Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Допомагаючи матинці-природі
( 5 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 28634   
Вівторок, 29 квітня 2008 15:19

Не зважаючи на  мисливське міжсезоння, коли найпопулярніші лови під забороною і рушниці більшості прихильників Діани зачохлені, для членів ловецьких товариств наступає гаряча пора ... сівби. Не з фузеями і не з ягдташами, а на сівалках, а то й просто з кошиками, повними насіння вівса, пшениці, солодкого люпину, конюшини, гречки, кормової капусти, плодами картоплі та кукурудзи бачать нині справжніх мисливців у закріплених за ними угіддями. Вони засівають та засаджують лісові галявини, узлісся, ділянки вздовж стежин, якими дичина пробирається до кормових та окультурених полів, луків і плантацій. Завдяки такій наполегливій роботі мисливців тварини будуть до пізньої осені мати в достатку корм, а поля фермерів позбудуться грабіжницьких набігів дичини, особливо – кабанів.

 

– Уся Європа поступово стає одним великим біотопом, де поряд із людиною співіснують дикі звірі та птахи, – розповів заступник начальника Львівського облуправління лісового та мисливського господарства Василь Бурмас. – Все, чи майже все із незначною допустимою похибкою обліковано та поставлено на контроль, і дикий світ є „диким” лише номінально. Дичина вже не живе сама по собі, і її життєвий простір  поступово зводиться до мінімуму, а саме її існування все більше залежить від достойних мисливців – членів ловецьких товариств, які забезпечують її підгодівлю та спокій у період розмноження, оцінку її приросту та регулювання чисельності окремих мисливських видів.

 

Таку штучну систему життєзабезпечення дичини називають біотехнією – (з грецької bios – життя і  tehne – уміння, майстерність), а всі населені дикими тваринами території зараховують до двох основних категорій: до заповідного фонду, де все зберігається у незмінному первісному вигляді, та до мисливських угідь, де й проводять біотехнію.

 

Суть біотехнії полягає у розширенні „ємності угідь”, тобто збільшенні чисельності мисливських видів тварин і птахів. Фактично, ідеться про керовану екосистему, в якій штучно підтримують високу щільність поширених у нас видів дикої фауни, яка насправді вже не завжди дика, і не завжди аборигенна.

 

Територія області залишається з доволі високо інтенсивним  сільським господарством. Наслідки бездумної меліорації, монокультури та поступового відновлення  масового розорювання земель змінюють умови існування тварин. Подекуди погіршується їх природна кормова база, відбувається їх загибель під час сільгоспробіт, особливо під час збирання зернових культур і багаторічних трав.

 

Турбота ловецьких товариств Львівщини про дичину зводиться здебільшого до двох основних факторів: збільшення кормової ємкості місць перебування тварин і покращання захисних функцій наших угідь.  

 

Показовими щодо цього у  нас можна вважати роботу працівників державних мисливських господарств і членів Українського товариства мисливців і рибалок, які в ці дні здійснюють чи не найбільший комплекс заходів, серед яких, окрім сівби кормів, ще й посадка захисних дерев і кущів, створення штучних водопоїв, облаштування нових солонців, відстріл хижих шкідливих тварин і птахів, створення штучних гніздівель.

 

Але висока результативність біотехнічних заходів на Львівщині, особливо у приміських угіддях, неможлива без належної охорони угідь. Жорсткий режим охорони забезпечується активною участю в ній самих мисливців – членів колективів, єгерів, працівників лісового господарства. Показово, що понад половини випадків виявлених порушень природоохоронного законодавства та правил полювання припадає саме на лісову охорону.

 

Під час проведення біотехнічних заходів, особливо громадськими ловецькими організаціями, у нас обов’язково приймають виконані роботи не лише за обсягом, а й за якістю. Детальний огляд місць підгодівлі та різноманітних біотехнічних споруд засвідчив, що з позицій якості їх можна оцінювати лише на „добре” та „відмінно”. Цьому сприяє моральне стимулювання біотехнічних робіт. Результати виконаних робіт впливають і на розподіл лімітів на добування тієї чи іншої дичини у мисливський сезон.

 

Окремої уваги заслуговують наші види мисливської качки, адже полювання крижня є найпопулярнішим на наших теренах. За останні десятиріччя гніздопридатні території не збільшуються, а подекуди зменшуються, оскільки основні місця перебування качви в тій чи іншій мірі особливо піддані впливу господарської діяльності людини (випас худоби, сінокоси), адже диких водойм в області  залишилося дуже мало. Окрім цього, понад половини качиних кладок розбивають сірі ворони, які повсюди слідують за людиною. Через це наші ловецькі товариства більше приділяють уваги малопридатним для ведення сільськогосподарських робіт територіям, облаштовуючи там більше штучних гніздівель. Помічено, що в штучних гніздах наші качки раніше несуться, і кількість яєць у кладках більша, бо вони облаштовані таким чином, що захищають від пернатих хижаків.

 

Якщо ж наші мисливці спроможуться ще зробити прокоси в суцільних очеретяних нетрях і викосити невеличкі плеса, то качви там буде, як гною.

 

В області широко проводять змагання серед ловецьких товариств із заготівлі кормів, облаштуванню годівниць та боротьби з браконьєрством. Ті мисливські організації, які нехтують такими заходами, позбавляються можливості полювати, що є доволі суворою карою.

 

Запорукою доброї якості біотехнії є можливість заготівлі  мисливцями різноманітного набору кормів, їх багатий асортимент. У підкормці – сіно лісове та лучне, віники з кропиви і деревно-чагарникових порід. Окрім зернових, треба згадати й про овочі. Систематичність  біотехнічних робіт у нашій області зумовлює активне відвідування дикими тваринами сотень  годівниць і місць підгодівлі. Трудоучасть пересічних мисливців у таких роботах дуже важлива. Ідеться про тисячі людино-днів. В деяких товариствах встановлено обов’язкову кількість відпрацьованих днів, починаючи з десяти і більше.

 

Загалом біотехнічна діяльність мисливців Львівщини, яка дозволяє підтримувати високопродуктивне мисливське господарство, відображає великі можливості біотехнії й у майбутньому.

 

-----

Хороший способ отдохнуть всей семьей - поехать в Кириловку. Помимо хороших условий, доступных цен и множества равлечений, инетресным предложением станет Кирилловка рыбалка. Особенно актуально для настоящих фанатов рыбалки. 

 

 Коментарі  

 
#1 vasyl eger 04.05.2008 17:58
у нас ц :-* е все слабо проводиться а шкода
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com