Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
ЧИЇ ІНТЕРЕСИ СТОЯТЬ ЗА ПРИВАТНИМИ МИСЛИВСЬКИМИ ГОСПОДАРСТВАМИ?
( 4 Votes )
Написав Вiче. Волинський тижневик Переглядів - 12895   
Вівторок, 07 жовтня 2008 02:22

hunting_ukraine.jpgЧи знаєте ви, шановні читачі, як вас поважають наші законотворці? Так люблять і поважають, що у Лісовому кодексі України, в розділі 2 „Права на ліси", у ст. 7 написали вас з великої букви: „Ліси, які знаходяться в межах території України, є об'єктами права власності Українського народу". „Отож ви, ми, він, вона, словом, ціла наша громада має однакове право на володіння чи не єдиним багатством, яке ще не встигли покласти до своїх приватних кишень українські спритники, – ліси.Та радіти не варто, бо від імені Українського народу право власності на ліси здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування. Але в межах, визначених Конституцією.
Створення приватних мисливських господарств – один із умілих ходів, що дозволяє провести вже денаціоналізацію найкращих шматків лісових угідь. Приватні ліси, скажете, є в усьому світі і не варто цього боятися. Бо порядку в них, як не крути, таки більше. Але справа геть не в цьому, а в тому, як це робиться. Минулого тижня в редакцію надійшов лист-звернення від голови Волинського відділення Українського товариства охорони птахів Михайла Химина (він же заступник директора Національного природного парку „Прип'ять – Стохід"). Він висловив свою точку зору на цю проблему і доніс її до керівництва обласної ради. Вона заслуговує того, щоб її почула громадськість, яка останнім часом повністю усунута від вирішення життєво важливих для нашого краю проблем. Подаємо цей лист з надією, що до його обговорення долучитеся і ви, шановні читачі, бо серед вас теж є мисливці, яким не байдуже, що буде з мисливськими угіддями області вже найближчим часом. А пересічного волинянина не може не турбувати питання: чи не станеться так, що приватні власники лісових угідь знайдуть лазівки у законодавстві і через трохи не пустять людей у ліси збирати ягоди, гриби і просто відпочивати, а дозволять це тільки за гроші? Бо беруть ліси у власність не просто для задоволення, а для комерції...

 

«Нещодавно Волинським обласним управлінням лісового та мисливського господарства було підготовлено проект рішення Волинської обласної ради «Про надання угідь в користування та внесення змін та доповнень до рішення обласної ради від 29.10.99 №9/2 «Про внесення змін та доповнень до рішення обласної ради від 04.11.97 №12/3 «Про надання мисливських угідь користувачам в області», яким передбачено часткове вилучення мисливських угідь, зокрема, як сказано у п. 1 цього проекту рішення, «Вилучити… за добровільною відмовою від користування…» і у п. 2 цього проекту рішення «Надати у користування мисливські угіддя терміном на 15 років користувачам по категоріях земель на площах згідно з Переліком користувачів, що додається». Усе це, як сказано у преамбулі проекту рішення, «… враховуючи погодження органів місцевого самоврядування, користувачів або власників земельних ділянок, погодження меж користувачами мисливських угідь...»
Але дуже цікаво, як могли погоджувати такі документи, зокрема, окремі сільськогосподарські підприємства, які вже не існують (а частини їхніх земель вже розпайовані). Чому окремі районні державні адміністрації, районні ради, первинні мисливські колективи та голови сільських рад виступили проти такого перерозподілу мисливських угідь?
Чи обговорювалося питання у первинних мисливських колективах про такий перерозподіл мисливських угідь, особливо щодо надання в користування мисливських угідь приватним мисливським підприємствам (всі назви землекористувачів і площі взято з проекту рішення):
– Малому приватному підприємству «Вероніка», площа надання мисливських угідь 13401 га за рахунок мисливських угідь Ковельського держлісгоспу (Ковельське і Радовичівське лісництва, 6959 га) та Ковельського спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Тур» (6442 га) у межах Ковельського району;
– ТзОВ «Феміда-інтер» – 36908 га за рахунок земель Городоцького держлісгоспу (Борове лісництво, 791 га) Ковельського держлісгоспу (Кашівське лісництво, 4770 га), Колківський держлісгосп Ковельського спеціалізованого лісогосподарського підприємства «Тур» (1709 га), сільськогосподарських виробничих кооперативів: «Яблунька» (908 га), «Мрія» (1883 га), «Боровичі» (1037 га), «Копилля» (666 га), «Годомичі» (1067 га), колективного сільськогосподарського підприємства «Стохід» (1150 га), сільськогосподарського ТзОВ «Волинь» (1312 га), землях запасу сільських рад: Старосільська (2053 га), Годомичівська (956 га) у межах Маневицького району;
– приватному підприємству «Ольвіта» – 22442 га за рахунок земель ДП «Володимир-Волинське ЛМГ" (Губинське, Микуличівське лісництва, 10112 га), земель сільськогогосподарських підприємств по сільських радах: Війницька (3206 га), Затурцівська (347 га), Озютичівська (2677 га), Холопичівська (2050 га), Кисилинська (2035 га), Зубильненська (2992 га) у межах Локачинського району;
– ТзОВ «АРЗУ» – 22390 га за рахунок земель Маневицького держлісгоспу (Галузіївське, Карасинське, Ново-Червищанське лісництва, 17383 га), Любешівського лісомисливського господарства (Залізницьке лісництво, 5007 га) у межах Маневицького і Любешівського районів;
– ТзОВ «Шацьке мисливське господарство» – 25937 га за рахунок земель Цуманського держлісгоспу (Горинське, Берестянське, Цуманське, Холоневицьке лісництва, 8693 га – територія заповідного урочища «Цуманська пуща»), колективних сільськогосподарських підприємств «Грем'яче» (328 га), «Чапаєва» (1387 га) у межах Ківерцівського району, Шацького держлісгоспу (Поліське і Шацьке лісництва, 6978 га) у Шацькому районі;
– ТзОВ «Павлівське мисливське господарство» – 5148 га за рахунок земель Володимир-Волинського ЛМГ (Павлівське лісництво, 1498 га), сільськогосподарських підприємств по сільських радах: Милятинська (402 га), Поромівська (112 га), Переславичівська (455 га), Павлівська (887 га), Іваничівська (385 га), Морозовичівська (45 га), Мовниківська (71 га), земель запасу сільських рад: Старопорицька (85 га), Грядківська (123 га) у межах Іваничівського району?
Цікаво, чому в преамбулі проекту рішень не вказується погодження (очевидно його немає) з територіальними органами охорони навколишнього природного середовища – державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Волинській області, і чи є усі погодження з сільськими, селищними і районними радами, районними державними адміністраціями відповідних територій, що передбачено, зокрема, ст. 8 – 10, 22 Закону України «Про мисливське господарство та полювання»?
А як здійснюються на практиці настанови Мінприроди України і Держкомітету лісового господарства України від 1997 року «Про закріплення мисливських угідь стосовно природно-заповідного фонду», у яких сказано, зокрема, таке, в тому числі і в сучасних матеріалах мисливського впорядкування різних користувачів мисливських угідь: «Території у межах природних заповідників, заповідних зон біосферних заповідників, заповідних зон та зон регульованої рекреації національних природних парків, а також заказників і пам'яток природи орнітологічного, зоологічного призначення і заповідних урочищ не можуть розглядатися як угіддя, що надаються у користування користувачам мисливських угідь». Відповідно до п. 4.2 проекту рішення суперечить наведеним вище настановам.
А яка загальна поінформованість серед широких кіл громадськості про перерозподіл мисливських угідь області? Адже відкритість, гласність і прозорість надання в користування мисливських угідь, а тим більше їхній перерозподіл, повинні враховувати інтереси громадян і громадських об'єднань, що гарантується ст. 9 – 11 Закону «Про охорону навколишнього природного середовища України». Про це сказано також в окремому дорученні Мінприроди України від 12.01.2008 №11 «Щодо проведення обліків мисливських тварин», держуправлінням охорони навколишнього природного середовища в межах своєї компетенції: «На засадах відкритості, гласності і прозорості висвітлювати питання надання у користування мисливських угідь, розподіл лімітів та видачу дозволів на добування мисливських тварин. Термін: постійно» (п. 1.5), а також у ч. 3 п. 4 Указу Президента України від 23.05.2005 № 837/2005 «Про невідкладні заходи у сфері збереження, відтворення та раціонального використання мисливських тварин».
І найголовніше: Волинь повинна знати своїх слуг народу із обласного депутатського корпусу, приватні інтереси яких стосуються наведених вище приватних мисливських підприємств, а також «героїв» мотивації відмови від мисливських угідь державних лісових та лісомисливських підприємств, Іваничівської (1085 га) та Луцької (2640 га – територія заповідного урочища «Садівська дача») районних організацій Українського товариства мисливців і рибалок?
За відсутності прозорості, гласності і відкритості питання щодо перерозподілу мисливських угідь області з боку уповноважених державних органів влади та відповідно до ст. 1, 4 Закону України «Про звернення громадян», ст. 8 – 10 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» прошу Вас сприяти в інформуванні широких кіл громадськості з цього питання з метою публічного обговорення, погодження у встановленому чинним законодавством порядку та направити до постійної комісії обласної ради з питань екології, раціонального використання природних ресурсів, а також надати інформацію про прийняті рішення з цього питання у терміни, визначені чинним законодавством.

Вл. інф.

Вiче. Волинський тижневик

 

Можливо Вас зацікавить:

 

 

 

 

 Коментарі  

 
#5 гори і люди 07.05.2012 01:22
Не Львівщині Бурмас і Дейнека зараз теж подібне мутять...
 
 
#4 vasyl eger 30.04.2012 22:26
VASYLKU !!!
...zemlya na yakiy ty zarazh sydysh !!! tysyacho rokiv mala gospodary , dobrogo chy poganogo , ale MALA !!!! tilky z 1948 roku zaizhox "xaos " ... skoro vse stane na svoe misce !!!

"а простому народу, який навіть виріс на цій землі, неможна буде зайти до лісу за ягодою чи грибом" ty maesh , na uvazi " zaixaty i nakrasty lisu , ...zrubaty de xoch yake derevo i rozpalyty vogoñ, NASMITYTY PLYASHKAMY , vidxodamy ... vichysaty vsi gory z yagodamy ... zastrilyty yakus kozochku ..."

DAV BY BOG , ABY CHYM SHVYDSHE CE ZAKINCHYLOS
 
 
#3 Vasiliy 19.04.2012 09:56
З таким підходом держави до вирішення питання щодо збереження природного ландшафту і взагалі природи в цілому, в скорому часі буде таке, що оті товстосуми порозкуповують землю по всій Україні, а простому народу, який навіть виріс на цій землі, неможна буде зайти до лісу за ягодою чи грибом.Взагалі мисливське господарство як і землі Держава повинна взяти під опіку і заборонити продаж земель з мисливськими угіддями і взагалі земель.
 
 
#2 tustan 08.10.2008 21:40
Черговий істерик, який не уявляє різниці між користуванням угіддями і власністю на землю
 
 
#1 vasyl eger 07.10.2008 02:29
:sad: :sad: як усе у нас
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Powered by HuntingUkraine.com