Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Мисливсько-рибальське господарство «Майдан»
( 10 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 14139   
П'ятниця, 19 вересня 2008 18:44
Мисливсько-рибальське господарство «Майдан» Товариства військових мисливців та рибалок Західного регіону України, яке було засноване 45 вересня 1958 року на базі мисливського господарства «Янівське» підпорядковувалось Окружній Раді Всеармійського військово-мисливського товариства.
На сьогоднішній день загальна площа господарства становить понад 41 тис.га.: з них лісові- 18 тис.га, польові - близько ЗО тис.га, і трохи більше тисячі га. - водно-болотних угідь (з них болота- 758 га, річки - 100 га, стави - 235 га, інші водойми - 60 га). Угіддя поділено на 5 єгерських обходів, охорону та біотехнію на яких здійснюють єгерська служба з 8-ми єгерів та директора. До роботи постійно залучаються первинні колективи мисливців.
За перші 7 років свого існування господарство було визнано зразково-гюказовим. На сьогоднішній день силами цілого ряду поколінь мисливців та працівників господарства було сформовано матеріальну базу. В господарстві здійснюється повний цикл рибного господарства: тобто від забезпечення умов для нересту до вирощування малька та товарної риби (з цією метою збудовано нерестові, нагульні та виросткові стави). Для забезпечення потреб рибалок- членів товариства та інших громадян щороку здійснюється зариблення спортивних ставів власним товарним коропом.
Важливим напрямком діяльності господарства є охорона і відтворення мисливської фауни, проведення біотехнічних заходів та створення умов для спортивного рибальства, мисливства та рекреації. За останні 5 років збільшилась чисельність основних видів мисливських тварин: лося (в 4,3 рази), козулі (1,3), кабана (1,9), ондатри (1,4), куниці (1,3), сірої куріпки(2), тетерука (1,3) : чисельність козулі та кабана досягла оптимальної, що веде до оптимізації мисливського господарства.
В 1980 році господарство було визнано найкращим в системі воєнохоти (очолював тоді господарство Глинка Ф.Ю.).
В кінці 90-х років минулого століття, йдучи на зустріч побажанням місцевих держадміністрацій Окружна Рада ТВМР ЗРУ прийняла рішення про відокремлення його на самостійний баланс і державну реєстрацію в Яворівському р-ні. Це дало новий поштовх в розвитку господарства, лнсля^лаїадьнодержавної екоіюмічноїЧсриз»
В останні роки новим напрямком діяльності господарства стала організація спортивних змагань. Щорічно на спортивних ставах проводиться першість Львівського гарнізону з лову риби поплавковою вудкою та ловлі риби з-під льоду. Часто проводяться відомчі першості - Львівської геолого-розвідувальної експедиції, ДП «Фарлеп» тощо.
В 2007-2008 роках на базі господарства проводились чемпіонати України з тріатлону,а в 2008 році ЯворівськаРДА започаткувала Кубок Розточча.
В 2008 році на кошти Львівського обласного екологічного фонду відновлюється функціонування вольєру по вирощуванню фазана, проводяться погоджувальні роботи по вольєру кабана, що крім збагачення мисливської фауни, збільшить атракційність відпочинкових зон, як МРГ «Майдан» та Яворівського НІШ.
З метою охорони та відтворення мисливської фауни, іі вивчення та пропаганда раціонального природокористування ми тісно співпрацюємо з Старицьким та Магерівським військ.лісгоспами, ПЗ «Розточча», Яворівським НІШ, Львівським університетом ім.Франка, селищними громадами (Ів.Франкове та Старичі), місцевими школами та дитячими установами Львова, щороку приймаємо дитячі табори. На базі мисливських угідь проводиться наукові дослідження, що лягають в основу дисертаційних, дипломних та курсових робіт -постійно приймаємо на роботи студентів та учнів району.
Рекреаційний потенціал господарства щороку зростає. Так кількість відвідувачів з 9 тис. у 2001 році зросло до 15 тис. в 2007 році
На сьогоднішній день господарство забезпечує робочими місцями 25 чоловік з навколишніх сіл Яворівського та Жовківського р-нів
 Коментарі  

 
#1 Андрій Бакум 26.07.2010 19:09
Які умови на Базі Майдан Душ зручне ліжко туалет і все інше!!!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
Powered by HuntingUkraine.com