Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Канюк звичайний - Buteo buteo
( 15 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 13987   
Середа, 27 серпня 2008 18:53

Канюк звичайний Buteo buteoКанюк звичайнийОпис
Природне розповсюдження
Умови виживання
Використання людьми

 

Канюк звичайний — птах середніх розмірів, довжина тіла якого складає 51-57 см, розмах крил 110—130 см. Самки, як правило, більші за самців. Забарвлення сильно варіює, від палевого до темно-бурого; птаха легко сплутати з близьким їй мохноногим канюком (Buteo lagopus) або набагато дальшим родичем звичайним осеїдом (Pernis apivorus), який копіює забарвлення канюка для захисту від яструба-тетерв'ятника (Accipiter gentilis). Як правило, молоді особини забарвлені строкатіше. Голос у канюків звичайних гугнявий, нагадує нявкання кішки.

 

 

 

 

myszow_zwyczajny.jpgПриродне розповсюдження

Поширені практично у всій Європі, в Азії мешкає в лісистій місцевості, з півночі обмеженою полярним колом, з півдня безлісистими пустелями Середньої і Центральної Азії та Ірану. Зазвичай веде осілий спосіб життя, і лише один підвид сарич малий (Buteo buteo vulpinus), є перелітним птахом, на зиму мігруючої на південь Азії або до Африки. Живе в тугайових лісах, горбистих ділянках хвойних лісів недалеко від відкритих степових просторів. Живе канюк звичайний в середньому в природних умовах 26 років, в неволі близько 30 років.

 

 

Канюк Buteo

Умови виживання

Полює на відкритих просторах, поволі паривши в повітрі або найчастіше із засідки на піднесенні. Харчується дрібними ссавцях: ховрахами, польовими мишами, щурами, кроликами і дрібними птахами. Може поїдати і падаль. У разі міграції до місця літнього мешкання прилітають в середині квітня — середині травня, залежно від клімату. Осіння міграція (якщо така є) починається в середині серпня і триває до початку вересня, в північних районах середині-кінці вересня. При перельоті зазвичай збиваються у великі зграї.

Гніздяться в лісі, на гілках листяних (береза, тополя, осика) або хвойних (сосна, ялина, ялиця) дерев на висоті 4-15 м над землею. Гніздо будують з сухих гілочок, далі обплітаючи їх старою травою. Також можуть використовувати і зелені гілочки, особливо коли вилуплюються пташенята. Відкладають 3-4, рідше 5 яєць приблизно 56 × 45 мм з шкаралупою брудно-білого кольору, покритою бурими або рудими плямами. Відкладання яєць відбувається в квітні-травні. Інкубаційний період пташиних яєць звичайного канюка триває 33-36 днів. Ймовірно, обидва батьки беруть участь в насиджуванні. Пташенята з'являються в кінці травня, або в червні, на початку покриті бурим пухом. Як самець, так і самка годують пташенят, поки ті не в змозі літати. Пташенята здатні злетіти через 43-50 днів після народження. Якщо з якої-небудь причини перший виводок не відбувся, самка здатна відкласти другу кладку за сезон.

 

Використання людьми

Канюків цього виду часто використовують так само, як і соколів: удомашнюють та дресерують для полювання на куріпок та молодих кроликів для людей. Таких людей, які дресерують на це соколів і канюків називають соколярами.

 

 

buteo_buteo_karta.png

 

//http://uk.wikipedia.org/

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com