Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Від свинства треба страхуватися.
( 3 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 16336   
Понеділок, 29 вересня 2008 13:36

kaban_kukuroza.jpeg«Мінагрополітики» підвищило цьогорічний прогноз врожаю зернових до 43 млн тонн. Та поки хлібороби «йдуть» на рекорд, невеличкі селянські господарства посіви втрачають. На фермерські поля та людські городи  тепер регулярно навідуються лісові тварини. Найбільшими шкідниками стали дикі свині.

Окрім зернових, вони особливо полюбляють картоплю, зазначено у повідомленні Українського Бізнес Ресурсу. Львівщина в цьому не виняток. Найбільше від навали кабанів потерпають на Золочівщині. Зокрема, у селі Побіч Саcівської сільської ради дикі свині знищили мало не вщент урожай зернових майже у кожного господаря. Голова Асоціації фермерів Золочівського району Володимир Лис стверджує, що ця проблема існує вже третій рік поспіль. «Я спілкувався з колегами, -- розповідає фермер, -- ніде таких масових збитків, як у Побічі, нема. Неподалік розташоване приватне мисливське господарство, воно тварин підгодовує, і їхня кількість різко зросла.  Приходять вони по ночах табунами по 20 -- 30 особин, виїдають і витоптують усе. Маємо "неконтрольовану природу" і не знаємо рішення проблеми». Місцеві старожили стверджують, що раніше таких навал не було, а тепер доводиться часто, навіть по ночах чергувати, вогні палити, але, як свідчить практика,  це не надто допомагає. До якихось рішучих заходів, наприклад, відстрілу тварин, селяни не вдаються. По-перше, це незаконно, по-друге, у цьому районі мешкають здебільшого старі, вразливі люди.

kukuroza_after_wild_boar.jpegВолодимир Лис також інформує, що збитки наразі підраховує спеціальна комісія, офіційних даних ще нема. Проте голова Асоціації фермерів Золочівщини навів елементарні цифри, додавши які, можна приблизно зрозуміти втрати простого селянина. Отож, обробіток 10 га кукурудзяного поля коштуватиме: оранка -- 100 грн, культивація -- 50 грн, насіння -- 50 грн, мінеральні добрива -- 120 грн + праця людей (якщо працівник найманий -- 20 грн у день). Наприклад, селянин пенсіонер Андрій Галик після виходу з колгоспу отримав свій пай у чотири гектари землі, придбав трактор і почав вирощувати зернові. Попередні два -- три роки його урожай зовсім знищують дикі кабани. Стільки ж часу селянин судився з приватним мисливським господарством «Надбужжя» і зрештою просто полишив землю.

Ситуацію з винищенням зернових полів завідувач мисливським секторм управління лісового та мисливського господарства Львівської області Юрій Дідич називає тупиковою. «Річ у тім, що дикі тварини є державним мисливським фондом, вони під опікою мисливців, що є користувачами угідь, -- пояснює пан Юрій. – Законодавство не передбачає ані відшкодування селянам, ані іншого вирішення проблеми». З одного боку, маємо плюс у примноженні кількості тварин, з іншого -- мінус у втраті врожаю. Ще минулого чи позаминулого року працівники управління виїжджали на перевірку, потім зверталися до вищих київських інстанцій, а виходу не знайшли. Право на відстріл кабанів мають лише користувачі мисливських угідь, причому лише за наявності ліцензій (за впольованого кабана треба сплатити купу грошей). До того ж полювання лімітоване за кількістю дозволених для відстрілу звірів і місцю ловів. Полювати ближче, ніж 200 м від селянської садиби, загалом заборонено. Якби фермери проявили власну ініціативу  з відстрілу звіра, то це б призвело спочатку до адміністративної, а потім -- кримінальної відповідальності. Єдине, що пан Юрій міг би порадити селянам, -- страхувати врожай. Адже загалом на Львівщині живе 3171 кабан, із них для відстрілу призначено 429. 220 тварин гуляє на Золочівщині,  ними опікуються три мисливські товариства району. Зокрема на балансі згаданого господарства «Надбужжя» -- найбільше диких свиней цього краю (158 голів).


Ірина ЮЗИК


wild_boar_hunting_ukraine.jpeg

 Коментарі  

 
#1 Хантер 25.01.2011 15:13
Зокрема, у селі Побіч Саcівської сільської ради дикі свині знищили мало не вщент урожай зернових майже у кожного господаря.
=====================
Не пишіть дурниць!!!

а то виходить... "чув дзвін, а не знає де він"..!!!

Проблема знищення врожаю дикими тваринами в околицях села Побіч лежить в іншому... поля, де вирощують зернові/кукурудзу/картоплю межують з лісовими масивами.. і НЕ ОГОРОДЖЕНІ нічим!!!

усі селяни хочуть халяви... щоб їм все на блюдечку принесли, а такого не буває..

жоден з тих, хто скаржиться навіть не спробував огородити свої земельні наділи навіть тином.. не кажучи вже про більш серйозні огорожі...

окрім того, МГ "Надбужжя" кожного року засіває спеціально для звірів сотні гектарів зернових (чого не роблять інші мисливські організації, зокрема - УТМР) і з цих площ харчується дичина.

Тій роботі, яку провело МГ "Надбужжя" можна по-доброму позаздрити і подякувати. Вперше за десятки років ліси наповнилися дикими звірами в тій кількості, яка є нормою для Європейських країн.

але що зробиш... така вже у наших людей натура - коли хтось добре господарює, то треба на нього поскаржитися в "органи"...

P.S. на сьогоднішній день площі ріллі, які обробляє МГ "Надбужжя" обєднюють землі кількох колишніх колгоспів, а кількість звірів в одному цьому господарстві перевищує кількість звірів в усій Івано-Франківській області...

P.P.S. а "фермер" з 4-ма гектарами Андрій Галик, про якого написано у статті уже пересудився з усіма своїми сусідами.. така вже у цього чоловіка натура... ))

робіть висновки... і вивчайте усі питання усебічно.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com