Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мисливці – це волонтери
( 0 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 2120   
П'ятниця, 02 серпня 2019 14:18

Мисливці – це волонтери

Як мисливці на заході формують свій позитивний імідж.

 

У мисливців немає часу і немає вибору, тому вони мусять боронитись, як можуть –протестами, мітингами, судовими справами проти «зеленої братії», яка поставила перед собою мету відіслати противника у глибокий нокаут.

 

Мисливській галузі України в ситуації, що склалась, нічого не залишається, як входити у клінчі, в’язатись, іноді застосовувати, як і противник, брудні прийоми, відмахуватись на осліп, роблячи це незавжди професійно, бо немає досвіду, розраховуючи, що і на цей раз минеться. Звичайно, тримаймо кулаки та допомагаймо, чим можемо, галузі з надією, що пронесе, але зупинятися на цьому не варто. Ми вже багато говорили, що до бою треба готуватись і на цю підготовку необхідно витрачати всі сили, адже проводити бої набагато простіше, коли ти маєш велику армію вболівальників, які підтримують бійця.

 

І поки українські мисливці тільки про це говорять, наші колеги з країн, де мисливське господарство розвинене, давно це вже роблять, бо розуміють, що це, мабуть, найголовніше для виживання мисливської галузі. Мисливські організації проводять безліч заходів, по кілька на місяць, залучаючи до них пересічних громадян, родини з дітьми, людей з обмеженими можливостями, займаються просвітою, благодійністю тощо.

 

Просвіта

 

До прикладу, Німецька мисливська асоціація (Deutsche Jagdverband, DJV) на початку кожного року в Берліні проводить Міжнародний зелений тиждень, мета якого налагодити конструктивний діалог із політиками, владою та суспільством. Міжнародний зелений тиждень – це 300 квадратних метрів, поділених на зони з різноманітною тематикою, призначених як для обговорення цікавих питань, так і для відпочинку та розваг.

 

Основна тема наступного Зеленого тижня, який відбудеться вже скоро з 18 по 27 січня 2019 року, буде присвячена різкому зменшенню біорізноманіття в сільськогосподарському ландшафті. Йтиметься про діяльність мисливців у сфері охорони природи і їхніх вимогах до сільськогосподарської політики країни.

 

Інша тема – дорожньо-транспортні події за участю диких тварин. За даними Німецької мисливської асоціації кожні дві з половиною хвилини дика тварина стикається з автомобілем. До речі, у Німеччині у ДТП гине більше копитних тварин, ніж добувають мисливці в Україні. Задля зменшення таких нещасних випадків відвідувачі заходу зможуть перевірити свою реакцію на автомобільному симуляторі й дізнаються від співробітників DJV, що потрібно робити, якщо ви потрапили у таку ситуацію, і як ефективно відреагувати та запобігти нещасному випадку з дикою природою.

 

Відвідувачів зустрічатимуть мисливці німецького ордена «Сокіл», які познайомлять із мисливськими птахами – орлом, яструбом, сапсаном, розкажуть багато цікавого про цих птахів.

 

На іншому стенді вас зустріне команда чотирилапих мисливців, де можна буде дізнатися все про дресирування мисливських собак.

 

Про хутро, яке отримують місцеві мисливці під час полювання, розкажуть співробітники організації Fellwechsel GmbH, яка поінформує про те, як мисливці можуть осмислено і невиснажливо використовувати диких тварин.

 

Для дітей мисливці пропонують інформативну і розважальну програму – вікторину «Tatort Biotop», де молоді дослідники зможуть з’ясувати, які хижі ссавці ховаються за якими доріжками. Команда Lernort-Natur-Team готова відповісти на будь-які питання.

 

Якщо ви зголодніли, то можете розраховувати на смачні страви з оленини від ресторатора і мисливця Еріха Айнеке і його команди. Багате вітамінами і корисне м’ясо готується, щоб відновити сили у холодну пору року і володіє насиченим смаком. Кілька днів кухарі на власній сцені демонструватимуть як можна приготувати прості й різноманітні страви з м’яса дичини.

 

Волонтерство

 

41% з майже 385 тис. мисливців у Німеччині працюють на добровільних засадах. Разом із тим, 47% жінок більш залучені, ніж чоловіки, наприклад, в екологічній освіті або природоохоронних проектах. Волонтерство, як і раніше, користується великим попитом серед молоді: майже половина молодих мисливців хочуть брати участь у мисливських проектах, переважно з охорони природи. Для порівняння, тільки 18% зі всього населення країни добровільно беруть участь у заходах із охорони природи. Ці цифри були зібрані Німецькою мисливською асоціацією (DJV) за допомогою опитування і опубліковані з нагоди Міжнародного дня волонтера.

 

Тільки у проекти з охорони природи мисливці щорічно добровільно інвестують майже 86 млн євро з власних кишень і витрачають на ці заходи близько одного робочого тижня в місяць. У Німеччині слово «мисливець» для суспільства вже означає «волонтер». Мисливці відповідальні за скорочення популяцій диких тварин, завдання збитків лісам, контролюють хвороби дичини, щоб вони не мали жодних шансів на поширення. Відстріл шкідників, таких як лисиці, куниці або єноти – також є важливим внеском у захист дикої природи. Під час ДТП за участю оленів мисливці працюють цілодобово, щоб знайти підранок або видавати сертифікати аварії для автомобіліста.

 

Освіта

 

Місце навчання – природа. Освітні мисливські програми стають все популярнішими. Більше 800 тис. осіб відвідали мисливські заходи та виставки у 2017 році. Число добровольців, що отримали освіту в мисливській сфері збільшилось на 80%. З 2011 по 2017 рік її отримало більше 7 тисяч осіб. У середньому близько 11,4 тис. годин на місяць екологічної освіти отримує 500 мисливців.

 

У 2017 році мисливська галузь інвестувала понад 410 тис. євро в навчальні матеріали та обладнання. Це майже на чверть більше, ніж шість років тому. Основними цільовими групами для вивчення природи є дитячі садки і початкові школи. На даний час майже кожен третій мисливський колектив розробляє проекти і святкові програми для школярів. Співпраця з іншими природоохоронними асоціаціями стає популярнішою. Освітні мисливські ініціативи набувають все більшого попиту.

 

Починаючи з 1991 року, мисливці-добровольці, які пройшли педагогічну підготовку в Німецькій мисливській асоціації (DJV) з Lernort Natur, пропонують захоп­люючі подорожі для дітей, щоб ті пізнали природу всіма своїми відчуттями і навчилися раціонально використовувати природні ресурси. Lernort Natur – визнаний проект «Освіта в галузі сталого розвитку в усьому світі», двічі відзначений ЮНЕСКО.

 

DJV постійно готує мисливців, які хочуть стати освітянами природи. Для отримання сертифіката на цю діяльність необхідно взяти участь у п’яти семінарних модулях серії «Lernort Natur». Це близько 15 днів або 80 годин теоретичних і практичних занять.

 

Благодійність

 

Ближче до Різдва набирає обертів щорічна «Мисливська пошта» Польської асоціації мисливців (Polski Zwiazek Lowiecki, PZL). «Ми хочемо, щоб допомога охопила всі центри з найнезахищеними людьми в Польщі – дитячі будинки, центри самотніх матерів та будинки престарілих. Закликаємо всі мисливські клуби приєднатися до акції. Кожна допомога має значення» – наголосили в Асоціації.

 

Мисливці допомагають і це щорічна традиція. Вони є ініціаторами багатьох кампаній допомоги. У співпраці з Національним центром крові мисливці у цьому році здавали кров.

 

Більше, ніж 2500 мисливських колективів Польської асоціації мисливців візьмуть участь у різдвяній допомозі й підтримці освітніх установ та центрів догляду.

 

Роман НОВІКОВ,
“Лісовий і мисливський журнал”

-----

Любите путешевствовать но обычные туры не устраивают? Компания Jetset Travel  предлагает ВИП путешествия. Индивидуальный подход, премиальный уровень комфорта, десятки туров и направлений и много других преимуществ, в том числе и туры для охотников и рыболовов. Рекомендуем!

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com