Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Мисливство врятує конкуренція?
( 5 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 14585   
Понеділок, 18 серпня 2008 14:38

Лісові угіддя Рівенщини площею близько 100 тисяч гектарів найближчими роками планується перерозподілити між новими користувачами — громадськими та приватними організаціями з метою покращення конкурентного ведення мисливського господарства. Про це повідомив заступник начальника Рівенського обласного управління лісового та мисливського господарства Микола Яцик.

 

За словами пана Яцика, ця галузь є збитковою через низький соціальний рівень населення та значні витрати на охорону мисливських угідь, заробітну плату єгерської служби, корми для тварин та ін.

— Щорічно витрати на ведення мисливського господарства перевищують надходження. Законодавча база, яка існує в Україні, не сприяє розвитку цієї галузі. Якщо вартість ліцензії на полювання становить від 600 до 2000 гривень, то штраф за порушення при полюванні — всього від 34 до 340 гривень. Відповідно, людині простіше заплатити штраф, ніж легалізувати свою діяльність, — розповідає Микола Яцик. — Ми намагаємося вирішити цю проблему шляхом створення конкурентноспроможних мисливських господарств, а саме, клубів мисливців, приватних підприємств, нових громадських мисливських організацій. Майбутній користувач повинен вкласти в охорону мисливських угідь достатню кількість коштів, а також мисливські угіддя, закріплені за користувачем, повинні бути невеликої площі. Якщо ж користувач збанкрутував або ж відмовився від свого угіддя, на його місце приходить інший.

На сьогодні в Рівенській області площа мисливських угідь становить 1 мільйон 570 тисяч гектарів. Ці землі розподілені між 16 державними підприємствами, 3 громадськими і 10 приватними підприємствами. Найбільші ж площі закріплені за такими організаціями, як Українське товариство мисливців і рибалок та Рівенським обласним товариством мисливців та рибалок «Либідь».

 

Оксана КОЛДУН

«Рівне Вечірнє»

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com