Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
ДП "Берегометське лісомисливське господарство"
( 2 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 8953   
Середа, 23 липня 2008 15:10

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО
"Берегометське лісомисливське господарство"

beregometsckie_lisomyslyvse_gospodarstvo.jpg

 

Створене у березні 1998 року на базі Берегометського держлісгоспу і державного мисливського господарства "Буковинське". Територія господарства належить до гірсько-лісової зони Українських Карпат, з висотою над рівнем моря до 1400 м. У структуру підприємства входять 9 лісництв, мисливське господарство, нижній склад, цех переробки деревини і ремонтно-механічний цех.

Загальна площа держлісфонду становить 36342 га, в т. ч. вкрита лісом -33472 га. Ліси розташовані на території трьох адміністративних районів: Вижницького - 31894 га, Сторожинецького - 4374 га, Кіцманського - 74 га. Склад насаджень по переважаючих деревних породах у відсотках від загальної площі: ялина європейська - 35,0, ялиця біла - 40,1, бук - 21,1, дуб - 2,2, інші породи - 1,6. Загальний запас насаджень - 11,5 млн.м3, в т. ч. стиглих і перестійних - 5,2 млн.м3.

Розвинута лісогосподарська та лісозаготівельна діяльність, ведеться мисливське господарство та переробка деревини. Структура лісосічного фонду забезпечує безперервне довгострокове лісокористування в обсязі розрахункової лісосіки - 126,4 тис.м3. В ялицевих та букових лісах щорічно проводяться двоприйомні рівномірно-поступові рубки на площі 400-500 га, що забезпечує природне відновлення корінних деревостанів відповідно типам лісу. Окрім того, значна увага приділяється штучному лісовідновленню. Для вирощування посадкового матеріалу в лісництвах господарства закладені власні лісові розсадники.

Природний склад деревостанів формується рубками догляду за лісом, які щорічно проводяться на площі більше 1000 га, в т. ч. освітлення і прочищення на площі понад 500 га.

У мисливських угіддях нараховується біля 60 зубрів, понад 300 оленів, близько 300 козуль, 200 кабанів та інша мисливська фауна.

З метою раціонального використання та поглибленої переробки деревини побудовано та введено в дію новий деревообробний цех на базі стрічкопильної рами "Рулмак" турецького виробництва та багатопильного верстату МБС - 75, що дало можливість збільшити обсяги переробки деревини та поставок на експорт майже в два рази і довести потужності по розпилу до 20 тис.м3 пиловника в рік. Трелювання деревини здійснюється колісними тракторами ЛКТ-81 (виробництво Словакії) та ТАФ - 657, ТАФ-658 (виробництво Румунії).

Заготівля деревини складає 160,0 тис.м3 в рік, в т. ч. 126,4 тис.м3 - головне користування. Рентабельність лісозаготівель понад 20%. Обсяг реалізації продукції складає 25,9 млн. грн. в рік, в т. ч. на експорт - 11,7 млн. грн. Підприємством проводиться ремонт та будівництво лісових доріг господарського призначення власною дорожньо-будівельною технікою.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com