Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Підводне полювання - "Людина вийшла з води і повинна повернутися у воду"
( 14 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 15186   
Субота, 04 жовтня 2008 13:36

underwater_hunting_ukraine.jpgНіхто не знає, коли людина вперше заглянула під воду, але він завжди прагнув пізнати цей загадковий, таємничий і чудовий світ. Як сказав знаменитий дослідник підводного світу Жак Верб Кусто: "Людина вийшла з води і повинен повернутися у воду".


Зараз під водою працюють, проводять дослідження і відпочивають. З'явилося різноманітне спорядження, на будь-який лад і смак, відповідно завданням і цілям підводника. Існує величезна безліч спеціалізованих курортів і інших місць відпочинку, шкіл, повчальних пірнанню і плаванню з аквалангом, клубів, які об'єднують любителів "дайвінга" (підводного плавання). Як і будь-яка інша область діяльності людини, підводна діяльність постійно видозмінюється, з'являється все новий її вигляд. На сьогодні склалося декілька самостійних напрямів підводного спорту, по яких проводяться різноманітні змагання. У всьому світі виходять сотні видань, присвячених морським видам спорту і, зокрема, підводній тематиці. У них публікується безліч різноманітної інформації про новітнє спорядження, місцях з цікавим підводним світом, діляться своїм досвідом з новачками провідні спортсмени-підводники. Україна в цьому відношенні відстає, хоча останнім часом і у нас росте мережа клубів підводників, шкіл дайвінга, підводного полювання і підводної фотографії.

 

 

Україна багата річками і озерами, має вихід до моря і не дивно, що безліч людей захоплюються підводним полюванням. Багато хто, не маючи можливості виїхати на морі, займається цим захоплюючим видом спорту недалеко від місця мешкання, знаходячи поблизу водоймища з рибою і прозорою водою, що дозволяє одержати задоволення від спілкування з підводним світом і відчути азарт полювання.


Видимість в прісних водоймищах України коливається від одного до пяті-шесті, а іноді і семи метрів. Найпрозорішої вода буває взимку. Непогана видимість зберігається на початку літа, звичайно на рівні двух-трех метрів, влітку погіршується, а в кінці серпня - початку вересня знову відновлюється приблизно до того ж рівня.


Температура води в прісних водоймищах дуже рідко піднімається вище за відмітку 20 - 22°С. Та і полювання в траві і корчах вимагає захисту тіла. Тому багато використовує для полювання гідрокостюми вітчизняного або зарубіжного виробництва. Наші костюми дешевше і доступніші, але вони не відрізняються високою якістю. Хто може, купує гуму і робить гідрокостюми сам, по своїх викрійках. Спорядження для підводних мисливців дуже специфічно, випускається окремими серіями і відрізняється від спорядження для плавання з аквалангом.

 

**********

 

В'ЯЧЕСЛАВ МАЦОЦЬКИЙ: ПОЛЮВАННЯ НА СОМА - БІЛЬШЕ ДУЕЛЬ, АНІЖ РИБОЛОВЛЯ

 

Ловля риби. Тільки-но пригадуєш це словосполучення і перед очима одразу ж постає ідилічна картина. Спокійна річечка неквапливо несе свої води, на березі сидять спокійні, як чернівецький директор цвинтарів п.Янкевич, чоловіки з вудками, трохи подалі на багатті вариться юшка, в садку під водою сховані від сонця кілька пляшок горілки. І ніяких жінок. Романтика.

 

Але мало хто з нас знає, що, окрім звичайного і всім відомого чатування з вудкою, є ще такий цікавий вид риболовлі як підводне полювання на рибу. І романтики в ньому аж ніяк не менше. Спеціалістів із підводної риболовлі в нашій області не так вже й багато. А якщо вже і трапляються, то це справді аси, які добре знаються на підводному полюванні, вибачте за тавтологію, почуваються як риба у воді. Одним із таких спеців є співробітник універсаму фірми "Колос" В'ячеслав Мацоцький, який радо погодився поділитися з нами секретами підводної риболовлі та розповісти про цікаві випадки з життя свого і риби.

 

- Рибалку полюбляв завжди. А от підводною риболовлею захопився років п'ятнадцять тому. Починав із простенькою рушницею без будь-якого додаткового оснащення. Спершу було важко, але потім призвичаївся. Почав полювати на коропів, щук, ну, і, звичайно ж, на сомів. За освітою я - технік-рибник, у 1995-му році закінчив Білгород-Дністровський морський рибопромисловий технікум. Та й за гороскопом риба, тому мене до неї так тягне. Більш серйозно підводним полюванням почав займатися, коли працював у рибінспекції в Тернопільській області. Ох і надивився ж я тоді на браконьєрів. Не розумію цих людей. Навіщо рибу винищувати? Пам'ятаю, переслідували одних, так вони кидали в нас камінням і навіть пляшками з запалювальною сумішшю. До речі, багато хто думає, що підводна риболовля також заборонена. Нічого подібного. Як і звичайна, дозволена з часу відкриття сезону. От тільки аквалангів не можна використовувати, бо то вже є браконьєрство.

 

Полюю на Дністрі та Пруту - в місцях ближче до кордону. Бо там великі ями і дуже багато уламків дерев, нанесених після паводків. Тому і риби там нівроку. Взагалі хочу сказати, що в наших річках дуже багато риби. Мабуть, це пов'язано з тим, що багато підприємств не працюють і ніхто її не травить.

 

- В'ячеславе Юрійовичу, що для вас означає підводне полювання на рибу? Це спорт, вгамування мисливських інстинктів чи просто спосіб відпочинку?

 

- Всього потроху. Приємно відстежити у воді велику рибу, вбити її, а потім похвалитися своїм уловом перед друзями. Пливеш під водою, вишукуєш рибу, і відчуваєш шалений викид адреналіну в кров. Іноді, коли занурюєшся глибше, сомів під водою буває як ворон на деревах. До речі, на Заході регулярно проводяться змагання з підводної риболовлі. У нас також пробували щось організовувати, але я участі не брав. А щодо відпочинку, риболовля - це завжди відпочинок. Їдеш із друзями на природу, викидаєш із голови всі проблеми, набираєшся позитивних емоцій. Ну, а яка рибалка без вогнища, вечері і до вечері?

 

- Гадаю, що не кожен перший-ліпший може стати вправним підводним рибалкою?

 

- Правильно. Якщо ми кажемо, що це спорт, то треба мати відповідну фізичну підготовку. Сама по собі вона, звичайно, загартовує. Але без відповідної підготовки перша риболовля може стати останньою. Треба добре плавати, бо у воді всілякі ситуації бувають. Можна і в мотузці заплутатися, і за щось зачепитися. Хороший зір та вміння стріляти, звісно, теж аж ніяк не зайві. Рибу треба вбивати з першого пострілу, бо якщо тільки поранити, то може затягнути разом із гарпуном та ластами на дно. Звідти рідко хто вибирався. Окрім того, треба мати залізну витримку, хорошу інтуїцію. (Я дуже добре знаю звички риби). Звичайно, важливі і освіта, і досвід. Мене теж вчили. Тепер своє вміння передаю учням. Один із кращих серед них - Юрко Нагірняк - нещодавно впіймав на блесну сома вагою більше 26 кілограмів. Всі друзі та знайомі вітали його з цим успіхом. В його родині досить серйозно ставляться до захоплення Юри, у нього досить хороше спорядження.

 

- Детальніше щодо спорядження.

 

- Спорядження - це спеціальний костюм, ласти, маска і, звичайно ж, рушниця. Підводна риболовля - це задоволення не з дешевих. Але цінами лякати не буду. Мені в цьому плані легше. Костюм отримав з Німеччини, а рушницю поміняв на велотренажер. Дружина, правда, трохи сварилася.

 

- Чесно, яку найбільшу рибу впіймали?

 

- Соми траплялися по сорок кілограмів. За більшою рибою не ганявся, бо то небезпечно. Один знайомий розповідав, що бачив сома завдовжки з моторний човен. То каже, як побачив, одразу ж вискочив на берег і як чкурнув.

 

- Яка ж рибалка без байки?!

 

- Байки байками, а були цікаві випадки. Якось розплутували браконьєрську сітку, а в ній два соми, і всередині одного - дві живі змії. Також пригадую, як на Пруту вполював невеличкого сомика, а він кинувся на мене і кілька разів вкусив за ногу і за руку. Від несподіванки почав під водою кричати. Коли винирнув, зрозумів, що ніхто мене не чув, а я лишень бульки пускав. Рибалки, які стояли на березі, дивилися на мене і казали, мовляв, я ще можу пірнати, бо в молодості здоров'я не пропив. Досить часто затягувала підстрелена риба. Доводилося кидати рушницю, обрізати і намотувати на руку мотузку, а витягувати цю рибу допомагали всі, хто був поряд. Користуючись нагодою, нагадую, що невдовзі розпочинається риболовний сезон, а тому хочу побажати всім рибалкам хорошого клювання і великих уловів.
 

Захар ПОДКИДИШЕВ

 Коментарі  

 
#2 WALLY 15.06.2009 23:30
i mene nakrutylo - az hochetsa poprobovaty :)
 
 
#1 БОГУН 15.06.2009 20:26
Гарна стаття.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com