Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
ОРЛИНЕ ОКО в "Лісовий і мисливський журнал"
( 7 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 10160   
Неділя, 19 жовтня 2008 09:27

Зважаючи на сучасний стан мисливської галузі (мала кількість дичини, зменшення термінів полювання, збільшення вартості мисливських квитків та ліцензій на відстріл звірини) виникає необхідність у забезпеченні мисливців найсучаснішими засобами полювання. Це стосується не лише рушниць та патронів, а й аксесуарів, які допомагають реалізовувати мрії мисливців. Одна з відомих фірм у світі - польська фірма Delta Optical з’явилася на світовому ринку мисливської галузі 1989 року і займається виготовленням і продажем оптичних приладів.           Цього року вона впровадила на ринок нову серію продуктів для мисливців.

 

 Особливої уваги заслуговують приціли під торговою маркою Титаніум  в двох варіантах 2,5-10*50 та 2,5 - 10*56.

aaa.jpg

bbbb.jpg

 

 

Обидва приціли мають тубус 30 мм, що в певною мірою поліпшує поле зору при наближенні, яке для прицілу зі змінним рівнем зближення становить 126-34м/1000м. Застосування такого виду тубусу дає можливість кращої регуляції сітки прицілювання як по горизонталі так і по вертикалі, результатом чого є швидше і зручніше пристрілювання оптичного прицілу. Присутність кільця регуляції кута з чутливістю одного кліку в 1 МОА, або 0,725см відіграє велику роль у правильному встановленні прицільної сітки. Лінзи прицілів мають багатошарове антирефлекторне покриття, яке запобігає «блікам» від поверхонь лінз, що може викривити зображення. Приціли цього типу мають прицільну сітку 4А IR з підсвіткою центрального пункту червоного кольору. Підсвітка має одинадцятиступеневий діапазон регуляції яскравості. Регулятор розміщено в передній частині прицілу, що значно полегшує роботу з ним. Нові приціли захищені від запотівання  наповнювачем - азотом. Також важливу роль відіграє герметичний корпус.


Перевагою прицілів Титаніум, на відміну від інших фірм- виробників,  є висока проникність світла. Так для прицілу з параметрами 2,5-10*56 вона становить аж 94,54%, а для прицілу 2,5-10*50 - 91%. Застосування багатошарового покриття на всіх лінзах, а також високої якості скла дало можливість досягти гострого та виразного образу цілі, а також доброго контрасту. Все це вказує на те, що такий продукт добре покаже себе в полюванні за умов поганої видимості як в день, так і в сутінки. Вага і розміри прицілів є невеликими. В обох варіантах розміри не перевищують 700г і 350 мм довжини.

 

Приціли фірми Delta Optical є водонепроникними та витримують тиск 3кг/см2.

 

На кафедрі стрільби та технічних видів спорту викладачами стендової стрільби та спортінгу Львівського державного університету фізичної культури, було проведено перевірку витривалості оптики до струсів. Приціли були встановлені на нарізну зброю кал. 30-06. Після проведення декількох сотень пострілів в різних умовах, нами не було зафіксовано жодної зміни розташування прицільної сітки та й інших встановлених нами налаштувань. Виробник гарантує стійкість до струсів в межах до 5500 J, що  є  дуже хорошим технічним показником. На думку майстрів зі спортивної стрільби (Лопатьєва А, Грибовського А, Виноградського Б) дана модель оптичного прицілу дає можливість  полювати на достатньо великих дистанціях. Забезпечує високу кучність  куль, що в свою чергу дозволяє вполювати максимум , та зберегти шкуру тварин для подальшого використання. У звязку зі зміною кратності є можливість використання оптичних прицілів типу  Титаніум у  чисто спортивній  кульовій стрільбі  ( вправа «рухома мішень»). Приціл призначений для полювань  різних видів тварин (парнокопитні, хутрові), а також може бути чудовим розв”язанням проблем для осіб, які полюбляють лови хижаків. Альтернативою даним прицілам можуть бути знамениті прицелы Swarovski.

 

Окрім оптичних прицілів в асортименті компанії Delta Optical є багато видів біноклів, призначених не лише для мисливства, а й для астрологічних, туристичних та орнітологічних спостережень. Зокрема заслуговують на увагу біноклі серії Форест з параметрами 10*42 і 8*42, а також біноклі Хантер з параметрами 8*56 і 9*63. Перші  заповнені азотом, що запобігає запотіванню лінз, а багатошарове антиблікове покриття забезпечує ясний і чіткий образ. Біноклі серії Форест дуже добре зарекомендували себе під час  полювань за білого дня. Також ці біноклі можна сміливо використовувати під час нічних полювань на кабанів та хижаків. Біноклі серії Хантер належать до біноклів з багатошаровими призмами , що дає їм високий показник чіткості в сутінках, а також дуже ясний та чіткий образ по всьому полю зору. Обидва біноклі захищені гумовим покриттям, що забезпечує надійнішу «хватку» і запобігає вислизанню з рук. Також таке покриття покращує амортизацію під час ударів.


Приціл
MultiDot є продуктом, призначеним для прицілювання по рухомій цілі, а чотири типи прицільних сіток дають нам можливість застосовувати його за різних погодних і ситуаційних умов. Delta Optical використала тут прицільні сітки в вигляді двох різних крапок, хрестиків, а також крапки вмонтованої в коло. Яскравість прицільної сітки в каліматорі MultiDot змінюється за допомогою регулятора, який розміщений  зверху кріплення. Каліматор одинаково добре зарекомендував себе як на комбінованій одноствольній зброї, так і на двохствольних гвинтівках, які тепер застосовуються на полюванні все частіше. Перевагою цього типу прицілу є мінімальне обмеження поля зору, можливість стріляти за слабкого освітлення, а також можливість набагато легше і швидше схоплювати ціль, аніж при звичайній мушці. Каліматор MultiDot, крім того, дуже легкий, бо важить заледве 125 г, має вбудований монтаж ( від 11 до 14,8 мм), який підходить до чеських, російських гвинтівок.


Фірма
Delta Optical співпрацює з такими знаними виробниками оптики як Celestron, Yukon, Baader Planetarium,Vixen, William Optics, а також з іншими відомими виробниками, продукцію яких знає і цінує весь світ.Суддя та інструктор з мисливської стрільби       Вальдемар Олдак

Кандидат наук з фізичного виховання і спорту, майстер спорту       Федір Загура

 

Можливо Вас зацікавить:

 

 

 

 

 

 

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com