Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

Портал для мисливців, рибалок та любителів природи

 
Банер
Дик помічений у... Львові!
( 9 Votes )
Написав Пустельник Переглядів - 11072   
П'ятниця, 14 листопада 2008 14:03

дикий кабанПогодьтеся, дикий кабан чимось нагадує важкий панцирник. Котитися хащами, не збавляючи швидкості, йому допомагає клиноподібна, ніби башта танка, голова,  міцно збитий тулуб, вкритий товстою шкірою під бронею щетини. Слід визнати: зміни природного середовища Львівщини призводять до того, що цей лісовий броньовик вже заходить у межі міста.

Середня вага місцевих кабанів – близько 100 кг живої ваги, а рекордні екземпляри важать поза двісті.На свійську хрюшку дикун схожий так само,як тигр на домашню кішку. Через те, що тварина дуже висока у плечах, він виглядає горбанем. Ікла ж сягають 30 см, із яких третина припадає на „лезо”. Додайте до цього ще й диявольську силу. І водночас він дуже легкий на ходу – може без проблем відміряти півсотні кілометрів упродовж доби. Звичайний же темп для нього становить кілометр – три, а за наявності достатньої кількості поживи – сто метрів в радіусі. Будь-яка водна перепона, якщо це не море, також не становить для нього якоїсь проблеми. Особливо дивує здатність тварини при великій вазі легко просуватися болотами з бездонною трясовиною, як, наприклад, у нас в болотах долин ріки Полтва. Коли взимку немає снігу, трирічного кабанчика не здожене ані вовк, ані пес. А захистити себе він вміє, особливо старий. Могутньою ікластою головою вепр здатний перекинути й мікроавтобус.(Такий випадок нещодавно мав місце у наших приміських водно-болотних угіддях, коли там полювали качву. Горе-мисливець, не втримавшись, бахнув по кабану качиним зарядом. Даремно він так... Сидячи в тісній кабіні мікроавтобуса компанія "мисливців" пережила усі стадії страху. В принципі заслужено).Обережність кабана гармонійно поєднується з відчайдушною відвагою. У момент небезпеки він може різко загальмувати й завмерти дослухаючись, причому хвіст ставить вертикально до землі, а вуха, ніби локатори, рухаються вправо, вліво. Якщо ситуація незрозуміла, піднімається на задні ноги.

На загальному тлі збільшення популяції живих броньовиків, в нових умовах для них у неврожайні на жолуді роки взимку виникає нестача кормів, а глибокий сніговий покрив робить їх легкою здобиччю для здичавілих собак. Саме тому вони й заходять в межі нашого міста в тих місцях, де лісопаркові зони поступово переходять у справжній ліс. Точно вказати кількість вепрів, які постійно відвідують численні стихійні звалища та роблять набіги на городи, важко, але, за різними повідомленнями  мисливців, їх декілька. Час від часу до них долучається ще кілька десятків родичів. Львів приваблює диків парками та гілчастими дубами, і якщо в лісі вже немає поживи, то в місті завжди знайдеться щось смачненьке.Треба зазначити, що численні дачники в передмістях Львова ставляться до цього звіра досить недоброзичливо із зрозумілих причин. Перерити сотку – другу за ніч для лісового велетня (якщо город не захищений міцною огорожею заввишки щонайменше півтора метра) не становить труднощів. Та й характер у вепра досить важкий. А вигляд двохсоткілограмової чорної льохи, яка прогулюється зі своїм виводком поблизу ваших „жигулів”, коли ви кудись спізнюєтеся, вносить особливий колорит у спілкування з дикою природою. Коли власник намагається потрапити у свій транспортний засіб, дика свиня нерідко відлякує людину короткими, залякуючими кидками та низьким „фуканням”. Якщо ж недосвідчений громадянин візьметься за якусь підручну зброю, вона може напасти стрімко, з ревом, від якого стигне кров. Та особливо войовничими можуть виявитися сікачі, проте таку поведінку спостерігають не часто. Здебільшого звір намагається непомітно розчинитися в хащах, водночас не втрачаючи свою гідність. Підсліпувате дике свинство має надзвичайно гострий слух, шурхіт гілочки вловлює за кілометр. А нюх, як у дегустатора парфумерної фабрики.

Дик поміченийЩодо розумових здібностей наших кабанів, то їх слід зарахувати, безумовно, до інтелектуалів. Доказом цього можна вважати, що на деяких митницях вони шукають наркотики. А ще в нього чудова пам’ять. Є чимало прикладів, коли дорослі кабанчики, які виросли поряд із мисливськими собаками, беруть участь у полюванні, демонструючи неабияку ловецьку майстерність. Він може як лягавий собака розшукувати пернату дичину та робити класичну стойку. Іноді працює у зграї гончаків, виявляючи дивовижну витривалість.

У кабанячій родині панує матріархат, але свиня підкоряється сікачу, який у життя родини не втручається й відіграє роль охоронця. Небезпеку зустрічає з високо піднятою мордою, клацаючи іклами, що вибивають жовту піну з пасті. Швидкість у ривку – блискавична. Здатний миттєво розвернутися на 90 градусів, скаче на 4 – 5 метрів. У глибоких снігах відіграє роль бульдозера для всього стада.

Спілкується між собою свиняче плем’я з допомогою звукових сигналів, жестів, що складаються з положення морди вух і хвоста. У щоденному житті кабани надзвичайно чистоплотні, багато купаються та чухаються об сосни та ялини.Їдять практично все, навіть отруйні рослини. Люблять м’ясо. Звичними у їхньому раціоні є жаби, миші та пташині яйця. Трапляється, що сікач убиває новонароджених косулят, полює на борсуків, влаштовуючи на них засідки. Ці тварини не люблять спеки.Під час гону у вепрів із боків шиї під шкірою виростає щит-калкан (завтовшки 4 см), що мов броня захищає від ікла суперника і не боїться жодного ножа. Але під час поєдинків вони не б’ються, а, радше, штовхаються, ревучи на весь ліс. Лише зрідка кусають один одного за вуха чи морду. Переможений іде геть, і його ніколи не добивають.

dzik sus scrofa boarЗагалом за самку кабани ніколи не гинуть у двобої. Замість поцілунків вепр і льоха ніжно покусують один одного, задоволено рохкаючи.Іноді доволі нахабну поведінку непрошених лісових гостей пояснюють тим, що в межах міста мисливцям полювати заборонено. Вилов теж передбачає приспання звіра з допомогою спеціальної рушниці, що дещо суперечить чинному законодавству. Поява вепра в межах міста становить найбільшу небезпеку передовсім для дорожнього руху. Тварини порушують рух транспорту, спричиняються до аварій. Не минає й року, щоб Державтоінспекція не реєструвала випадки зіткнення автомобілів із лісовими гостями. Здебільшого такі зустрічі закінчуються розбитим лобовим склом, зім’ятими капотами, бамперами та крилами машин. Жертв серед людей наразі не реєстрували.У деяких європейських містах проблем зі свинячим плем’ям більше. Скажімо, в межах Берліну постійно проживає понад 3000 диких кабанів. Такому збільшенню кількості звіра сприяло падіння сумнозвісної Берлінської стіни. Там кабани ведуть дуже вільний спосіб життя, не маючи визначеного місця проживання. В німецькій столиці вже зареєстрували випадки нападу вепрів на людей. Так, один мешканець Берліну потрапив до лікарні після того, як дик вломився в його квартиру. Як заявив представник поліції, кабан, який шукав поживи, вкусив чоловіка за ногу і втік до лісу. Непроханий гість проник до хати через балконні двері і заховався під столом. Коли потерпілий намагався налякати звіра і вигнати його, той розлютився. Хвостатого бандита не впіймали. Ще один представник дикого свинячого племені порушив післяобідній сон однієї німецької пари, коли увірвавшись в їхній будинок, заскочив у ліжко та покусав напівсонних господарів. Поліцейські зазначили, що кабан поводив себе як справжній злочинець і свиня. Він вибив скляні вхідні двері та запаскудив підлогу.Чиновники муніципалітету суворо попереджують городян, що тепер заборонено підгодовувати диких свиней у межах міста. Тим, хто порушить цей припис, загрожує адміністративне покарання, а міська рада Берліна планує спеціально наймати на роботу мисливців на кабанів.А ось у Великобританії зареєстрували випадок нападу дикого кабана на супермаркет у Глостерширі. Там, на щастя, охоронцям вдалося виставити його за двері.

 Коментарі  

 
#1 Олег 1987 08.12.2008 20:00
Минулого року на полювання на зайця кабан розірвав ногу однму мущині який полював разосм з нами. Це сталось після того, як він розізлив кабана набоями на зайця (якщо не помиляюсь, то це була 2- ка). Чоловікові пощастило, тому що поряд були й інші мисливці,які і вбили цього звіра, який атакував мисливця своєю мордою.
Коли кабана всетаки застрілили ми побачили дивину: його морда була затянута тросом, і він скорішше за все вже декілька днів був без їжі. Ми зробили висновок, що він попав в силки мордою, та був настільки сильний, що розірвав трос! Доказом того що він вже декілька днів був без їжі стало те, що під шкірою практично небуло жиру, попри великі ікла, й величезні розміри, і початок зими!
 

У Вас недостатньо прав для написання коментарів. Можливо, Вам необхідно зареєструватися на сайті.

Реєстрація


Забули ім'я користувача/пароль
Не маєш власного облікового запису? Зареєструватися
загрузка...
Powered by HuntingUkraine.com