Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Половецький степ
( 6 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 5153   
Субота, 11 жовтня 2008 04:24

polovecki_step.jpgПоловецький степ - регіональний ландшафтний парк на території Донецької області.

 

Рослинний і тваринний світ "Половецького степу"

Поряд із звичайною степовою рослинністю на цих ділянках виявлені червонокнижні рослини (сон чорніючий, півонія тонколиста, карагана скіфська, тюльпан гранітний, види ковили: волосиста, відокремлена, гранітна, Лессінга, українська).

Тваринний світ "Половецького степу" характерний для Приазов'я. Із ссавців тут водяться заєць-русак, лисиця, єнотовидний собака, їжак звичайний, ласка, лісова та домова миші тощо. Іноді трапляється звичайний сліпак. Із плазунів зустрічаються жовточеревний полоз, гадюка степова, вуж водяний та звичайний, ящірка, черепаха болотяна, жаба озерна та ставкова. Ссавці водно-болотних біотипів парку представлені так званими напівводяними видами, які більшу частину свого життя проводять у воді. Тут є нутрія вільна та ондатра.

Парк створений Рішенням Донецької обласної ради від 29.02.2000 р. № 23/11–253 на площі 1335 га, в межах Володарського і Першотравневого районів.

На території «Половецького степу» збереглися ділянки цілинних типчаково-ковильних і петрофітних степів, типових для Північного Приазов'я. Мальовничі ландшафти і сприятливі умови для полювання та інших видів організованого відпочинку надають території регіонального ландшафтного парку значну рекреаційну цінність.

Парк розташований в басейні річки Берда та її притоці р. Темрюк.

 

Природні ділянки Половецького степу

У РЛП "Половецький степ" включені три природні ділянки у Володарському і Першотравневому районах Донецької області.
Перша ділянка являє собою степовий масив і гранітні відслонення по річці Темрюк від с. Старченкового до с. Веселого Володарського району. Площа його 467 га.
Друга ділянка розташована по річці Темрюк від с. Веселого, далі по річці Каратюк від балки Бірючої до її впадіння у р. Берду. Площа - 638 га.
Третя ділянка - теж степовий масив з гранітними виходами по р.Каратюк до с. Захарівки. Площа - 1335 га.

Рослинний та тваринний світ цих ділянок, які складають ландшафтний парк "Половецький степ", характерний для цілинних, типчаково-ковилових, петрофільних степів, які є типовими для південного сходу України.

 

 

 

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com