Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Царі, вожді, президенти...
( 3 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 24668   
Понеділок, 18 серпня 2008 13:04

leonid.jpgЛовецтво сьогодні все більше набирає рис дозвілля досить обмеженого кола людей. Звідки ця тенденція на наших теренах, і чи не переступають сильні світу цього, так би мовити, межу?


З глибини віків дійшла до нас билинна розповідь з Іпатієвського літопису про перші в історії держави Руської випадки  ловецьких „розбірок”. Йдеться про київського дружинника Люта Свенельдовича, який у погоні за звіром заїхав у древлянські ліси. І треба ж було такому статися, що тут випадково полював ще й сам князь Олег, який й убив того, хто зазіхнув на його привілеї. Відома  також звістка часів Володимира Святославовича про ловецькі бешкети заїжджого богатиря Чурили Плековича. Люди князя скаржились „Світ Володимир князь, їздили ми чистим полем у верхів’ях ріки Череги, у твоєму царевому займищі. Нічого ми не наїхали в полі і не бачили ані звіра рискаючого, ані птиці перелітної. Ми наїхали в чистому полі натовп молодців. Людей за п’ятсот; вони звіра повиловили і нас повигнали, побили та поранили. Ні тобі, князю, здобичі, а від тебе князю, нам жаловання нема”.

Якщо взяти часи не дуже віддалені, то царськими полюваннями прославився й останній монарх російської імперії Микола ІІ. Імператриця Олександра Федорівна також не відставала від свого чоловіка. І що цікаво, самодержець завжди відмовлявся від особливого привілею ставати на ліпше місце – номер для стрільби  і тягнув жереб на загальних підставах з усіма іншими запрошеними на полювання. Учасники ловецьких забав відзначали неабиякі снайперські здібності венценосного мисливця. Висока шляхта особливо полюбляла парадну викладку здобичі, де за рангом викладались упольовані зубри, лосі, олені, а потім косулі, кабани та зайці. М’ясо молодих тварин йшло до царського столу, інше розподілялось поміж місцевими селянами та сторожами.

За Радянського Союзу вище керівництво держави також полюбляло постріляти. За Ульянова зародилася традиція вибиратися на лови у відоме „Завидово”, що на межі Московської та Тверської областей. „Батько ж усіх народів” Йосиф Віссаріонович, навпаки, мисливські забави верхівки забороняв, віддаючи перевагу груповій пиятиці. Хрущова ж місцеві єгері по-справжньому любили, бо саме завдяки йому колишній маєток князя Потьомкіна перетворився на величезний спецзаказник із площею кілька тисяч гектарів. Сьогодні туди просто так не пускають, навіть у навколишні села. Якщо немає місцевої прописки або спецпропуску, у цей бік ліпше не звертати. Служба безпеки й теперішнього президента Росії не віщує браконьєру нічого доброго. Дороги тут ліпші, ніж на західноєвропейському автобані, хоча кортежі їздять нечасто. Єльцин, наприклад, користувався вертольотом.

Високопоставлена рать нині полює в основному, або загоном, або з вишок. (Лови „ з підходу” не для їхньої фізичної підготовки.) Володимир Ілліч віддавав перевагу „загінкам”, а Леонід Ілліч, з його величезним терпінням, волів чекати у засаді. Як полював Борис, є секретом, і єгері говорять натяками. Обслуга підгодовує кабанів цілий рік, і  вони приходять під вишки навіть після пострілів. Перед тим,  як призначити Нємцова першим віце-прем’єром, Єльцин подивився, чи вполює той сікача.

У заповідних лісах Росії нині полює не лише президентська рать. Неподалік, поблизу села Безбородово, протоптав болотну стежину п. Черномирдін, який понад усе надає перевагу  осіннім качиним полюванням на перельоті, а зовсім не ведмежим ловам, як писали деякі газети.

Ось уже триста літ усі іноземні посли, що мешкають у Москві запрошуються на ніде в світі більше не існуючий протокольний захід – різдвяне полювання. Як свідчать історики, цю традицію започаткував ще Петро І. Посольські лови – заняття швидше декоративне, бо сюди приїжджають іноді такі дипломати, які ніколи не тримали рушниці. Однак вепра добувають тут на повному серйозі, і не єгері, а дійсно самі посли. При цьому особливе задоволення отримують ті, хто родом із дуже південних країн, адже їм доводиться потіти при доволі низькій навколишній температурі.

Певний час посольські лови організовувала людина, яка свого часу відповідала за службу безпеки Ясіра Арафата, колишній військовий аташе Організації звільнення Палестини Рамі Аш-Шаїр. Потім він у відставці, купив собі будиночок на березі Волги і займався  розведенням племенних коней. „Президентських” єгерів ця особа знала всіх по батькові і  була в курсі усіх тонкощів оксамитових полювань. У російському ловецтві йому подобалось все, окрім кінофільму „Особливості національного полювання”, оскільки палестинець вважав, що там усе – брехня.

Кілька сотень дипломатів зареєстровано в російському елітному ловецькому клубі і платять величезні внески за можливість поспілкуватись між собою на полюваннях. Саме там, можливо, якоюсь мірою й твориться міжнародна політика. Деякі з них, навіть переїхавши в інші куточки земної кулі, все одно не пропускають жодної нагоди і прибувають у „Завидово” прямісінько з аеропорту, обминаючи Москву.

З не меншим розмахом поставлено ловецькі забави верхівки й у сусідній Білорусі. Легендарна Біловезька пуща під особистою опікою „бацьки” Лукашенка. Його єгерям подейкують надано „ліцензії” на відстріл браконьєрів. А за особливо влучну стрільбу по тих, хто зазіхнув на ”святе”, навіть нагороджують.

Щодо полювань найвищої української еліти, то ця тема не особливо афішується. З того, що просочується в пресу, можна зробити висновок, що ледь не кожна більш-менш велика „шишка” воліє мати власне „Завидово”, бажано за державний кошт. Найбагатші ж ловецькі угіддя входять до охоронної зони  грандіозної президентської резиденції в Карпатах. За словами місцевих мешканців постріли там нині лунають доволі часто, а от хто полює дізнатися практично неможливо.

 Коментарі  

 
#1 vasyl eger 20.08.2008 00:42
:D za vsix znaemo use . lysh pro sebe nichogo .xaxa.
vozyly kabanchyka prezydentam...
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com