Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Браконьєр покусав єгеря!
( 5 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 17065   
Четвер, 04 вересня 2008 13:19

homo_homini_lupus.jpegКоли пес кусає людину, сприймаєш це як буденність. Ситуація навпаки -- щось новеньке. А от коли людина люто гризе іншу людину -- ексклюзив. Саме це й трапилося у вихідні поблизу озер Поріччя, що в Городоцькому районі Львівщини.


Ця місцина здавна користується чи найбільшою поулярністю серед прихильників Діани і з відкриттям літньо-осіннього сезону полювання на пернату дичину сюди вибирається не одна тисяча львівських мисливців.
 
Того вечора рейдова бригада Львівського міського мисливського товариства “Лісівник” робила черговий об’їзд підопічних угідь і увагу голови товариства Василя Петринця привернули  поодинокі постріли на пшеничному полі біля села Зашковичі. Під’їхавши ближче працвіники мисливського господарства побачили людину, яка час від часу вискакувала з засідки, та стріляла у качву, що летила на годівлю. Такий спосіб полювання  дозволений, але перевірити документи – святий обов’язок єгеря.

Та не тут то й було. Побачивши єгерську “Ниву” невідмий стрілець  спочатку намагався дати драла, але зрозумівши марність змагання з автомобілем, вирішив дати бій. На  чемну пропозицію охоронців дичини показати для перевірки дозвільні документи на право полювання та на рушницю, він наставив на них зброю!

Але єгеря теж не ликом шиті і в таких ситуація  вміють діяти миттєво, адже це питання життя або смерті.  Василь Петринець відвів ствол дубельтівки вбік, а потім звичним прийомом вирвав зброю з рук зухвальця.
Оскільки останній пручався і не показував жодних документів, його вирішили доставити до міліції, адже  конфіскована рушниця могла виявитись з “кримінальним” минулим.

Під час примусової посадки до автомобіля, незнайомець, якого тримали за руки, у нападі люті заходився кусати єгеря Процика. Кров  забризкала сидіння. Та це не зупинило єгерів, адже вони діяли на боці закону. 

Під час складання протоколу про порушення правил полювання, затриманий назвався   Миколою Мазуриком, рік народження - 1957 , безробітний, проживає  у Львові на вул. Сулими 32.

Оскільки він не був арештованим, то йому дозволили зробити зателефонувати своєму зятю, який виявився офіцером Франківського райвідділу міліції м.Львова. Родич одразу зорієнтувався в ситуації, і коли єгерська машина під’їхала до Городоцького райвідділу міліції для здачі конфіскованої зброї, правоохоронець в штатському вже на них чекав і показав посвідчення капітана міліції на ім’я Р.Рибицького

Спочатку він  спробував “домовитись” з рейдовою бригадою єгерів, але марно.  Потім, показавши черговому по райвідділу своє посвідчення працівника органів внутрішніх справ, перекинувся з ним парою зрозумілих фраз, і умовив не приймати конфісковану єгерями рушницю.

Розрахунок офіцера Франківського райвідділу міліції був досить простий: згідно з законом, єгерська служба не може тримати в себе конфісковану зброю більше 72 годин, а отже, рано чи пізно мусить повернути дубельтівку його тестю, якщо, звичайно, той принесе документ, що засвідчує право володіння рушницею.

Та не судилося.  Наступного дня, обурені поведінкою міліції, працівники мисливського господарства повернулися до райвідділу міліції, але тепер вже з журналістом . Оскільки покусаний браконьєром єгер перебував у лікарні, то замість нього шукати правди приєднався ще й голова Львівського обласного мисливського товариства “Лісівник” Василь Олійник.

Цього разу події розгортались зовсім по-іншому. На місті було вже все міліцейське керівництво райвідділу, яке повернулося з відпусток. Начальник дозвільного відділу, як і годиться, прийняв на зберігання конфісковану імпортну рушницю і набої, та видав єгерям відповідну квитанцію. А начальник Городоцького райвідділу міліції полковник Анатолій Піцань, в присутності працівників мисливського господарства, виніс догану черговому офіцеру за те, що він минулого дня “включив дурня” і на прохання колеги з Франківського райвідділу не прийняв конфісковану рушницю.

Таким чином “епопея” з зрушницею  добігла кінця і зброя відтепер залишатиметься в міліції до рішення суду по факту браконьєрства. ЇЇ або остаточно конфіскують на користь держави, або повернуть власнику.

Та,  перш за все, на  п. Мазурика  очікує штраф у 340 гривень за порушення правил полювання, оскільки він полював не маючи ані мисливського квитка, ані відстрільної картки на добування дичини.

А ще, не виключено, що на нього очікує суд за спричинення фізичного каліцтва єгерю при виконання ним  службових обов’язків.

Як повідомили в лікарні, потерпілому зроблено щеплення від столбняка і він проходить курс лікування від гострого гнійного запалення тканин пальців, внаслідок потрапляння гноєтворних мікробів у місцях укусів. Пальці пошматовано просто жахливо.( п.Мазурик дуже майстерно застосовував, як і всі хижаки-ссавці, передні зуби -“різці”та ікла). Оскільки шкіра з боку пальців щільна, то гній, що утворюється під нею, довго не може прорватися назовні, і цей процес розповсюджується в глибину – на сухожилля, сустав та кістку.

Сам єгер розповів, що стріляючий біль можна терпіти, і головним чином він відчуває ночами, що рука ніби обпечена.

Медичний догляд за пораненим добрий, йому щодня роблять перев’язку, він вживає антибіотики і є всі сподівання, що до ампутації руки не дійде.

 З огляду на важкість завданого єгерю поранення, п. Мазурику  цілком можливо інкримінуватимуть ч.1 ст.122 Кримінального кодексу України, у якій йдеться про умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості, яке не є небезпечним для життя, але є таким, що спричинило тривалий розлад здоров’я або стійку втрату працездатності.

Тривалим вважається розлад здоров’я терміном понад три тижні.

За все це п. Мазурику “світять” виправні роботи на строк до двох років або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на строк до трьох років.

Якщо сторона звинувачення доведе, що покуси вчинені з метою залякування потерпілого чи примусу до певних дій ( не забирати рушницю), то такі дії караються позбавленням волі від трьох до п’яти років.

На суді обов’зково зайде мова й про відшкодування моральної шкоди потерпілому. Проголошення судового рішення про стягнення з винуватця значної суми психологічно позитивно вплине на пораненого, зменшить моральну травму, вселить віру у справедливість покарання. Виплата у повному обсязі суми заявленого позову повинна розглядатися як усвідомлення звинуваченим протиправності скоєних ним дій.

Звісно, адвокат п.Мазурика, може для виправдання використати той факт, що навіть найвищі посадовці України  в наші дні полюбляють, наче дикі звірі, привселюдно застосовувати свої ікла під час з’ясування стосунків і нічого дивного в тому, що  й пересічні люди беруть з них приклад, а отже п. Мазурик зовсім не оригінал у своєму бажанні кусати всіх і вся. 
 
Портал Кореспонден. net з посиланням на “Українську правду” , нещодавно повідомляв, як Яценюк вкусив Шуфрича за руку, коли представники Партії регіонів блокували трибуну. Спікер зробив це нібито випадково, коли Шуфрич намагався викрутити мікорофони на спікерському місці. За словами співбесідника «УП», він “лише злегка чиркнув зубами” по руці депутата, залишивши там невеличкий слід.
Разом з тим сам Шуфрич в коментарі журналістам спростував факт укуса.
“Нам не досить міністра, який б”ється, не вистачає ще спікера, який кусається. Я можу сказати, що цього не було. Були там різні невеличкі інциденти.” – сказав Шуфрич.
Разом з тим, він категорично відмовився показати руку журналістам.
  

 

 Коментарі  

 
#2 vasyl eger 05.09.2008 17:38
:cry: дикунство .страшне . :sad:
 
 
#1 fireshark 05.09.2008 12:53
Так такому і зброя не потрібна - буде полювати як і "як і всі хижаки-ссавці"... :lol: :D
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com