Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Адаптація та впровадження методології ідентифікації особливо цінних для збереження лісів (HCVF)
( 0 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 17058   
Вівторок, 09 вересня 2008 19:45

wwflogo.jpgІнформаційний лист проекту

Назва міжнародного проекту: “Адаптація та впровадження методології ідентифікації особливо цінних для збереження лісів (HCVF) в Україні”

Час реалізації: 2006-2008

Фінансова підтримка: компанія IKEA

Менеджмент:

Дунайсько-Карпатська програма Світового Фонду охорони дикої природи (WWF-DCP, м. Відень), що діє у співпраці із Державним комітетом лісового господарства України.

Стратегія проекту:

забезпечити методикою, здатною допомогти ідентифікувати особливо цінні для збереження ліси в Україні у зв’язку із питаннями їх сертифікації та сталого використання, а також надання рекомендацій щодо підтримання, управління та моніторингу лісами.

 

Мета проекту:

·          адаптація, апробація та впровадження світової методики ідентифікації особливо цінних для збереження лісів (HCVF) в Україні як зручного інструменту для лісової сертифікації, охорони та відновлення довкілля.

·          розповсюдження адаптованої, апробованої та опублікованої версії усім зацікавленим сторонам

 

Концепцію „особливо цінних для збереження лісів” було розроблено Міжнародним центром Світової Наглядової Ради з питань сертифікації лісів (FSC) і вперше опубліковано у 1999 році. Відповідно до базового принципу 9 FSC, лісове господарство повинно зберігати або посилювати ознаки чи властивості таких лісів, а також регулярно провадити моніторинг їх стану. Ключем до цієї концепції є ідентифікація вказаних нижче ознак та цінностей. Особливо цінними для збереження є ліси, в яких критично важливе значення мають одна або кілька таких ознак чи властивостей:

 

Категорія 1. Лісові території, які представлені як важливі осередки біорізноманіття (рідкісних та зникаючих видів) на глобальному, регіональному або національному рівнях.

Категорія 2. Великі лісові ландшафти, значущі на глобальному, регіональному або національному рівнях, розташовані в межах одиниць господарювання або містять кілька таких одиниць, де життєздатні популяції більшості, якщо не всіх, аборигенних видів, мають природну структуру розповсюдження та рясності.

Категорія 3. Лісові території, що належать до складу або містять рідкісні екосистеми та екосистеми, що перебувають під загрозою зникнення.

Категорія 4. Лісові території, що забезпечують основні природні функції в критичних ситуаціях (захист водозборів, попередження ерозії, тощо).

Категорія 5. Лісові території, що є визначальними для задоволення основних потреб місцевих громад (наприклад, засоби для існування, здоров’я).

Категорія 6. Лісові території, що є визначальними для  традиційної культурної ідентичності місцевих громад (мають для них важливе культурне або релігійне значення).

 

Прикладами особливо цінних для збереження лісів є:

-       ліс, що захищає водне джерело, яке є єдиним у постачанні питної води для певної громади;

-       невелика лісова територія, на якій є певна рідкісна екосистема або (та) група рідкісних видів;

-       ліс, в якому розташована важлива археологічна пам’ятка;

-       цілий лісогосподарський підрозділ, якщо він є природним середовищем видів, існування яких під загрозою;

-       ліс, якому властиві ознаки пралісу, тощо

 

Особливо цінні для збереження ліси вимагають відповідного ведення господарства, щоби зберігати або підвищувати виявлені цінності, разом із тим не виключаючи відповідних рівнів лісокористування. Ця методика дедалі більше використовується і в інших галузях, таких, як картування, охорона та планування природних ресурсів, політика закупівель великих компаній, що займаються переробкою лісової продукції, а також для розробки політичних рішень.

 

Методика буде корисною для працівників лісового господарства та сертифікації лісу, землевпорядників, покупців лісової продукції, охоронців природи та будь-яких інших зацікавлених сторін.

 

 

Ваші відгуки на проект методики і пропозиції щодо її вдосконалення просимо до 30 вересня 2008 р. надсилати електронною поштою координаторам:


Роман Волосянчук,

УкрНДІЛГА

вул.Пушкінська, 86, м. Харків, 61024

тел. моб.: +380 96 534 30 54

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  


Богдан Проць,

Державний природознавчий музей

вул. Театральна, 18, м. Львів, 79008

тел. моб.: +38-067-3533813

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com