Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
А “експерти” хто?
( 3 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 14402   
Вівторок, 05 серпня 2008 14:58
При натисненні лист відкриється у новому вікніНа нашому порталі 30 травня 2008 р. в розділі новини було розміщено відкритий лист протесту директора мисливського господарства “Тустань” Сергія Черняка на безглузді пропозиції щодо обмеження полювання з боку інституту зоології, які в підсумку й призвели до безпідставних скорочень термінів та видів ловів в цьому сезоні по цілій Україні.

І ось нарешті отримано відписку з цієї установи. Нижче подаємо її оригінал. Оригінал листа можна продивитись клікнувши по  зменшеному зображенню що зліва або ТУТ ...

 

 

Прокоментувати цю відписку ми попросили автора відкритого листа протесту, Сергія Черняка:

 

“ З цієї відписки одразу ж видно, що інститут зоології – установа, яка робить свої псевдонаукові висновки зі стелі , але під певні замовлення, і аж ніяк не налаштовна на контакти та дискусії з мисливцями.

А нас, мисливців, дуже цікавить, перш за все, хто ж призначив працівників цього інститут великими експертами в галузі мисливства? Чи є там взагалі науковці, які мають захищені профільні дисертації?
(З поінформованих джерел мені відомо, що таких фахівців там і близько нема!)

Мене дуже бентежить і дивує те, що цьогорічний наказ про проведення полювання погоджений з цим інститутом. Держкомлісгос України вдався до такого вперше і таким чином також засвідчив й свою некомпетентність щодо питань мисливства і острах почути думку рядових мисливців. Схоже, що Держкомлісгоп взагалі цікавлять лише свої, чисто корпоративні інтереси, а на ловецтво йому, за великим рахунком, начхати.

У свій відписці директор інституту зоології п.Акімов так і не пояснив у зв’язку з чим його установа надала “експертну” оцінку щодо полювання.

Некультурність українських мисливців п.Акімов доводить тим, що за смерть Кушнарьова ніхто не поніс відповідальності. За такою логікою це все одно, що коли один п’яна свиня за кермом вчинила ДТП, то значить всі шофера – бидло. Мовляв, а чого там думати, всіх під один гребінець!

А ще п.Акімов пише про те, що в Чорнобилській зоні коні Пржевальського начебто гинуть від куль браконьєрів. Невже він вважає, що в цій сувороохоронній зоні можливі якісь несанкціоновані полювання? Якщо в дійсності там і лунають постріли, то, мабуть, тільки з відома дуже поважних органів, і браконьєрять там далеко не прості люди. Але це аж ніяк не означає , що всі мисливці України - погані люди і їх неможна навіть в ліс пускати, як це випливає з експертної оцінки інститу.
Не пояснив п.Акімов й того, чому він не вважає мій лист зверненням громадянина України. Може рядовий мисливець в Україні вже позбавлений будь-яких громадянських прав? Здається, ще ні. Але, думається, якби п.Акімов дійсно вважав, що мій лист не підпадає під дію Закону “Про звернення громадян”, то він взагалі б лишив його без розгляду.

А ще, як пише п. Акімов, його дуже стривожило, те, що мені потрапили на очі нібито”таємні” службові документи переписки його інституту з Держкомлісгоспом. Така реакція п.Акімова свідчить про те, що його інститут аж ніяк не сподівався, що їхня “експертна оцінка” набуде широкого розголосу серед мисливської громадськості. Невже речі, в яких кровно зацікавлений майже мільйон громадян України і які не становлять державної чи службової таємниці, мають бути чомусь приховані.

Наприкінці свого листа п.Акімов припускає, “що якби Держкомлісгосп України в проекті закону детально описав умови й місця полювання, то думка експертів могла б бути іншою”.
Це говорить про те, що він втікає від прямої відповіді на поставлені мною запитання і небажає надалі спілкуватися.

І ще одне. Після того, як мисливська громадськість збурилась безглуздими обмеженнями полювання, в Держкомлісгоспі нещодавно для галочки провели так звану нараду з користувачами мисливських угідь різних форм власності і там працівники інституту зоології фактично підтвердили наші здогадки про те, що їхня установа суто “заказна” огранізація.
Ця нарада проводилась в Боярці, в приміщенні інституту підвищення кваліфікації Держкомлісгопу України.
Цікаво, що перед цим по областях було розіслано телефонограму, у якій йшлося про необхідність провести підготовку до цієї наради із залученням до обговорення наболілих питань представників мисливських товариств різних форм власності.
В нашому ж обласному управлінні лісового та мисливського господарства зорієнтувалися дуже чітко і сказали, що на цю нараду до Києва поїдуть лише ті, хто треба. Тож тим, в кого дуже вже наболіло, довелось прориватися до Києва самостійно, без запрошення. І не було у нас в області жодного обговорення, про яке йшлося у вищезгаданій телефонограмі Держкомлісгоспу. Але, гадається, все це було з відома самого Держкомлісгоспу, якому треба було лише показати, що вони ніби щось там роблять в цьому плані.

А ще мене дуже тривожить позиція наляканого страуса, яку нині зайняли наші провідні науковці трьох наших профільних університетів. У телефонних розмовах з вченими Львівського та Запорізького університетів вони висловлювали збентеження усіма цими безчинствами, але офіційно своєї думки дотепер ніхто з них не оприлюднив. ( Хоча нещодавно п.Делеган з Львівського лісотехнічного й подав у газеті “Полювання та риболовля” порівняння термінів полювання копитних у цивілізованих країнах Європи, але наприкінці тільки й зазначив, що висновки читач має зробити сам). І це при тому, що наша мисливствознавська наука мала б першою стати на захист ловецтва. Вони, мабуть, не розуміють, що в разі накладення мораторію на полювання в Україні їхні кафедри просто закриються. Як, зокрема, зникнуть і громадські мисливські товариства та й весь чиновничий апарат Держкомлісгоспу, який нині нібито опікується ловецтвом.

Підсумовуючи усе сказане, можна зробити невтішний висновок, що нині в мисливському господарстві України ми, як кажуть, маємо те, що маємо і, наскільки мені відомо, проект мораторію на полювання в Україні ніхто не забрав з Верховної Ради.”
 

 

ОБСУДИТИ НА ФОРУМІ

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com