Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Згадуючи сезон, що минув.
( 2 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 22995   
Середа, 23 квітня 2008 15:31

В період мисливського міжсезоння прихильнику Діани тільки й залишається згадувати минулі полювання, і ці спогади, на жаль, не завжди тільки приємні. Взяти хоча б сезон, що минув.

 

29 тисяч мисливців Львівщини, як, думається, й весь ловецький кіш України, завжди з великим нетерпінням рахують дні мисливського міжсезоння і наближення свята відкриття  найбільш масового полювання на пернату дичину. Особливо хвилююча ця подія для городян-прихильників відпочинку з рушницею в руках, і воно й не дивно, адже покинути кам’яні джунглі аж на кілька днів для багатьох більше, аніж усі блага цивілізації. Ну, і звичайно ж,  більшість наших мисливців мріє вибратися в улюблені, давно відомі угіддя, де кожне болітце чи озерце нагадує про вдалі постріли та пригоди. І от, коли все вже  приготовлено і зібрано,  наш звіробій мимоволі прислухається до свого передчуття: а чи не звалиться якесь лихо, що може зіпсувати свято Діани? На жаль, не обійшлося без прикростей і того разу.


Як грім серед ясного неба напередодні мисливського свята пролунала звістка про те, що в чи не найбільш доступних для міських мисливців угіддях „Верещиця”, що за  декілька кілометрів від Львова,  лови заборонили. Ба більше, багато хто з мисливців дізнався про це лише прибувши на берег водойм у день відкриття ловів! Можна зрозуміти їхню реакцію! Там їх зустріли контролюючі ловецтво служби, які пояснювали ситуацію й завертали ловецькі команди на інші угіддя. Причина заборони полювання, як з’ясувалось, виявилася доволі банальною: користувач угідь – „Львівський обласний виробничий рибний комбінат” – підклав „свиню” нашому ловецтву, відмовившись перед відкриття ловів від орендованих ним мисливських угідь. Відповідно, нікому було організовувати процес полювання, реалізовувати відстрілочні картки й  визначати пропускну спроможність угідь. До того ж,  „Облрибокомбінат” не подав жодних даних щодо обліку дичини. Та найбільше обурило мисливський кіш те, що ця організація не відмовилась від угідь, скажімо, після нового року, в період мисливського міжсезоння, а зробила це перед самим відкриттям сезону полювання на пернатих. А, як відомо,  сам процес передачі угідь новому користувачеві – досить розтягнутий у часі, адже для цього потрібно зібрати купу погоджень та ще й отримати рішення обласної ради. З’ясувати в керівництва „Облрибокомбінату”, що його штовхнуло на такі дії, на жаль, не вдалося. А от пересічні мисливці подейкують, що таким чином навмисно хотіли перекрити доступ прихильникам відпочинку з рушницею в руках на озера, аби менше було очей, які б бачили врожай, зібраний рибоводами з блакитної ниви. Воно й зрозуміло, адже податківця не приставиш до кожного ставка і не зважиш кожну окрему рибину. Стверджувати, що саме для цього й було зірвано полювання на озерах „Облрибокомбінату”, ми напевне не візьмемося, і достеменну відповідь на це запитання можуть дати, очевидно, лише відповідні контролюючі органи.


Як розповів голова Львівської міської ради Українського товариства  мисливців і рибалок Володимир Дуда, ще один конфлікт можна спостерігати на ставах „Лісневичі” , які розташовані в тридцяти хвилинах їзди від Львова,  і де вже не перший рік ПП „Карпатський водограй” веде „війну” з мисливцями. Підприємці вперто бомбардують усі інстанції вимогами заборонити культурне полювання на цьому комплексі озер, де мисливці полювали, мабуть, ще за цісарських часів. „Водограйці” займаються не лише ловлею риби, а й побудували на березі одного зі ставів  величезну „кнайпу”, і її високоповажним постійним відвідувачам дуже заважають „відпочивати” далекі, ледь чутні постріли.  ПП „Карпатський водограй” не хоче й чути про те, що у Законі України про мисливське господарство чітко сказано, що орендар рибних угідь повинен узгодити свою діяльність із користувачем мисливських угідь, який співорендує  цю ж територію. У цьому ж документі йдеться й про те,  що стріляти дозволено вже за двісті метрів від ближньої хати. (Воно й зрозуміло, адже далекобійність гладкоствольної рушниці під час стрільби шротом становить усього 40 – 50 м).


„Відзначилося” знищенням чудових водно-болотних угідь під Львовом ПП „Либідь”,  яке з початком ловецького сезону осушило болота між селами Підсадки та Береги та загнало туди важку техніку, аби вирити риборозплідні ставки. Місцеві мисливці так і не змогли побачити дозвільних документів на проведення цих грандіозних земляних робіт!

 

Ще однією типовою прикрістю  для наших мисливців часто стає доволі агресивна поведінка орендарів сільськогосподарських угідь, коли на „їхніх” землях мисливці полюють польову пернату дичину. Селяни здебільшого теж ігнорують Закон України про мисливське господарство, в якому йдеться про те, що дичина  в нашій державі належить усьому народу України! Найбільше дивує в цій ситуації те, що мисливці жодним чином не претендують на продукти сільського господарства й жодним чином не шкодять вирощеним культурам, адже лови проводять уже після збору врожаю. Можна лише у жахливому сні побачити, що буде з нашим ловецтвом, якщо Верховна Рада ухвалить Закон про власність на землю. 


А чого вартує нахабна поведінка багатьох водіїв громадського транспорту, які хибно вважають цей транспорт особистою власністю та ігнорують правила провозу домашніх тварин (мисливських собак) у громадському транспорті, а простіше кажучи,  не пускають  мисливців із їхніми чотириногими помічниками в салон автобуса навіть тоді, коли він майже порожній! І це при тому, що на псах – намордники. До того ж мисливські породи собак, на відміну від службових, не проявляють агресії до людей. Попри це, в електричках часто-густо деяким пасажирам не подобається навіть те, що мисливських собак везуть у порожніх тамбурах! Ну, як же ж, можна їхати в одному вагоні з собакою?! Звідки собаконенависникам знати, що наприклад, в Англії чотириногих улюбленців дозволено приводити з собою навіть на засідання парламенту!


Всі ці тривожні тенденції дуже турбують ловецькі товариства Львівщини, адже вони свідчать про надзвичайно низьку екологічну культуру місцевого населення і особливо – підростаючого покоління. Фактично екологічну пропаганду, окрім мисливців, ніхто серйозно не провадить. Мисливський кіш наполегливо веде цю роботу індивідуально та через місцеві засоби масової інформації. А от мисливське товариство „Лісівник” відзначилося навіть тим, що відкрило секцію молодого мисливця для підлітків. Тут, під керівництвом досвідчених мисливців, хлопчаки навчаються премудростей ловецької справи.  


Загалом же окремі негативні фактори не можуть суттєво вплинути на  розвиток ловецтва нашої області. Про це свідчать статистичні дані обліку дичини. Якщо у 2003 р на теренах Львівщини перебувало трохи більше двох тисяч диких кабанів, то нині їх уже три тисячі, чисельність козулі збільшилась із 9 тисяч до дванадцяти, а зайця майже сягнула 60 тисяч, оленя благородного – 1363. Чисельність ведмедя стабілізувалася на півсотнях звірів. Гадається, наступного сезону можна буде дозволити й відстріл сірої куріпки, кількість якої постійно збільшується, теплі зими сприяють її подальшому розселенню. На жаль, побільшало й вовка, і це вимагає активізації наших вовчатників. Місцева популяція сіроманця поповнюється зайдами з сусідньої Польщі, де на нього зовсім не полюють. Але тамтешні лісові масиви не можна порівняти з нашими, а тому частина вовків мігрує до нас. Загальне зростання чисельності дичини на Львівщині свідчить і про посилення охорони мисливських угідь. На браконьєрів склали сотні протоколів, причому левову частку правил порушення полювання виявили працівники державної лісової охорони. На одностайну думку всіх мисливців, десятикратне збільшення штрафів  за браконьєрство та відшкодувань  державному природному фонду за завдані  природі збитки могло б звести цей негатив до мінімуму.

 

-----

Ищите головной убор для своего ребенка? Обратите внимание на шлем шапку Be easy. Это очень качественные головные уборы которые производятся исключительно из натуральных материалов. В таком уборе Вашему ребенку будет удобно, тепло и комфортно. А их стильный и симпатичный вид никого не оставит равнодушным.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com