Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Кобеляцькі угіддя – місцевим мисливцям
( 3 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 17834   
Середа, 17 вересня 2008 14:55

ostriv_bishniaki.jpgЛандшафтний заповідник місцевого значення «Острів Вишняки», що на Дніпродзержинському водосховищі, здавна славився чудовими краєвидами, багатою флорою і фауною. Розташований він у доброму десятку кілометрів від села Кишеньки Кобеляцького району, тому живе тут лише одна єгерська родина, іноді катером прибувають працівники лісництва та човнами - заїжджі рибалки. Понад 1400 га лісових угідь дбайливо доглядаються працівниками Кишеньківського лісництва Кременчуцького лісгоспу.

Проте, якщо ліс має свого господаря, то мисливські угіддя на острові залишаються по суті нічийними. Свого часу тут «погосподарювала» так звана асоціація «Славутич», завдали збитків тваринному світу й любителі легкої наживи – браконьєри. Тож і не дивно, що на острові зосталося зовсім мало звіра. Є косулі, водиться кабан, лисиця і… один лось.

 

Відтак громадськість Кобеляцького району ініціювала питання про надання в користування мисливських угідь острова Вишняки районному госпрозрахунковому мисливсько-рибальському господарству обласної організації УТМР.

9 вересня для вивчення ситуації на місті та вироблення зваженого рішення, до острова Вишняки виїхала група депутатів обласної ради, яку очолив заступник голови обласної ради Володимир Марченко.

Депутати оглянули острів, побували на місці висадки молодого лісу, до речі посадженого натомість згорілого чотири роки тому, спілкувалися з працівниками лісового господарства.

Поміж іншим, переконалися, що вирубка приросту лісу на острові спланована і не перевищує встановленого законодавством відсотка.

Обласну раду, зазначив Володимир Марченко, турбує питання збереження, відтворення та ефективного використання на Полтавщині мисливських угідь. Саме тому 12 сесія обласної ради прийняла Програму розвитку мисливського господарства Полтавської області з 2008 по 2013 рік. Впевнений, що і цього разу депутати підуть назустріч ініціативі жителів району та погодять надання в користування мисливських угідь острова Вишняки Кобеляцькому госпрозрахунковому мисливсько-рибальському господарству обласної організації УТМР, сказав Володимир Марченко. Між тим, зауважив, що депутати поставлять свою умову – створити на острові зону відновлення тваринного світу із забороною полювання.

ostriv_bishniaki_hunting_ukraine.jpgНаразі районна організація УТМР матиме змогу розводити на острові тварин, доглядати за ними, а вже потім розселяти в інші мисливські угіддя. Начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Яресько розповів гостям про особливості догляду за лісом, його посадкою. Показав трактор та пожежну машину, які лісництво змушене тримати на острові на випадок пожежі.

Подорож по острову несподівано перервав дзвінок з мобільного. У районі пожежа, горить ліс, який належить одному з агропідприємств. Вогонь швидко розповсюджується і може перекинутися на ліси держфонду. Схвильоване обличчя головного лісорозпорядника області, дещо підвищений голос, по-військовому чіткі короткі команди. Пояснив депутатам, що у лісгоспах пожежні машини та інша техніка завжди напоготові, чого не скажеш про аграріїв. Головне – не втратити час.

На щастя, за кілька годин пожежу локалізували. Державний ліс цього разу не постраждав. Працівники лісгоспу бензопилками вчасно звалили дерева назустріч полум’ю. Допомогли й оперативно задіяні пожежні машини з найближчих держлісгоспів, з підрозділів МНС.

Вже потім, повертаючись до Полтави, автівка депутатів зупинилася неподалік місця пожежі. Пожежники та лісівники, незважаючи на темряву, ще продовжували свою нелегку роботу, адже вітер міг знову поновити вогонь. З нез’ясованих допоки причин цього дня згоріло понад 15 га лісу. Життя вкотре нагадало про нагальну проблему - передачу лісів до державного лісового фонду.


Автор: oblrada.pl.ua

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com