Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Кількість риби в українських водоймах катастрофічно скорочується
( 1 Vote )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 16297   
Четвер, 31 липня 2008 20:25

foto.jpgБраконьєрам закон не писаний...

За офіційною статистикою, кількість риби в українських водоймах катастрофічно скорочується. Черкащина здавна славилась як край багатий рибою, адже головна водна артерія України протікає саме цим регіоном. Гідроресурси області створюють сприятливі умови для поширення такого протизаконного явища як браконьєрство, що завдає немало турбот рибному господарству. Але й правоохоронці, за повідомленням Інформаційного сайту Черкас, не стоять осторонь проблеми.

 

З метою боротьби проти незаконного вилову риби, відповідно до плану спільних дій, черкаські правоохоронці разом із співробітниками рибної інспекції співпрацюватимуть протягом всього нерестового періоду, що згідно з Правилами рибальства в водних об'єктах України триватиме з 01 квітня по 10 червня 2008 року. Протягом цього періоду рибінспектори мають ретельно стежити аби в цей час жоден браконьєр не порушував спокій водної стихії. Однак, на даний час вже вилучено 353 кг риби. Тож дії співробітників управління громадської безпеки УМВС та рибоохорони спрямовані на виявлення та покарання браконьєрів, яким закон не писаний.
За словами начальника Відділу дільничних інспекторів міліції Управління громадської безпеки УМВС України в Черкаській області Володимира Тютюнника, з початку відпрацювання провелося вже 65 спільних рейдів та виявлено 33 факти порушення Правил рибальства у водних об'єктах України на Черкащині. Вилучено 69 сіток для вилову риби, порушено 2 кримінальні справи за ч.1 статті 249 (незаконне зайняття рибним промислом) Кримінального кодексу України, 19 осіб притягнуто до відповідальності за ч.3 статті 85 (порушення правил рибальства) Адміністративного кодексу України, що передбачає штраф від 34 до 680 грн., 3 матеріали знаходяться на вивченні в прокуратурі. Проблема браконьєрства сьогодні набула особливої гостроти. З початку операції, в період нересту риби, в профілактичних заходах щодо боротьби з браконьєрами задіяно 1387 працівників органів внутрішніх справ та працівників рибоохорони.
Браконьєри мають гарне технічне оснащення - моторні човни та катери, користуються найновішими засобами зв'язку, полюють на рибу сітями. "Полюбляють" порушники Правил рибальства щуку, судака, сома.
Але заборона рибалити під час нересту зовсім не означає, що навесні рибаки взагалі не зможуть посидіти з вудкою на березі. У період нересту любительське рибальство дозволяється за межами місць нересту риби. Проте ловити можна тільки з берега, і то лише однією поплавковою вудкою, донкою з одним гачком або спінінгом.

Черкассы /www.mobus.com

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com