Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Репортаж з міжнародних торгів Hubertus Expo
( 15 Votes )
Написав Administrator Переглядів - 25844   
Середа, 07 травня 2008 17:58

Za nami juz piata edycja Targow Hubertus Expo(Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji), ktore odbyly sie 25 - 27 kwietnia 2008 w Hali Wystawowej nr 3 Warszawskiego Centrum Expo XXI przy ul. Prądzyńskiego 12/14 w Warszawie .W Godziny otwarcia Targów czyli miedzy 10.00 , a 18.00 w piątek i sobotę oraz 10.00-16.00 w niedzielę. Bylo to nie tylko doskonałe miejsce do nawiązywania i podtrzymywania bezpośrednich kontaktów handlowo – biznesowych, ale także jest postrzegana jako okazja do wymiany opinii i doświadczeń wśród zwiedzających. Co roku ok. 10 tys. producentów, przedstawicieli i odwiedzających przyjeżdża na targi Hubertus Expo aby zapoznać się z kompleksową oferta rynkową.

Tergorocze Targi uwazanei byly mysliwskim malym jak I za rowno duzym jubileuszem. Obchodzilismy 5-lecie targow Hubertus oraz 85-lecie istetnie Polskiego zwiaku Lowieckiego, ktorym towarzyszyly liczne imprezy: wystawa trofeów myśliwskich, koncerty muzyki myśliwskiej, zawody strzeleckie, seminaria, konferencja prasowa, jazdy próbne samochodami terenowymi,kuchnia mysliwska wraz z degustacja. Nie zabraklo rownierz prezentacji psow mysliwskich, sokolnictwa, pokazow mody mysliwskiej, wabienia zwierzat oraz wystawy frofeow egzotycznych pozyskiwanych przez naszych mysliwych.

Podniosly charakter towarzyszyl przez caly czas trwania imprezy.Dzieki czemu mozemy bez patosu uznac Targi Expo Hubertus nie za zwykle spotkania, a zaSwieto mysliwskie. Zwracajac jednak uwage, ze Targi Łowiectwa, Strzelectwa i Rekreacji, nie sa organizowane jedynie dla mysliwych i lowcow ale rowniez dla sympatykow tej ze formy rekreacji , ktorzy moga w ten, ze sposob poglebiac swoje pasje poprzez bezposrednie spotkania, rozmowy I wymiany doswiadzczen z ludzimi bezposrednio zwiazanymi z natura. Targi Hubertus maja rowniez na jednym z swych glownych celi pokazanie spoleczenstu czym poza pasjami zajmuja sie lowcy, mysliwi czy lesnicy.

Nie mozemy zapomniec a wrecz powinnismy sie , chlubic tym , ze mimo tego, ze jestesmy w zjednoczonej europie lowiecto nie utracilo swojej tozsamosci,potrafilismy zachowalismy odrebnosc oraz ugruntowanie poprzez tradycje Europy. Myslistwo od zarznie dziejow towarzyszylo zyciu czlowiek. Od poczatku byla naszym nie odzownym elementem oraz nienaganna tradycja Europejska.Gdzie w wschodnio Europejskich teranach znajdowaly sie idealne knieje i pola to czestych polowan. Targi Hubertus zwracaja uwage na potrzebe zachowania tych terenow w jak najlepszym stanie aby mogly sluzyc za rowno nam jak i naszym potomka.

Dla mnie jako korespondentki z Polski piszacej dla HuntingUkraine.com szczegolnie interesujace i zwracajace uwage bylo odbywajace sie w czasie Targo seminarium poswiecone „Lowiectwu Polski W UE”, rozpatrywano tam wiele zagadnie tak waznych dla lowiectwa wschodneij Europy.Jak na kazdej prestozowej imprezie tak i tym razem nie moglo zabranoc konferencji prasowowej oraz wreczenie nagrod i wyroznien . Tym razem zaszczyt ten nia nagrod przypadl laureatom. zeszlorocznego konkursu zorganizowanego dla dziennikarzy „Rok Mysliwca”.

Na targach co jest wrecz obowiazkowym punktem Hubertusa pojawily sie pozyskiwane w ubieglych sezonach trofea. Widok ich wzbudzal ogopulny zachwyt i u nie jednego kolekcjoner nutke zazdrosci.Nie moglo zabraknac takze najanowoczesniej Mozna zobaczyc rowniez najnowsze modele broni, optyki mysliwskiej (lornetki, lunety i lunety obserwacyjne) samochodow terenowych, nozy ubran oraz innych akcesoriow lowieckich sluzacych do wykonywania Hobby.

Ponizej znajdziecie aktualne oferty rynkowe z następujących dziedzin wystawienniczych, ktore zostaly zaprezentowane podczas targow

 •     broń i amunicja myśliwska

 •     broń i amunicja sportowa

 •     ubrania myśliwskie

 •     optyka myśliwska oraz obserwacyjna

 •     noże, pasy oraz inne akcesoria łowieckie

 •     fachowa prasa myśliwska, strzelecka, wędkarska oraz outdorowa

 •     obuwie myśliwskie, wędkarskie i sportowe

 •     publikacje kynologiczne

 •     karma oraz akcesoria dla psów

 •     samochody terenowe

 •     biura polowań dewizowych

 •     biżuteria myśliwska

 •     sztuka, malarstwo, trofeistyka łowiecka

 •     preparacja trofeów łowieckich i wędkarskich

 •     sprzęt sportowy i rekreacyjny

 •     śpiwory, namioty, latarki

 •     jeździectwo oraz sprzęt jeździecki

 •     kulinaria oraz przedsiębiorstwa zajmujące się masarstwem

Jak co roku i tym razem wystawcy nie zawiedli nas, jednak w tym roku frekwencja byla szczegolnia wysoka.Ponizej umieszczam liste wystawcow, ktorzy zaszczycili nas swa obecnoscia podczas V Targi Mysliwskich:

Lista wystawców

Nr stoiska

Nazwa Firmy

Nr stoiska

Nazwa Firmy

B35

Agencja Fotograficzno-Wydawnicza "Mazury" SP. Z.O.O

A2

Łowiec Polski- Redakcja

D11

Agencja Lotnicza ALTAIR Sp.z o.o.

A17

Magum Małgorzata Senderecka

B4

Andrzej Jerzy Mołoniewicz

B10

Mieczysław Gawron Zakład Krawiecki


Andrzej Sowiński - Kapelusze

A15

MIRO Revensburger Mirosław Żuchowski

D3

ARC Instrument R. Somerlik

C8

MK Szuster

A14

ARS-Mebel Krzysztof Skowicki

A4

NORMARK POLSKA Sp.  z o.o.

A25

Art. Cafe

D9

Noteckie Ranczo Hodowla Danieli

C15

Auto Skaczkowski

A6

Oficyna Wydawnicza OIKOS

B30

AXA Polska S.A. Oddział Warszawa 4

A27

Ogród ZOO Beata Jędral

B12

Bakosport S.C. 

B13

Outdoor T. Jurczak M. Pieniążek Sp j.

B3

BJ System Sp z o.o.

C10

P.H.U. Trap

A23

Boston BIS Sp.j.

B28

Petrus Jagd - Afryka Hunting Company

D4

Catering Polski PAMA s.c.

A13

PHU TOGO

C11

Państwowe Gospodarstwo Leśne - Lasy Państwowe

A10

PPH MGB Miroslaw Burzyński

B31

Cervus" Maciej Budny

A9

PPHU Bistana 

C9

Dawoj Sp z.o.o. Sp.K

B20

PPHU Grandel

B8

DELTA OPTICAL G. Matosek H.Matosek SPJ

A18

PPHU Kolba

A8

Dogtrace PL Sp. z o.o.

D7

Przedsiebiorstwo Odzieżowe "Drwal" ZPCH A. Zieliński

A1

DVC Sp z o.o.

A3

Przedsiebiorstwo Wielobranżowe "Demar"

A22

Dystrybucja Książek Andrzej Mardyła

C2

Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Cenzin  Sp.z o.o.

A19

F.H.U. HorseJachttur

B6

Przedsiębiorstwo wielobranżowe "Branta" Sp. z. o. o.

B29

GMP Impex Sp.z o.o.

A20

Ronic Polska Barbara Szmalc Prowellness Warszawa

B23

GRAFF P.P.H.U S.C.

B18

SILVA Białystok P.P.U.H. Katarzyna Michaluk

B15

GRUBE Narzędzia dla Leśnictwa Sp. z o o.

B11,C5

Sircon S.C.+ Brunox

C1

Haftina Michalscy SP. J.

D5

Sokołów S.A.

A26

Hodowla Bżanta i Kuropatwy

B17

Stereo PL S.A.

B9, B25

Hubertech Sp. z o.o.

A11

Strzelec" Krzysztof Stefaniak

D1

Hubertus COLLECTION

A7

Swarovski OPTIK KG

C4

Hubertus Pro Hunting G. Poklewski-Kozieł

A5

Tamed Group PPH

A16

HURT-DETAL art.. Przemysłowe i Myśliwskie K. Rębarz

A21

Tarmax Sp. z. o. o.

B1, B2

INCORSA Sp. z o o.

C12

Toyota Radość Sp z o.o.

C3

KALIBER Sp. z o. o.

B27

Waffen Muller

B14

KATANJA - NEOVAL OIL DYSTRYBUCJA

B5

Wydawnictwo Bellona

B16

Koczy Michał Koczy

B7

Zakład K.S. "Hubertus" - Katarzyna Słupińska

B32

Kolter

C13

Zakład Obsługi Leśnictwa "Tagart"

A24

Kredyt Bank S.A.

A12

ZPO "Lemigo" Mirosław Garbacz

B22

ŁOWCA Bohdan Chmielarski

C7

Związek Kynologiczny w Polsce

B21

Łowex PZŁ 

Podczas Targow nie zabraklo wielu Atrakcji takich jak Strzelnica gdzie kazdy chetny mogl sprobowac swoich umiejetnosci w strzelaniu z luku oraz trafiania z wiatrowki w tarcze.Pojawila sie rowniez strzelnica multimedialna (Laser Shot, Moving Target)dzieki, ktorej mozna byla sprobowac trafiania w pojawiajace sie na interaktywnym ekranie zwierzeta.Takze PZL zaprezentowal swoja wystawe, ktora wzbudzila ogromne zainteresowanie.Nie dalo sie przejsc obojetnie i bez entuzjazju przy ukazanych przez Polski Zwiazek Lowiecki Trofeow. Rowniez jak na kazdym waznym wydazeniu nie zabraklo dobrej stolowki. W barku, ktory roznosil rozkoszne smaki na hale expo, moglismy poprobowac iscie mysliwskich dan, takich jak miedzy innymi gularz po mysliwsku, rozkoszujac sie przy tym smakiem doborowego piwa. Mimo iz kolejki nie byly krotkie smak dan wszystko rekompensowal wszelkie niewygody.

 


Na zakonczenie umieszczam co nie co historii, aby aby mozna bylo zauwazyc jak ewoluowaly Targi Hubertus od 2003 roku az po dnie dzisiejsze.

“W dniach 14 - 16 listopada odbyły się w Warszawie Pierwsze Międzynarodowe Targi Łowieckie "Hubertus Expo 2003", będące zwieńczeniem obchodów jubileuszu 80-lecia Polskiego Związku Łowieckiego. Była to już pierwsza próba organizacji w naszym kraju targów łowieckich, tym razem nareszcie bezsprzecznie udana..

Druga edycja Międzynarodowych Targów Łowiectwa i Strzelectwa HUBERTUS  EXPO 2004 odbyła się w dniach 19 - 21 listopada 2004 r.

W dniach 18 - 20 listopada 2005 r. odbyły się III Międzynarodowe Targi Łowiectwa i Strzelectwa HUBERTUS EXPO2005.

IV edycja odbyla sie juz w wiosennym terminie(13-15kwiatnia)


W pierwszej edycji wzięło udział 40 wystawców, w drugiej - przeszło połowę więcej. Powierzchnia targów osiągnęła 2 500 m2 brutto (1 500 m2 netto). Największe stoisko, o powierzchni blisko 100 m2, zajął jeden z wiodących w kraju importerów broni, amunicji oraz akcesoriów myśliwskich - firma KALIBER. W targach wzięło udział trzech wystawców z zagranicy - firmy "Afars" (ubrania i obuwie, Czechy), "Dobry Shlyah Co." (ubrania i obuwie, Ukraina) oraz Jerome Akademie Velpke ( biuro organizacji polowań, Niemcy).
Targi oraz przygotowaną przez PZŁ wystawę łowiecką (siłą rzeczy skromniejszą od Wystawy Jubileuszowej) zwiedziło ok. 5 400 gości.

Trzecia edycja zgromadziła 72 wystawców, którzy zajęli 3000 m2 powierzchni brutto. Największe stoisko - o powierzchni 224 m2 - miała obchodząca w tym roku 15-lecie działalności firma M.K. Szuster wraz ze swym podwystawcą, firmą Logpol. Pawilon targowy stanowiła wzniesiona przez Logpol drewniana chata, a granice stoiska wytyczało drewniane ogrodzenie. Wewnątrz odbywała się prezentacja oferty firmy.

Na targach obecne były dwie niemieckie firmy: Hege Services GmbH - działające od blisko pół wieku przedsiębiorstwo prowadzące sprzedaż funkcjonalnych replik broni czarnoprochowej i westernowej oraz Hubertus Collection, prezentujący ubrania i akcesoria myśliwskie.


Podczas IV targow zostaly pobite wszystkie dotychczasowe rekordy, za rowno pod wzgledem ilosci odwiedzajacych-ponad 8tys, firm wystawcow(72)- a takze powierzchni wystawniczej.

W ciągu poprzednich edycji Targów mieliśmy ponad 200 wystawców (łącznie), Targi odwiedza  każdorazowo ponad 5000 zwiedzających.”


Oficjany Korespondent portalu HuntingUkraine.com

Urszula Pacyga

 

Фоторепортаж з міжнародних торгів Hubertus Expo   

 Коментарі  

 
#2 Arek 07.05.2008 18:59
Jakies video z Targ?w jest mo?e ???????? :-*
 
 
#1 admin 07.05.2008 18:05
Для тих хто не дуже розуміє польську мову хочу повідомити, що переклад статті буде викладено на нашому сайті так швидко як це тільки можливо... ;-)
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com