Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Дика свиня з поросяатами приходять запорожцями на весілля
( 6 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 10781   
Неділя, 14 вересня 2008 12:22

sus_scrofa_city.jpgКоли сутеніє і весільні музики рвуть баяни від азарту, а захмелілі гості танцюють ледь не навприсядки, настає час для гостей-«запорожців». У селі Троянівці, що на Волині, на весілля почали придибувати ...дикі свині. Пані-свиноматка та трійко смугастеньких поросят тільки вчують весільних музик та запах холодцю з хроном, відразу й чимчикують на збіговисько. Стануть біля воріт, хвостиками крутять, вухами лопотять, а ніздрі аж тремтять, передчуваючи трапезу. Спочатку гості вмить тверезіли і хапалися за вила, а потім уже й звикли, підгодовують паців. У тамтешніх лісах дикі свині не дивина – вони частенько навідуються до осель у пошуках поживи. Але ця льоха з виводком особлива.

 

МАШКА ЖОЛУДІВ НЕ ЛЮБИТЬ

Свинка жила не тужила у вольєрі лісового господарства «Борове». Корм вчасно одержувала від єгерів. Один із них, Степан Сидорук, характеризує підопічну тільки позитивно:
– Машка подорослішала. Коли в неї почався «шлюбний» період, ми її відпустили на волю, бо у вольєрі якраз на ту пору самця не було. Через якийсь час свинка знову з’явилася на станції, сама зайшла у вольєр і здалася на милість годувальників.
Дика тварина не звикла шукати жолуді під кремезними дубами, а бажає чогось готовенького. Любить поласувати кукурудзяним качаном, картопелькою, яблучком. Коли ж цього нема, то знає, де шукати смаколики. Людські городи страждають від набігів диких свиней. А Машка в цьому ділі справжній професіонал. Бульбу викопує зі знанням справи – тільки ті корчики, де великі плоди. Нюхом чує. Це запримітив місцевий житель Степан Карпович.
– Цьогріч навіть не косив вівсяне поле – столочила свинота так, що не було чого й збирати.
А Галина Селяник, маючи добре серце, підгодовувала взимку паців яблучками. От вони на знак вдячності добряче поживилися на її городі.

СМУГАСТІ РЕЙДИ У СЕЛА

Отож Машка привела трійко поросят. Як ті зміцніли, вивела їх із вольєра у світ широкий. Мандрувала матуся з чадами кількома навколишніми селами, спустошуючи людські городи. Туди, де збиралися люди і смачно пахло, Машка з поросятками рильце потикала. Хто з весільних гостей хлібчиком почастує, а хто й печивом. Салати на майонезі свинота не дуже полюбляє, відчуває штучні ароматизатори. А ось кістку погризти – залюбки! Деякі весіляни клялися, що під ритмічну музику поросятка з мамою підстрибували і хвостиками крутили в такт мелодії. Але найголовніше – звірина у людях бачила справжніх друзів і чекала від них допомоги. А щодо спустошення городів, то звідки тій свиноті знати про приватну власність?

ХТО ТРИВОЖИТЬ СОН СВИНЯЧИЙ?

Єгер Степан Сидорук розповів про долю поросят:
– Коли малеча підросла до добрячих підсвинків, вирішили забезпечити їм справжнє лісове життя. Машку пустили у вольєр, а поросят – ні. Кілька днів вони ходили навколо загорожі, зрештою, пішли у ліс на самостійні харчі. Для звірини ліпші природні умови. А ось їхня мама вже не хоче сама про себе дбати. Ось і тепер десь поблизу крутиться. Якщо бажаєте, можемо погукати...
Ваш покірний слуга аж ніяк не сподівався побачити героїню весільних походеньок і, зізнаюся, мало вірив у цю затію. Але незручно було відмовити Степанові Степановичу. Пішли ми у лісові зарості.
– Десь тут має бути. Ма-ашко-о! – гукнув єгер.
За мить ми наткнулися на ...її лігво. Півторацентнерна свиня спроквола піднімалася на ноги, вибираючись з-під густої сосни. Коли підійшла на відстань витягнутої руки, закрався сумнів у порядності думок в свинячій голові. Та обійшлось. Машка схрумала запашне яблучко, почухала ребра об дерево, покрутила хвостом і все видивлялася, що ж іще ми принесли їй на гостинець. Перед спалахами фотокамери не знітилась, навпаки, достойно витримала фотосесію і ще кілька десятків метрів йшла за нами, проводжаючи до села...

Віталій КЛІМЧУК

 Коментарі  

 
#1 AlkoPrim 26.11.2011 14:48
Класна стаття :-)
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com