Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
ДП "Чернівецький лісгосп"
( 1 Vote )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 10039   
Середа, 23 липня 2008 18:52

ДЕРЖАВНЕ ПІДПРИЄМСТВО "Чернівецький лісгосп"

Розташований у центральній частині Чернівецької області на території шести адміністративних районів та міста Чернівці. Загальна площа держлісгоспу складає 24,9 тис.га, в тому числі вкрита лісом - 23,3 тис.га. Загальний запас насаджень складає 6,8 млн.м3, в тому числі стиглі і перестійні - 979 тис.м3. До складу держлісгоспу входять 8 лісництв, 2 лісопереробні цехи, мисливська дільниця "Турятка".

На території держлісгоспу виділено 16,4 тис.га заповідних об'єктів, із них 15,4 тис.га - регіональний ландшафтний парк "Чернівецький", 1,0 тис.га -заказники державного і місцевого значення.

Основні напрями виробничої діяльності держлісгоспу: лісовідновлення, лісозаготівля, переробка деревини. Розрахункова лісосіка по головному користуванню складає 34,9 тис.м3, в тому числі в буковому господарстві - 29,1 тис.м3. Рубки формування і оздоровлення лісів проводяться на площі понад 1100 га, в тому числі в молодняках біля 250 га.

Щорічно в держлісгоспі створюються лісові культури на площі 35-40 га, а на площі близько 100 га відтворення корінних типів насаджень відбувається шляхом природного поновлення лісу. Для забезпечення виконання комплексу лісокультурних робіт високоякісним посадковим матеріалом у Кіцманському лісництві створено базисний лісовий розсадник площею 24 га, де щорічно вирощується понад 400 тис.шт. стандартних сіянців господарсько-цінних порід. В останні роки для покращання породного складу лісових насаджень практикується вирощування та введення в склад лісових культур європейської. В шкільному відділені розсадника забезпечується вирощування декоративного посадкового матеріалу у обсязі 50-60 тис.шт. щорічно.

З 1983 року ДП "Чернівецький лісгосп" створено 25га клонових лісонасіннєвих плантацій дуба звичайного, скельного та їх природних гібридів, з яких 12,5 га у 2003 році зараховано до Державного реєстру, відібрано та атестовано 69га лісонасіннєвих ділянок та 3,3 га плюсових насаджень дуба звичайного, а також створено архівно-маточну плантацію на площі 10 га, де розміщено генетичний фонд плюсових дерев дуба.

Проводиться робота по переоснащенню виробництва на сучасне імпортне обладнання. Введено в дію новий цех переробки деревини на базі стрічкопильної рами "Прімультіні", багатопильних верстатів та стрічкопильної рами "Мебор". В Глибоцькому лісопункті встановлена пропарочна камера та сушильні камери "Luca" для сушіння заготовок для паркету.

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com