Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Зрешечений дробом... Натрапив на узліссі на Змієїда
( 2 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 16984   
Середа, 01 жовтня 2008 02:48

circaetus_ferox.gif Напередодні релігійного свята Воздвиження, коли за народними прикметами сповзаються плазуни, готуючись до зимівлі, житель села Зірного, що в Березнівському районі, Борис Луцик натрапив на узліссі на рідкісного птаха — змієїда (Circaetus ferox). Він був зрешечений дробом, але подавав ознаки життя. Очевидно, мисливці сприйняли його за яструба чи шуліку, не підозрюючи, що рідкісний птах занесений до Червоної книги України.

 

— Коли сім’я Луциків передала підранка в лісовий коледж, ми здивувалися його живучості, — розповідає інженер дендропарку Вікторія Островська. — Очевидно, його врятувала енергетична цінність харчування зміями, м’ясо яких, до речі, вживають деякі спортсмени як природний допінг, що стимулює швидкість реакції і витривалість. Оскільки зоокуточок коледжу був неготовим для несподіваної знайди, підранка передали для виходжування досвідченому біологу з економіко-гуманітарного ліцею Валентині Голотюк. Завдяки лікуванню і масажу птах уже ворушить пораненою лапою, але крило поки що паралізоване.
Подивитись на змієїда приходять школярі і багато знайомих. Його розміри захопливі: довжина 63 сантиметри, вага 1,7 кілограма, розмах крил 1,75 метра. Долю птаха буде вирішено після видужання: він буде переданий в зоокуточок коледжу, а більше всього — в Рівненський зоопарк, де є більші можливості забезпечити повноцінним харчуванням.
Кілька років тому подібний випадок стався під Бистричами, коли нерозбірливі мисливці застрілили червоно-книжного пугача.

 Петро ЖЕЛІНСЬКИЙ

 

circaetus_ferox_all.jpg

 Коментарі  

 
#2 WALLY 01.10.2008 03:02
Spravni myslyvec maje buty v pershu cherhu "Myslystvoznavco m" a potim "strilcom" !!!
 
 
#1 vasyl eger 01.10.2008 02:53
:-x :-x за таке карати треба і дуже
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com