Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Масова загибель риби в р. Турія у Волинській області
( 2 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 17932   
Понеділок, 01 вересня 2008 13:27

Державна екологічна інспекція у Волинській області після отримання інформації про масову загибель риби в р. Турія, терміново виїхала на місце події біля с. Вербка Ковельського району. Були відібрані проби поверхневих вод та проведені лабораторні дослідження.

Під час перевірки Ковельського УВКГ були виявлені порушення вимог 

 природоохоронного законодавства на усунення яких видані відповідні приписи. Керівництво Ковельського УВКГ відмовилося підписати акт перевірки, який був відправлений на адресу Ковельського УВКГ листом з повідомленням.

Встановлено, що при експлуатації очисних споруд Ковельського УВКГ у поточному році не проводився повний лабораторний контроль показників якості стічних вод, які скидаються у р. Турія по ХСК (хімічне споживання кисню), що передбачено затвердженим проектом гранично допустимих скидів (ГДС) речовин у водний об”єкт із зворотними водами від очисних споруд Ковельського УВКГ. Також згідно з даними відомчого лабораторного контролю якості стічних вод, які подаються на очисні споруди Ковельського УВКГ, зафіксовані значні концентрації Сr +6 (хром шестивалентний) в стічних водах, які подаються на очисні споруди від промислових підприємств м. Ковеля. Так 14.08.08 зафіксована концентрація Сr +6 в кількості 0,11 мг/дм3 в стічних водах , які подаються на очисні споруди від ВАТ “Комо”, що є порушенням нормативів ГДК (гранично допустимих концентрацій), які визначені затвердженими у 2003 році Правилами приймання виробничих зворотних вод промислових підприємств в комунальну систему каналізації м. Ковеля.

Згідно з результатами проведених лабораторних досліджень р. Турія біля с. Вербка та в місцях масової загибелі риби 16, 17, 18 серпня поточного року встановлено, що вміст розчиненого кисню становить вище 4 мг/л, що відповідає нормам ГДК рибогосподарських нормативів (СаНПІН 4630-88). Виявлено перевищення нормативів ГДК в р. Турія в місці випуску стічних вод з очисних споруд Ковельського УВКГ відповідно: по ХСК в 39,6; 36,8 та 69,3 разів, по нітритах в 9,925; 9,5 та 11,13 разів, БСК 5 в 2,57 та 3,46 разів.

Результати проведених лабораторних досліджень скидів вод Ковельського УВКГ, виявлено перевищення нормативів ГДС по: нітритах – від 5,6 до 6,5 разів; нітратах – від 2,09 до 3,49 разів, ХСК від 1,65 до 3,3 разів це вказує про наявність попадання недостатньо очищених стічних вод в р. Турію.

При обстеженні акваторії річки Турія 20.08.08 р. виявлений каналізаційний колектор, з якого витікали неочищені господарсько-фекальні води в р.Турія. Відділом інструментально-лабораторного контролю Держекоінспекції були відібрані проби води з даного колектору і проведені лабораторні дослідження.

Державною екологічною інспекцією в області будуть, нараховані збитки, які заподіяні державі в результаті наднормативних скидів забруднюючих речовин в р Турія при експлуатації очисних споруд Ковельського УВКГ після отримання офіційних даних про кількість стічних вод в р. Турія, що скинуті.

За результатами проведеної перевірки КОС Ковельського УВКГ було притягнено до адміністративної відповідальності начальника очисних споруд Козачука В.М.

Відповідні матеріали перевірок передані до придоохоронної прокуратури.

 

//МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ - //http://menr.gov.ua/

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com