Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Найкращі українці - в мисливцях!
( 4 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 31293   
Середа, 23 квітня 2008 12:15

2.jpgІ в цьому будь-хто міг пересвідчитися, побувавши нещодавно в селі Раковець, на казковому дійстві – святкуванні Дня мисливця, який вперше проводився на Львівщині  з таким великим розмахом.

 

Сучасне суспільство не тішить ловецтво своєю увагою. Чи не від того, що багатьом бракує екологічної культури,  це  молодецьке заняття хибно вважають аморальним... А, може, таке ставлення слід пояснити ще й тихим забуттям  характерних рис життя  наших прадідів, які знецінює сучасне буття. Шкода, бо полювання – один із колоритних атрибутів, який додає буденності небувалої краси.

 

Відродити це забуте, але водночас автентичне заняття, мало на меті організоване Львівським обласним управлінням лісового та мисливського господарства та громадською організацією „Раковець” святкування Дня мисливця. З самого ранку потягнулись у це село, що неподалік Львова, колони машин шанувальників Діани, які прихопили з собою не лише друзів, а й цілі родини. Погода  була, як на замовлення: ще напередодні крутила хурделиця, а цього дня запанувала тиша. Яскраве сонечко освітило довкола засніжений хвойний ліс та імпровізований мисливський табір із наметами та польовими кухнями, які розмістилися у мальовничому куточку відпочинкового комплекса „Любина поляна”, поблизу відомого цілющого джерела. І над усією цією ідилією  дивними переливами линула з мисливських ріжків духова музика  справжнього мисливського оркестру з Болехівського Прикарпатського лісогосподарського коледжу. Новоприбулі одразу ж поринали у теплу атмосферу мисливського братерства, і цьому неабияк сприяли п’янкі запахи з двох польових кухонь та виставки мисливських медівок.

 

Ну, а як відомо, будь-яка добра справа починається з молитви. То ж і цього разу учасники святкування звернулися по благословення до всевишнього. Та особливо щиро просили архистратига Михаїла – поборника темних сил, покровителя усіх мисливців. Молилися про допомогу й захист, адже на всіх мисливців у лісових нетрях чатує небезпека.

 

1.jpgПрограму свята продовжували видовищні конкурси на ловецьку вправність і в кожному з них, згідно з правилами, брали участь по двоє учасників від команди. Мисливським колективам запропонували, насамперед, позмагатися у швидкому розпалюванні вогнища, адже на ловах нерідко це питання життя або смерті. Ну, і звичайно ж, яка байка без мисливського вогнища. Події, що розгорталися, засвідчили: це справа не така вже й проста, як здається на перший погляд. Підготуватися до розпалювання вогнища команда мала б упродовж 10 хвилин.

 

Матеріал для вогнища, причому виключно природного походження (стовбур, кора, гілки, хвоя та листя дерев, трава, мох тощо).кожен привіз сам.

 

Підготовка вогнища - накладання раніше заготовленого матеріалу у будь-який спосіб. Дозволяли його надрізати, розколювати, подрібнювати лише використовуючи мисливський ніж, хак, мисливський малий топірець.

 

Параметри кладки вогнища – площа щонайбільше 1 м. кв., висота щонайбільше 60 см. Аби розпалити вогнище, слід було скористатися лише однією коробкою сірників, причому одночасно тримати в руці і розпалювати лише один сірник міг лише один із членів команди.

 

Команда до початку розпалювання – холостий постріл. Суддя констатував закінчення конкурсу лише тоді, коли нитка, натягнута на висоті 120 см., над вогнем, перегоряла. 

 

Цього разу найспритнішими були представники державного підприємства „Сколівський лісгосп”, які, мабуть, знали чарівні слова.

 

Далі визначали кращого імітатора голосу мисливських тварин. Учасники могли використовувати спеціальні пристосування (манки) або спробувати покликати звіра без них. Заборона – використання електронних засобів для підсилення звуку.

 

Усіх присутніх вразила натуральність оленячого риковиська у виконанні Василя Корчинського з Сколівського національного парку.

 

3.jpgБагато жартів і дотепів лунало під час виготовлення штучного гнізда для водоплавної дичини. У глядачів це заняття асоціювалось з облаштуванням власного родинного гніздечка. Особливо багато сміху викликало бажання деяких мисливців додати натуральності штучному гнізду, поклавши туди зліплені зі снігу яйця. Учасники цього виду змагання виготовляли його з будь-якого підручного матеріалу.

 

Оцінювали надійність конструкції, відтворення розмірів (габаритів) штучного гнізда для певного виду птахів, захисні властивості для збереження виду та умов місця встановлення. Мисливські бувальщини лунали вже під час дружнього колективного застілля біля польових кухонь із рибною юшкою та іншими традиційними мисливськими стравами та напоями.Оцінюючи виступи, судді враховували не лише зміст, а й артистизм і реакцію глядачів. Всі мисливці були в цьому просто неперевершені. Команду-переможця визначали за сумою командних місць у кожному виді змагань.Цінні нагороди врочисто вручали під гучні оплески всіх учасників дійства, а мисливський оркестр виконував незабутні мініатюри „Збір”, „Привітання”, „Олень в загінці”, „Завершення ловів” – імпровізації на тему старовинної європейської музики XVII – XVIII віків.

 

Як зазначили організатори дійства, заступники начальника Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства пани Бурмас та Целень, такого масштабу свято провели на Львівщині вперше. Його прототипом стали численні мисливські фестивалі наших сусідів-поляків. Основна мета таких видовищних заходів – популяризація культурного ловецтва як основної складової частини охорони й примноження природних багатств країни. Слово „мисливець” походить від слова „мислити” – грамотно, по-господарськи ставитися до дичини. На полюванні можна побачити в одній команді й у рівних умовах і професора, і робітника. Всіх їх об’єднує чарівний світ ловецтва.

 

Не можна було не погодитися й з висловленою професором Національного лісотехнічного університету п. Бондаренком думкою про те, що українське ловецтво вже відійшло від свого первісного призначення (добування банального шматка м’яса) і нині воно покликане відновити загублений зв’язок сучасної людини з дикою природою. „Ну, а свято мисливця вдалося на славу і не останню роль в цьому, мабуть, відіграло те, що воно проходило саме напередодні дня архистратига Михаїла, який, до речі, є не лише захисником, а й головним суддею для кожного мисливця”, – впевнений науковець.

 

Найбільш лаконічним був голова Львівського обласного осередку Українського товариства мисливців та рибалок п. Угляр, який, перефразувавши фразу відомого класика мисливської літератури, заявив: „Найліпші українці, як зрештою і представники інших національностей, – в мисливцях!”

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com