Хто не любить усамітнитися на природі в теплі літні дні, сидячи тихенько біля берега річки, спостерігати за поплавцем і з трепетом вивуджувати спійману рибку. У статті мова піде про хитрощі риболовлі на таку рибу, як сом.
Сом - це прісноводна риба, яка не має луски, в більшості випадків великих розмірів від 3 кілограм і більше, в довжину ж соми можуть сягати півтора метрів. Залежно від ареалу проживання змінюється і забарвлення сомів, варіюється від чорно зеленого до жовто-зеленого і світліших відтінків. Розвіємо міфи про ловлю сомів і розповімо про 3 основні моменти.
1. Їжа. Багато хрибалок схильні до омани, що соми харчуються падаллю - це міф! Сом риба хижа, молодняк полюбляє полювати на мальків, раків і комах. Як наживку для більш молодих особин можна використовувати мальків, равликів, невеликі шматки м'яса, а також підійдуть великі комахи і гусениці. Для представників великих розмірів нажива повинна відповідати габаритам особини. До такої насадки можна віднести будь-яку середніх розмірів, але найбільший успіх принесе вам оселедець! Оселедець зі своїм специфічним запахом швидше приманить до вас бажаного сома, адже вони погано бачать і орієнтуються в пошуках їжі на нюх. Це основні критерії про наживку для сома.
2. Снасті. До вибору снастей поставтеся з особливою пристрастю, адже зокрема від них буде залежати, відвезете ви додому свій трофей, або він так і залишиться борознити води річок і озер. Основним вашим інструментом при ловіл, звичайно ж є вудка. Так як сом риба не маленька, то і вудка повинна бути надміцна, щоб витримати гіганта. Для ловлі сома оптимальним варіантом буде вудка з штекерним вудилищем. Котушку беремо металеву, вид на ваш розсуд, бажано щоб увійшло не менш 200 метрів волосіні діаметром від 0.5 до 0.7. Важливо правильно підібрати і гачок. Головна умова, яка наживка, такий і гачок, а також спеціальний кевларовий повідець. Запорука успіху полягає в вашій готовності до зустрічі з рибою.
3. Місце. Сом у виборі місця проживання досить мінливий, і може змінювати свій притулок через пори року, доби і навіть погодних умов. Варто ознайомитися з деякими з них, в ловлі риби вам це послужить величезну службу. Головною умовою, яким має володіти місце для упіймання сома це наявність поруч глибоководних ям, корчів і заростей.
Почнемо з весни, коли сом вибирається з зимувальних ям погрітися на сонечку. У цю пору року великий шанс піймати сома в невеликих струмочках, біля берега, де вода вже прогрілася. Але самий пік активності сомів доводиться на літо. Вони вибираються з глибоких ям погрітися, в цей час на поверхні води можна зустріти особин різних розмірів. Восени у риб починається жор, і передбачити їх розташування складно. У зимову пору ловля сома практично зводиться до нуля. Вони йдуть на дно і практично не пересуваються.
Підсумок. Для ловлі сома потрібно грунтовно підготуватися до всього. Продумати все до самих дрібниць. Наживка повинна відповідати передбачуваному улову, так само як і вудилище, поводок і котушка, щоб не опинитися в неприємній ситуації. Найкращий час для лову річкових гігантів приходить на літо, а містечко затишне, щоб можна було усамітнитися в тиші і темряві. Користуючись цими не складними порадами, Вас чекає успіх у упіймання цієї непростої і норовливої риби. Всім яскравих вражень і вдалого улову річкових гігантів.
Lusik
-----
Підшукуєте тепловізор? Рекомендуємо звернути увагу Pulsar Axion. Це високоякісний прилад, у число переваг якого входить ефективність, функціональність і можливість застосовувати при будь-яких погодних умовах
|