладно знайти такого любителя риболовлі, який би не стикався з окунем. Дійсно, його ареал проживання настільки широкий, а популяція така численна, що деякі професійні рибалки вважають його нікчемним паразитом, що заважає ловити "справжню рибу". І все-таки більшість любителів поважають цього хижака і з задоволенням "йдуть" на нього. Тепер докладніше про нього і про те, як і де його ловлять.Зовнішній вигляд, місця проживання окуня, особливості


Переплутати цього красеня з ким-небудь ще досить складно. Колір тіла, яскраво зелений з темними поперечними смугами, може відрізнятися у різних особин в залежності від характеру дна і прозорості води. Світле черево, колючий спинний і яскраво-червоні плавники знизу доповнюють його колоритну зовнішність. Луска риби жорстка, зуби - невеликі, в кілька рядів. Є два різновиди окуня - невеликий і горбатий (або, як ще їх називають, трав'яний і глибинний).

Улюблені місця перебування - ближче до дна, біля малих кущів, корчів, трави, очерету та інших тихих місць, де можна залишатися непомітним і ефективно полювати. Нелюбимі - там, де сильна течія. Намагаючись її уникнути, окунь йде в затоки, затони, ями та інші тихі місця. Маленькі особини переміщаються в зграї, великі - частіше відокремлено.

Харчування окуня

 

Дуже ненажерливий, жадібний і не вимогливий до корму, окунь не гребує нічим: дрібна риба (уклейка, піскар, плотва), ікра дрібних риб, невеликі раки, комахи, черви і безліч інших живих організмів.


Снасті і наживка для окуневої риболовлі


З огляду на особливу жадібність і недбалість смугастого, способів вудіння і типіві снастей є безліч. Дуже ефективне полювання зі спінінгом, як з берега, так і з човна. Вудилища надлегкого, легкого і рідше середнього класу довжиною 2.1-2.8 м масово і з успіхом застосовуються. Блешні - невеликі коливальні або обертальні, так звані "окуневі", вагою 5-10 грам. Охоче використовують рибалки і силіконові "твістери" і "віброхвости". При ловлі на поплавкову вудку цілком собі зійде і звичайне махове вудилище 5-6 м, волосінь 0.15-0.2 мм., Середнього розміру гачок і нескладної конструкції поплавок (жорстких вимог і обмежень немає). При складних умовах ловлі (течія, вітер) застосовують донну снасть. Найпростіше її виконання - це невелике свинцеве грузило з двома або трьома гачками на повідках.Наживкою на поплавкову і донну снасть найчастіше стає черв'як. Гнойовий, земляний, опариш - на всі ці види з задоволенням клює окунь. Наживка у вигляді дрібних пічкурів, плотви теж буває успішним засобом ловлі.Особливу любов і визнання не тільки у чоловіків, а й у жінок і дітей здобула підлідна ловля взимку. Під час активного годування окуня постійний пошук його на водоймі або річці майже гарантує здобич мінімум декількох екземплярів. Жадібні клювання і різкі рухи кивка вудки не залишать байдужими будь-якого початківця. Найпоширеніша снасть - зимова вудка з різними мормишками або невелике вудилище довжиною близько 1 м для ловлі дрібної блешнею. Для насадки запасаються мотилем і личинкам комарів.Тонкощі при ловлі окуня


При виборі місця ловлі потрібно враховувати окуневі повадки. Так, наприклад, в жарку погоду варто розташуватися в затінених місцях поблизу дерев, чагарників, мостів і т.д. На річці доцільно уникати сильної течії і підшукати місця передбачуваних укриттів.Клювання у окуня впевнене, швидке і різке. Випадки сходу досить рідкісні, так як риба ігнорує будь-яку обережність і схоплює наживку повністю і відразу. Затягувати з підсічкою не варто, тому що дістати гачок - непросте завдання. Але і поспішати не потрібно - якщо риба не встигла зафіксувати приманку, то є ризик порвати тонку губу. Окунь - дуже сильна риба і при виважуванні навіть невеликий екземпляр чинить серйозний опір.Висновок

 

Окунь по праву завоював популярність як самої веселою риби наших водойм. Його відчайдушність, нахабство і ненажерливість перетворюють риболовлю в захоплюючу, азартне захід!

 

via email 

 

Крім усього вищесказаного окунь - найпопулярніша риба для стрітфішингу. Майже в кожному населеному пункті є міся де його можна ловити в будь-яку вільну хвилинку. До речі,  для ефективного стрітфішингу корисно купити самокат. Такий вид транспорту дуже вигідний для міста. І місця багато не займає, і завжди можна взяти з собою - хоч до офісу, хоч на риболовлю.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com