Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Заєць під прицілом
( 4 Votes )
Написав Waldemar Oldak Переглядів - 11469   
Субота, 25 жовтня 2008 13:08

aaa.jpgСьогодні на мисливських угіддях знову лунатимуть постріли. 25 жовтня розпочинається сезон полювання на парнокопитних. А вже через два тижні полюватимуть і на хутрових звірів: зайця–русака, лисицю, єнотоподібного собаку, куниць, тхора лісового, ондатру та бобра. На Хмельниччині упіймати пані удачу впродовж найближчих трьох місяців намагатиметься 10–тисячний загін членів Українського товариства мисливців і рибалок. А розгорнутися їм, так би мовити, є де: загальна площа угідь, закріплених за любителями мандрувати з рушницею, тут становить півтора мільйона гектарів.

Подільський край традиційно вважається багатим на дичину, що блукає лісовими стежками та польовими просторами. Зумовлено це як ландшафтно–природними умовами, так і зусиллям природолюбів.

 

Зокрема, й обласна організація УТМР насамперед дбає про збереження і відтворення дикої фауни та покращення умов існування мисливських видів тварин і птахів. Спільними зусиллями ентузіасти облаштували в угіддях розгалужену мережу біотехнічних споруд — 644 годівниці, 2645 кормових майданчиків, 3015 солонців, 36 кормосховищ, 7 вольєрів. Аби звірина не відчувала голоду взимку, первинні колективи товариства заздалегідь припасають для неї зернофураж, коренеплоди, сіно, жолуді, силос.

Підтримка людей та сприятливі умови перебування забезпечили примноження у краї популяцій дичини. Тож «мисливські жнива» обіцяють щедрі трофеї. Адже в угіддях нараховується 33 лосі, 694 кабани, 2750 козуль, 44870 зайців–русаків, 3875 лисиць тощо. Звісно, вполювати дозволено лише незначну її кількість, щоб не порушувати у довкіллі біологічну рівновагу.

Як розповів «УМ» головний спеціаліст облорганізації УТМР Василь Кочупинда, на розвиток мисливського господарства вони спрямували 1,4 мільйона гривень. Поряд із відтворенням тваринного світу, утеемерівці активно займаються веденням мисливського собаківництва, знищенням хворих на сказ лисиць, боротьбою з браконьєрством.

Тим часом на Івано–Франківщині сезон полювання на парнокопитних розпочався завчасно. Дістали рушниці раніше терміну браконьєри. «Ось днями в Галицькому районі Івано–Франківщини браконьєри підстрелили оленя, — каже «УМ» голова Івано–Франківської обласної організації УТМР Михайло Лущак. — Зараз хлопці поїхали розбиратись, що до чого. Та олень загинув». На Івано–Франківщині, за словами пана Михайла, і дичини вистачає, і місць для полювання — 420 тисяч гектарів угідь. Усе ж варто враховувати і певні обмеження. «Уже встановлено й ліміти на сезон полювання, — інформує голова облорганізації. — За сезон, який триватиме до 28 грудня включно, нам дозволено вполювати 47 оленів, 97 козуль, 143 кабани й 7 ланей». Усього троє мисливців УТМР на Івано–Франківщині отримало ліцензію на полювання на оленів, 26 мисливцям дозволили полювати на козуль. Найбільше ліцензій видали тут на полювання на кабанів — аж 37.

Україна молода

 Микола ЧЕРНЕГА, Ярина МАТЧАК

 У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com