Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
На браконьєрку з...кулеметом!
( 5 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 18080   
Середа, 05 листопада 2008 13:24

браконьєр з кулеметомЦей випадок стався на Львівщині кілька років тому, але  й  дотепер він залишається безпрецедентним.

Ну грабують у нас матінку-природу з іржавими рушницями та удавками, але до такого ще не доходило... Виявляється у нас запросто можна зустріти браконьєра, озброєного... кулеметом! Добре, хоч не гарматою.

Надто вільно останнім часом стали почуватися браконьєри подекуди на Львівщині. Про це свідчать купи товстих папок складених на них екоінспекторами актів та протоколів. Основна ж причина цього ганебного явища досить банальна: хапуги в разі їх затримання здебільшого відбуваються легким переляком та копійчаним штрафом, а то й без нього. От жадоба до легкої наживи й штовхає їх до відвертого нехтування законами, агресії стосовно єгерської служби та виняткової винахідливості у злочинному промислі, аж до застосування потужної військової техніки, за допомогою якої мисливські угіддя перетворюються на пустку.

Затримання вищезгаданого "кулеметника" відбувалось поблизу села Ілів Миколаївського району, а сама операція розгорталася за всіма ознаками детективу.

Почалося все з того, що увагу дозору інспекторів держуправління екології привернув такий собі непримітний дідок, який прямував тихенько до лісу, зігнувшись під важкою ношею. У те, що вдалося розгледіти через лінзи бінокля, охоронці природи не могли спочатку повірити! З мішковиння, яке старий ніс на плечі, стримів масивний приклад якоїсь довжелезної люфи!

Щоб зменшити ризик перестрілки, тодішній начальник відділу контролю рослинного, тваринного світу та заповідної справи обласної екоінспекціі Михайло Казимир обійшов діда, влаштував засідку та, підпустивши його впритул, вихопив пістолет і скомандував: "Хенде хох!" Від несподіванки незнайомець кинув згорток на землю, який при цьому брязнув металом.

Яким же було здивування учасників рейду, коли вони побачили, що у мішковиння був загорнений справжнісінький кулемет системи Дегтярьова – грізна зброя часів Другої світової війни.

Цією штукенцією можна було б запросто покласти не один загін охоронців природи і не одне стадо косуль, оленів та кабанів, бо ж кишені "кулеметника" були повністю напхані потужними набоями.

Зрозумівши, що вскочив у халепу, браконьєр став жалібно проситися, щоб його відпустили, бо ж він, мовляв, колишній боєць Української повстанської армії (УПА) і йому бракує пенсії на харчі та ліки. Та екоінспектори дозволили собі не повірити "кулеметнику" і здали його разом зі зброєю у райвідділ міліції. І, як з'ясувалося, зробили правильно, бо "боєць" не мав ніякого відношення до УПА й виявився звичайним рецидивістом, який не раз сидів за ґратами за карні злочини. Затриманим браконьєром-кулеметником виявився громадянин М. Тітко, 1928 р. н. і його навряд чи судитимуть знову, бо надто вже він похилого віку.

Наведений приклад чи не найяскравіше демонструє нахабство та підступність браконьєрів. На цьому фоні про такі "дрібниці", як відсутність у декого з членів ловецьких товариств дозволів на полювання, можна було б не згадувати, якби таке порушення не переводило їх у розряд тих же браконьєрів. Не вважають за потрібне оплачувати відстрільні картки, бахкаючи у мисливському господарстві "Янів", такі горе-мисливці, як О. Гарячий, В. Гануляк, Р. Коваль та ін.

А от Я. Лисак, виявляється, полюбляє стріляти качок просто у Львові на водоймах на вул. Кукурудзяній. "Мисливець" В. Шевчук відзначився тим, що любить душити тварин петлями на околиці села Милятин Кам'янка-Бузького району. Треба згадати й про "рибалку" Б. Лоняка, який вигрібав озера Пустомитівщини сіткою. Про його випадок треба розповісти окремо, бо цей браконьєр, можливо, єдиний з усіх затриманих останнім часом поніс заслужену кару. Районний суддя Д. Кукса "нагородив" порушника штрафом у 680 грн. з конфіскацією знарядь злочинного промислу. Якби побільше таких служителів Феміди, то, можливо, і загальна ситуація з браконьєрством в області змінилася б на краще.

- Розраховувати на докори совісті у нинішнього браконьєра — те саме, що черпати воду решетом, - каже голова Львівського міського осередку Українського товариства мисливців та рибалок В. Дуда. - Лише тотальна охорона угідь дає результати. Надто вже загострилось у хапуги відчуття здирництва. Його не проймеш ані виховною бесідою, ані погрозами. А що для нього важить копійчаний штраф коли вже тепер кілограм м'яса на ринку ледь не дотягує до 40 грн.? А кабанчик важить кілограмів сто і більше.

То ж чому наше суспільство так терпимо ставиться до ворогів природи? Чому :закон поблажливий до них? Чому в багатьох адмінорганах та судах вважають пом'якшувальною обставиною для браконьєра те, що він убив нібито "нічийого" зайця, качку, кабана чи косулю?


А хіба обкрадання природи менший злочин, аніж, припустімо, крадіжка майна підприємства чи пересічного громадянина?

А щодо працівників мисливських господарств, то вони не повинні були лише фіксаторами фактів браконьєрства. Треба вести нещадну боротьбу проти хапуг та їх посібників, та так, щоб у них земля під ногами горіла. Ширше треба налаштовувати проти них громадську думку.

Місцеві органи влади сьогодні чомусь часто забувають, що турбота про навколишнє середовище, охорона флори і фауни є першочерговими їх обов'язками. Ще надто пасивно борються з губителями природи виконкоми районних та сільських рад. Важко пригадати, коли браконьєрів ганьбили на сільському сході чи товариському суді. Не знайдеться в селі хати, де б не знали, що їх сусід - браконьєр і цим кидає тінь на всіх місцевих мешканців. Але все залишається незмінним як у приказці - "моя хата з краю, нічого не знаю".

За великим рахунком, нікого в Україні, за винятком справжніх мисливців, не хвилює, чи залишиться звірина на наших теренах, чи ні. На відміну від численних галасливих природоохоронних організацій, лише ловецькі товариства щось реально роблять для збереження розмаїття тваринного та рослинного світу нашої країни.

 Коментарі  

 
#3 Igor1 11.07.2011 16:25
:lol: Ще ні разу не чув щоб доблесні стражі закону в тому числі флори і фауни, відповідали перед законом. А про їх походеньки при наявності камери міг би відзняти фільм в багатьох серіях.Тільки подивіться на братів Дубневичів
 
 
#2 s_kopylets 27.09.2010 15:32
Вово!
Це не дурниці!
Карати за злочини треба всіх - від селянина до президента!
 
 
#1 ВОВА /24 27.09.2010 09:47
А чому не згадуюються судді і прокурори,які беззкарно розстрілюють кози,і зайці з під фар.Їх ніхто не штрафує,а простого селянина обовязково треба штрафувати.Усі пишуть тільки про простого селянина-браконєра,а богаті-це не браконєр.Простий смертний хотя внесок платить,а ці морди рахують що їм все можна.Викладіть краще список депутатів-браконєрів.Страшно.Так що не пишіть дурниць.
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com